Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Limnophila Sessiliflora - zanikanie listków



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Ostatnio zauważyłem w swoim akwarium duży zanik roślin, a szczególnie Limnophili. Zaniknęły wszystkie stare liście, zostały tylko łodygi z młodymi pędami. Nadmiar lub brak jakiego pierwiastka to powoduje? Ja myślę że może to być brak Ca. Blyxa Japonica w ogóle nie rośnie i ma brązowe liście podobnie jak Glossostigma Elatinoidess (ale u glosi zauważyłem poprawę po dawaniu sz + K2SO4 co robię od 3 dni).

Z góry dzięki.
Zapraszam na www.saforum.fc.pl - Forum o Biotopie Ameryki Południowej

Avatar użytkownika
mch35
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 30 kwi 2006, 22:54
Miasto: Wisznice

15 gru 2006, 16:39   (#2)  

Jeżeli problem dotyczy starszych liści to z pewnością są niedobory lub zły stosunek makro. Podaj parametry wody jeżeli mierzysz.
Pozdrawiam
Robert

Avatar użytkownika
Robcik
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 03 lut 2006, 20:51
Miasto: Białystok

15 gru 2006, 17:55   (#3)  

Oprócz macro może to być wina zbyt słabego oświetlenia.Jeśli dolne liście mają go za mało moga po prostu obumierać. Ja stawiam na niedobory macro. pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

15 gru 2006, 19:41   (#4)  

Macro tzn jakie pierwiastki wchodzą w jego skład? A parametrów jeszcze nie znam. Oświetlenie mam przez normalne żarówki ponieważ nie dawno kupiłme szkoło (ok miesiąc) i zrboiłem prowizoryczne oświetlenie razem 80W. Możliwe że to brak światła. Glosia też brązowieje. Zobaczyc muszę czy to może okrzemki.
Zapraszam na www.saforum.fc.pl - Forum o Biotopie Ameryki Południowej

Avatar użytkownika
mch35
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 30 kwi 2006, 22:54
Miasto: Wisznice

15 gru 2006, 19:52   (#5)  

Proponuje zakupić normalne oświetlenie np. T5 tak by było jakieś 0,65w/litr. Przy zwykłych żarówkach nic Ci nie urośnie.podstawowe macro to np. K, N,P

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

15 gru 2006, 19:56   (#6)  

To czarne z glosi i reszty roślin oprócz didiplisa diandra da się zdrapać. Pewnie to okrzemki, ale didiplis ma spalone stożki z tego co wiem to chyba brak wapnia spowodowany wysokim poziomem potasu i azotu chyba.
-------------------------
Ale przy 0,65w/l to trzeba chyba CO2, a na to to mnie już nie stać. Ile może kosztować T5, tak żeby wyszło ok 56W w sumie. Co w moim 112l dawało by idealnie 0,5w/l.

PS
Trochę popatrzyłem na allegro i dowiedziałem się, że statecznik elektroniczny 2x24w kosztuje około 50zł. Oprawki 10zł za dwie. Odbłyśniki 30zł. Coś jeszcze będzie potrzebne? Co daje 48W + odbłyśniki powinno wystarczyć.
Zapraszam na www.saforum.fc.pl - Forum o Biotopie Ameryki Południowej
Ostatnio edytowano 15 gru 2006, 20:15 przez mch35, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
mch35
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 30 kwi 2006, 22:54
Miasto: Wisznice

15 gru 2006, 20:05   (#7)  

Ja bym na Twoim miejscu najpierw się wziął za światło- potem za macro, micro i całą reszte.bez odpowiedniego oświetlenia nic nie poradzimy Tobie bo nie masz odpowiednich warunków technicznych dla Twoich roślin.pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • limnophila sessiliflora - karłowate nowe pędy

    Witam. Ostatnio postanowiłem trochę zmienić w mojej 2-setce i stworzyć warunki bardziej przyjazne roślinom, niestety na razie wychodzi trochę na odwrót. Po kolei. Akwarium 200L, myślę że lekka nadfilt...

    Wyświetlenia: 191 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jak ciąć Limnophila sessiliflora?

    Witam Jak poprawnie ciąć Limnophila sessiliflora? Ja jak dochodzi do tafli wody ucinam np. w połowie i górną część wsadzam w podłoże. Ta część rośnie dalej bardzo ładnie. Niestety dolna za kilka dni n...

    Wyświetlenia: 2622 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Limnophila aquatica jako roślina środkowego planu.

    Witam, Chciałem poradzić czy roślina limnophila aquatica nada się jako roślinka drugiego planu? (oczywiście odpowiednio przycinana). Chciałem stworzyć kontrast dla Ludwigi Repens Red, tzn. czerwona r...

    Wyświetlenia: 1933 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Limnophila sp. "Guinea Broad-Leaf"( dwarf anubria)

    Ta rosline bylo mi bardzo ciezko zdobyc,dosc znacznie szarpnela mnie po kieszeni i dopiero za drugim razem z jednej lodygi udalo mi sie cos osiagnac. http://farm3.staticflickr.com/2808/1...

    Wyświetlenia: 4679 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Limnophila sessiliflora jak przyciąć

    Dzień dobry Posiadam roślinę Limnophila sessiliflora. Sadzonka z innego akwarium. Na początku po wsadzeniu nie chciała w ogóle rosnąć, stała cały czas w miejscu. Była to część z nr 4 na zdjęciu, gdzi...

    Wyświetlenia: 1686 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Limnophilia Sessiliflora pomoc

    Witam prosiłbym Was o jakaś podpowiedz odnośnie limnophili, wydaje mi sie ze cos z nia nie tak ma jakies braki moze bedziecie mieli jakis pomysl. Zbiornik : 29x29x35  30L Filtr : Aquael Versamax Fzn...

    Wyświetlenia: 3061 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Limnophilia Sessiliflora pomoc

    Macie może pomysł co może dolegać mojej Limnophili sessiliflora?

    Wyświetlenia: 1142 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Limnophila aromatica podwija liście do dołu

    Oświetlenie 3x ledy 8520 21w, plus 1 plant 19w. Dołożyłem jedną więcej trawnik nie chcial rosnąć. Nie wiem, czy to nie jest przyczyną, że za mocne światło. Zbiornik ma miesiąc, rośliny invitro. NO3 -...

    Wyświetlenia: 1656 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Limnophila aquatica

    lim3.jpg Limnophila aquatica pochodzi z Azji. To osiągająca duże rozmiary atrakcyjna roślina łodygowa o jasnozielonych, przepięknie powycinanych liściach przypominających piuropusze nazywana potocz...

    Wyświetlenia: 17589 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Limnophila sessiliflora

    ses3.jpeg Limnophila sessiliflora pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Występuje często pod nazwą Limnophila Ambulia. Jest bardzo dobra alternatywą dla popularnej Cabomby, która wymaga mocnego oś...

    Wyświetlenia: 19952 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 429 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.