Lista działów » Aktualności i ciekawostki


korzenie a kolor... pomóżcie prosze



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam chcialem zapytac czy jest jakis sposob zeby kolor wody w akwarium w ktorym znajduja sie korzenie nie robil sie herbaciany za wszystkie informacje z gory dziekuje

Ruzzel


30 gru 2006, 00:25   (#2)  

Możesz spróbować go gotować przez kilka godzin w solance, ale bez gwarancji, że problem minie. Z korzenia po prostu uwalniają się garbniki i niewiele można na to poradzić... :wink:

Gość


30 gru 2006, 01:02   (#3)  

Wsadz korzeń do miski z gorącą wodą na około24 godziny

celac
Poznaje temat

Posty: 99
Dołączył: 01 maja 2006, 23:07

30 gru 2006, 10:22   (#4)  

próby takie byly podejmowane ale niestety nic nie daja:(

Ruzzel


30 gru 2006, 17:40   (#5)  

To jedyne wyjście zmienić korzeń :wink: Czy sam znalazłeś ten korzeń czy kupiłeś go w sklepie?

Gość


30 gru 2006, 19:27   (#6)  

w sklepie kupowalem mangrowiec czy cos kolo tej nazwy:)

Ruzzel


30 gru 2006, 21:33   (#7)  

Jeżeli to mangrowiec to nic nie poradzisz :) Działa na wodę podobnie jak torf.

Gość


31 gru 2006, 17:15   (#8)  

Gotowanie w osolonej wodzie aż przestanie puszczać kolor w tej właśnie wodzie. kiedyś gotowałem korzenik przez bardzo wiele godzin. Było ich chyba jakieś 20 :)
trzeba się uzbroic w cierpliwość- kiedyś przestanie barwić :) pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

01 sty 2007, 14:20   (#9)  

Właśnie moczę korzeń (chyba dębwy) kupiony w sklepie. Wielogodzinne gotowanie w podmienianej co jakiś czas (wylewana woda była koloru bardziej brązowego niż korzeń) wodzie nic nie dało. Korzeń podczas 12 godzin leżenia w zimnej wodzie potrafi tak zabarwić wodę, że nie widać dna garnka (ok 30cm wysokości). Ja myślę, że nie pozostaje nic tylko czekać :D

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

01 sty 2007, 16:11   (#10)  

Ja swój korzeń z dębu gotowałam kilkakrotnie w solance po 2 godziny, do tego moczenie przez tydzień w zimnej wodzie i codzienne zmienianie wody - nie barwił tak jak na początku, ale woda lekko herbaciana była dalej :D

Gość


03 sty 2007, 21:09   (#11)  

Przepraszam, że się wtrącę :) ja korzeń moczyłem i gotowałem tak jak moi przedmówcy ale ponieważ efekt końcowy nie był zadowalający, więc lekko wyszorowałem ten korzeń szczoteczką aby zdrapać z niego wierzchnią warstwę, tę najbardziej "zbutwiałą", miękką i brudzącą wodę - może to i śmieszne i głupie ale pomogło 8)

Avatar użytkownika
igi
Zainteresowany tematem

Posty: 188
Dołączył: 12 cze 2006, 17:46
Miasto: Łódź











Powiązane tematy
  • Gnijące korzenie czy krasnorosty?

    P_20240202_164904.jpg Witam. Jak w temacie czy to gnijące korzenie czy jakieś glony? Bo ciągle to wraca.

    Wyświetlenia: 837 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 496 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 60 L. Akwarium na wzór LT Proszę o pomoc

    witam po 7 latach wróciłem do akwarystyki za namową syna :) Akwarium 60l Podłoże Aqua Art Aqua Substrate II+ duża obsada roślin prostych Filtr MULTIKANI 800 2 moduły 1 standard w drugim wata i aqua...

    Wyświetlenia: 3731 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Proszę o rozpoznanie nazwy roślinek

    Mogę prosić o rozpoznanie dwóch roślinek z pierwszego planu, ta z listkami z pierwszej fotki, i ta trawka z drugiej fotki. 20230923_120142_Easy-Resize.com.jpg 20230923_120241_Easy-Resize.com.jpg ...

    Wyświetlenia: 549 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 360l - Rośliny i korzenie - Krzysiek

    Cześć, Zakładam wątek żeby utrwalać sobie wygląd akwarium i porównywać jak się zmienia. Akwarium VIV 360 litrów Długość: 120cm Wysokość: 50cm Głębokość: 60cm Szyba: 12mm Hardscape: Scenery stone:...

    Wyświetlenia: 4686 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Proszę o doradzenie odpowiednich roślin

    Witam, problem polega na tym, że w moim 300L akwarium mieszkają 4 Pielęgnice papuzie. Zjadają całą roślinność ( już dokarmiam je dodatkowo świeżymi ogórkami). Czy możecie Państwo doradzić jakie roślin...

    Wyświetlenia: 1614 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Chloroza czy nekroza ? Proszę o pomoc.

    Cześć wszystkim, Mam pewne problemy z moim pierwszym akwarium, chyba na pierwsze to zbyt zaawansowane :) Od początku. Akwarium 60x40x30 - 72 l netto, 55 l brutto. Podłoże to Lava Soil od Aquaforest ...

    Wyświetlenia: 825 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Ślimaki jedzą korzenie

    Dzień dobry mam ślimaki zebry i czarne zauważyłem że siedzą non stop na korzeniach i je zjadają po czym na dnie mam pełno resztek czarnych po korzeniach wyglądają jak małe kupki co z tym zaradzić pros...

    Wyświetlenia: 1291 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Korzenie do akwarium za darmo

    https://www.youtube.com/watch?v=-ja4KI_kxzU Jakby to powiedział klasyk - powodzenia dla wytrwałych. Ale jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem, narzędziami, umiejętnościami i chęcią to czemu nie :) Zap...

    Wyświetlenia: 2784 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Problem wyskakujących ryb-proszę o radę

    Witajcie , mam otwarte akwarium, od zawsze wyskakiwały mi ryby . Na początku niewiele się tym przejmowałem ale ile można.Rybka to żywe stworzonko i jest mi ich szkoda jak również kasy wydawanej na nie...

    Wyświetlenia: 12067 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 358 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.