Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


kwiaty i nasoina Barklaji długolistnej



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



witam mam pytanko dla doświadczonych botaników :?:
otóż przy restrczie akwarium posadziłem w nim barklaję około 3 miesięcy temu
wypuściła kilka listków a po miesiącu pęd kwiatowy który szybko pioł się do powieżchni jednak zatrzymał się jakieś 5 cm przed nią.
Pędsterczał tak niezakwitnięty ok miesiąca, napęczniał i pękł i w akwa ok 30 nasionek po powierzchni pływało, wyłowiłem je i dałem na okno na watę skropliłem to roztworem Symfoni złotej i leży to już tak dwa tygodnie i nic nie kiełkuje :?

Ponieważ mam w akwarium jeszcze jeden pęd który tez zatrzymał się przed powieżchnią i jest już spuchnięty więc lada dzień pęknie. :shock:

I teraz co mam zrobić z nasionami aby sie nie zmarnowały???
Załączniki
kwiaty barklaji.JPG
(25.75 KiB) Pobrane 844 razy

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

kresone napisał(a):
I teraz co mam zrobić z nasionami aby sie nie zmarnowały???


Moze pozwol im opaść na dno akwarium. Moj znajomy tak robil i po jakims tam (dłuzszym) czasie powinny wykielkowac. Chyba, że wcześniej zjedzą je slimaki ;-)
"Nie ważne ile masz, ważne ile Ci brakuje..."
Pozdrawiam
Artur
www.akwapasja.pl

Avatar użytkownika
ArS
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 19 lut 2004, 12:41
Miasto: Szczecin

24 sie 2006, 17:20   (#3)  

ślimaki są to raz :?
a dwa dno mojego zbiornika jest zarośnięte w 100% i nie ma szans żeby coś wykiełkowało w cieniu innych roślin
ale nie mam chyba innej opcji i pozwolę im opaść na dno

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

25 sie 2006, 08:32   (#4)  

Wszystkie składniki odżywcze potrzebne roślinie do kiełkowania znajdują się w nasionach.
Lejąc za dużo Symfonii mogłes zaburzyć ciśnienie jej osmotyczne. Po za tym jeśli dajesz już Symfonie nie zapominaj o NPK.

Uwaga bo: "Zaraz po zakwicie roślina przechodzi w okres spoczynku i traci liście. Ponownie zaczyna rosnąć kilka miesięcy później. Okres spoczynku może być skrócony poprzez przesadzenie rośliny."

Ps. kurcze mam chrapkę na tą roślinę ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

25 sie 2006, 09:53   (#5)  

Bartku jeśli chcesz mogę przesłać ci te nasioma jak tylko opuszczą zalążnie chociaż nie wiem czy podróż w kopercie im nie zaszkodzi?

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Naleśnik Akwariowy i 383 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.