Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kwas siarkowy do zbijania ph - jak stosować?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Skoro ledwo ciągnie to filtr narurowy jeszcze bardziej spowolni przepływ więc nie ma sensu pchać się w takie dodatki.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Tak na drugim manometrze widać ustawienie ciśnienia.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Na wodę kryształ polecam purigen naprawdę się sprawdza.Filtr ro najlepiej rozpatrywać pod kątem wydajności przefiltrowanej wody na dobę bo ceny są różne.

Słyszałam że super, ale nie zabija on za mocno azotanów? Mam w tej chwili je niskie, no3 wynosi 2.

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Skoro ledwo ciągnie to filtr narurowy jeszcze bardziej spowolni przepływ więc nie ma sensu pchać się w takie dodatki.

Ok, dzięki

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

mariusz178 napisał(a):Tak na drugim manometrze widać ustawienie ciśnienia.

Ok, dzięki

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

Nie mam, a można to zamiast zeolitu?

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

No3 można dodać...Ja używam 100ml w zbioriku 250l i nie zauważyłem żeby zbijało No3 Twój zbiornik jest mniejszy więc napewno purigenu mniej i może obniżyć No3...

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

yamo12 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

Nie mam, a można to zamiast zeolitu?

zeolit nie wykrystalizuje wody

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Krzysztof Radziszewski napisał(a):To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Pytanie było o krystalizacje wody co zrobi to lepiej...

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

yamo12 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

Nie mam, a można to zamiast zeolitu?

Jeżeli chcesz nawozić zbiornik to zeolit moim zdaniem jest zbyteczny po co coś usuwać a pożniej dodawać.Purigen w mniejszym stopniu wpłwa na No3.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

yamo12 napisał(a):Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

Przeczytaj opis :wink:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/chemi ... -6386.html
Ostatnio edytowano 12 lip 2018, 23:34 przez mariusz178, łącznie edytowano 1 raz

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Krzysztof Radziszewski napisał(a):To właśnie zeolit pomaga obniżać związki azotowe.

Z opisu producentów wynika że jedno i drugie to robi. Pytałam się dziś Aquaela jak mocno zeolit obniża azotany ale nie wiedzieli. Nie mogę tego sprawdzić mając od początku zbiornika ten wkład, a rośliny też ciągną. Musiałby się ktoś wypowiedzieć kto zamieniła zeolit na wkład nie pochłaniający azotanów

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

mariusz178 napisał(a):
yamo12 napisał(a):Chodzi mi o to że przy zeolicie czytałam że oprócz azotanów itp. wychwytuje także zanieczyszczenia chemiczne w tym metale ciężkie. W purigienie jest opis że wychwytuje azotany, azotyny i amoniak. Nic o innych zanieczyszczeniach. Ale może też to robi Skontaktuję się z producentem, a jak się dowiem to tu napiszę, chyba że już ktoś z was wie

Przeczytaj opis :wink:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/chemi ... -6386.html

Nie napisali jakie konkretnie zanieczyszczenia, ok, pewnie mieli na myśli i te:-)

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

mariusz178 napisał(a):
yamo12 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Jeżeli masz jeszcze miejsce w filtrze to może purigen świetnie krystalizuję wodę?

Nie mam, a można to zamiast zeolitu?

Jeżeli chcesz nawozić zbiornik to zeolit moim zdaniem jest zbyteczny po co coś usuwać a pożniej dodawać.Purigen w mniejszym stopniu wpłwa na No3.

O, dobrze wiedzieć, a więc go kupię

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

Chłopaki dzięki za wszystko,na innym forum zostałam zjechana jako początkująca a tu same dobre rady :-) Zostaję u was :-)

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53

Powiem tak...mam,używam i jestem zadowolony z purigenu takiej kryształ wody nie miałem wcześniej nie przejmuję się tym że może obniżać no3(ja tego nie zuważyłem)Moim zdaniem poziom No3=2 jak w Twoim zbiorniku to za mało jeżeli chcesz myśleć o nawożeniu roślin.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

yamo12 napisał(a):Chłopaki dzięki za wszystko,na innym forum zostałam zjechana jako początkująca a tu same dobre rady :-) Zostaję u was :-)

Nie ma sprawy... :D

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Powiem tak...mam,urzywam i jestem zadowolony z purigenu takiej kryształ wody nie miałem wcześniej nie przejmuję się tym że może obniżać no3(ja trgo nie zuważyłem)Moim zdaniem poziom No3=2 jak w Twoim zbiorniku to za mało jeżeli chcesz myśleć o nawożeniu roślin.

Wiem, kupiłam azotan potasu w proszku. Niektóre rośliny tak zbrązowiały na końcówkach że w tym miejscu zrobiła się dziura. Porobię testy i zapoznam co trzeba, pamiętając o proporcjach n p k i ca mg. Jezu, miało być mało czasochłonne hobby A zmieniam się w chemika z osprzętem i odczynnikami :-D Czy jest w ogóle coś takiego jak za dużo roślin w akwarium? Czy można je dać na Full, byleby dla rybek starczyło miejsca?

yamo12
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 10 lip 2018, 00:53











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 418 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.