Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Kwas siarkowy do zbijania ph - jak stosować?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Skoro ledwo ciągnie to filtr narurowy jeszcze bardziej spowolni przepływ więc nie ma sensu pchać się w takie dodatki.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Tak na drugim manometrze widać ustawienie ciśnienia.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Na wodę kryształ polecam purigen naprawdę się sprawdza.Filtr ro najlepiej rozpatrywać pod kątem wydajności przefiltrowanej wody na dobę bo ceny są różne.

Słyszałam że super, ale nie zabija on za mocno azotanów? Mam w tej chwili je niskie, no3 wynosi 2.

yamo12
Poznaje temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Skoro ledwo ciągnie to filtr narurowy jeszcze bardziej spowolni przepływ więc nie ma sensu pchać się w takie dodatki.

Ok, dzięki

yamo12
Poznaje temat

mariusz178 napisał(a):Tak na drugim manometrze widać ustawienie ciśnienia.

Ok, dzięki

yamo12
Poznaje temat

mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

Nie mam, a można to zamiast zeolitu?

yamo12
Poznaje temat

No3 można dodać...Ja używam 100ml w zbioriku 250l i nie zauważyłem żeby zbijało No3 Twój zbiornik jest mniejszy więc napewno purigenu mniej i może obniżyć No3...

mariusz178
Znający temat

yamo12 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

zeolit nie wykrystalizuje wody

mariusz178
Znający temat

To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Krzysztof Radziszewski napisał(a):To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Pytanie było o krystalizacje wody co zrobi to lepiej...

mariusz178
Znający temat

Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

yamo12
Poznaje temat

yamo12 napisał(a):

Jeżeli chcesz nawozić zbiornik to zeolit moim zdaniem jest zbyteczny po co coś usuwać a pożniej dodawać.Purigen w mniejszym stopniu wpłwa na No3.

mariusz178
Znający temat

yamo12 napisał(a):Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

Przeczytaj opis :wink:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/chemi ... -6386.html
Ostatnio edytowano 12 lip 2018, 23:34 przez mariusz178, łącznie edytowano 1 raz

mariusz178
Znający temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Z opisu producentów wynika że jedno i drugie to robi. Pytałam się dziś Aquaela jak mocno zeolit obniża azotany ale nie wiedzieli. Nie mogę tego sprawdzić mając od początku zbiornika ten wkład, a rośliny też ciągną. Musiałby się ktoś wypowiedzieć kto zamieniła zeolit na wkład nie pochłaniający azotanów

yamo12
Poznaje temat

mariusz178 napisał(a):
yamo12 napisał(a):Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

Przeczytaj opis :wink:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/chemi ... -6386.html

Nie napisali jakie konkretnie zanieczyszczenia, ok, pewnie mieli na myśli i te:-)

yamo12
Poznaje temat

mariusz178 napisał(a):
yamo12 napisał(a):

Jeżeli chcesz nawozić zbiornik to zeolit moim zdaniem jest zbyteczny po co coś usuwać a pożniej dodawać.Purigen w mniejszym stopniu wpłwa na No3.

O, dobrze wiedzieć, a więc go kupię

yamo12
Poznaje temat

Chłopaki dzięki za wszystko,na innym forum zostałam zjechana jako początkująca a tu same dobre rady :-) Zostaję u was :-)

yamo12
Poznaje temat

Powiem tak...mam,używam i jestem zadowolony z purigenu takiej kryształ wody nie miałem wcześniej nie przejmuję się tym że może obniżać no3(ja tego nie zuważyłem)Moim zdaniem poziom No3=2 jak w Twoim zbiorniku to za mało jeżeli chcesz myśleć o nawożeniu roślin.

mariusz178
Znający temat

yamo12 napisał(a):Chłopaki dzięki za wszystko,na innym forum zostałam zjechana jako początkująca a tu same dobre rady :-) Zostaję u was :-)

Nie ma sprawy... :D

mariusz178
Znający temat

mariusz178 napisał(a):Powiem tak...mam,urzywam i jestem zadowolony z purigenu takiej kryształ wody nie miałem wcześniej nie przejmuję się tym że może obniżać no3(ja trgo nie zuważyłem)Moim zdaniem poziom No3=2 jak w Twoim zbiorniku to za mało jeżeli chcesz myśleć o nawożeniu roślin.

Wiem, kupiłam azotan potasu w proszku. Niektóre rośliny tak zbrązowiały na końcówkach że w tym miejscu zrobiła się dziura. Porobię testy i zapoznam co trzeba, pamiętając o proporcjach n p k i ca mg. Jezu, miało być mało czasochłonne hobby A zmieniam się w chemika z osprzętem i odczynnikami :-D Czy jest w ogóle coś takiego jak za dużo roślin w akwarium? Czy można je dać na Full, byleby dla rybek starczyło miejsca?

yamo12
Poznaje temat

yamo12 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Powiem tak...mam,urzywam i jestem zadowolony z purigenu takiej kryształ wody nie miałem wcześniej nie przejmuję się tym że może obniżać no3(ja trgo nie zuważyłem)Moim zdaniem poziom No3=2 jak w Twoim zbiorniku to za mało jeżeli chcesz myśleć o nawożeniu roślin.

Wiem, kupiłam azotan potasu w proszku. Niektóre rośliny tak zbrązowiały na końcówkach że w tym miejscu zrobiła się dziura. Porobię testy i zapodam co trzeba, pamiętając o proporcjach n p k i ca mg. Jezu, miało być mało czasochłonne hobby a zmieniam się w chemika z osprzętem i odczynnikami :-D Czy jest w ogóle coś takiego jak za dużo roślin w akwarium? Czy można je dać na Full, byleby dla rybek starczyło miejsca?

yamo12
Poznaje temat

W zbiorniku roślinnym ryby to tylko dodatek :wink:

mariusz178
Znający temat

Można nawalić roślin tak żeby prześwitu nie było tylko jaki jest w tym cel? Kwestia to dobrać tak rośliny do zamierzonej kompozycji i aranżacji aby osiągnąć to do czego się dąży.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Można nawalić roślin tak żeby prześwitu nie było tylko jaki jest w tym cel? Kwestia to dobrać tak rośliny do zamierzonej kompozycji i aranżacji aby osiągnąć to do czego się dąży.

Koleżanka zapytała się o tyle roślin ŻEBY miejsca starczyło dla ryb...
Iwagumi jest zbiornikiem zarośnientym w praktycznie w 100 procentach(na full :wink: )a pomimo to ryby mają gdzie pływać :D

mariusz178
Znający temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Można nawalić roślin tak żeby prześwitu nie było tylko jaki jest w tym cel? Kwestia to dobrać tak rośliny do zamierzonej kompozycji i aranżacji aby osiągnąć to do czego się dąży.

Cóż, nie mam artystycznego zmysłu A że podoba mi się wiele roślin to wyszedł misz masz, ale i tak mi się podoba, w końcu moje pierwsze akwa i człowiek się jara. Kiedyś pewnie pobawię w kompozycje

yamo12
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • Jak pakujemy świetlówki

Wysyłka kurierska delikatnych przedmiotów niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, na które narażona jest zawartość przesyłki taka jak świetlówki czy szklane przedmioty. Dlatego dokładając wszelkich st...

Wyświetlenia: 310 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Biniu, darek8585, Jan16, kombinator, steeltormentor, szarlej, ynfqaab i 117 gości