Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

kwitnąca blyxa japonica

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat

14 sty 2007, 13:03 kwitnąca blyxa japonica  (#1)  

Czy zdażyło wam się coś takiego???
Kilka dni temu jakimś sposobem dorodna sadzonka blyxy znalazła się tuż przy powieżchni a mi jak zwykle nie chciało się jej sadzić ponownie to też ją tak zostawiłem
Jakie było moje zdziwienie gdy dziś unosząc pokrywę akwarium zobaczyłem mały kwiatek o trzech białych, jedno centymetrowych płatkach i białym 0,5cm pręciku. Kwiatuszek jest osadzony na bardzo cieniutkiej łodydze (jej średnica nie przekracza 1mm)
widać dodatek molibdenu do nawozów robi swoje.
poniżej fotka z kwiatem blyxy
Załączniki
kwitnąca blyxa.jpg

kresone
Zainteresowany tematem

Miasto: Świętochłowice

14 sty 2007, 15:47   (#2)  

Też mi się to zdarzyło, w podobych okolicznościach.
krzysiek_k1
Załączniki
BJ.jpg

krzysiek_k1
Poznaje temat

Miasto: Łódź

14 sty 2007, 17:23   (#3)  

Blyxa bardzo często kwitnie i nie potrzebuje do tego "wolności", równie dobrze kwitnie rosnąc sobie normalnie w podłożu.
Obrazek

Tomasz Zawół
Zainteresowany tematem

15 lut 2007, 00:41   (#4)  

Witam ja tez mam male Blyxie (ok 7-8cm) i wypusciły mi multum takich lodyżek z zamkniętym jeszcze kielichiem kwiatowym,ale mam głębokosć 50 cm,i nie wydaje mi sie zeby dorosły te szypułki do powierzchni. :? Pozdrowienia!

Karol_Kopeć
Początkujący

Miasto: Tarnobrzeg

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.