DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Nowości

Kompletna klapa (akwarium 96l bez CO2)

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Mam akwarium 96 l (jesden sumik i 28 dość małych neonów )około roku...Kupiłem cały potrzebny sprzęt,a i tak regularnie czyszczę glony co tydzień i wyrzucam połowę roślin.Wcześniej miałem świetlówki 2*18W.Okrzemki rosły wszędzie...
Kupiłem 3 miesiące temu lampę hqi 75W... teraz rosną długie glony nitkowate...nawet po 8 cm w pięć godzin...posiadam prawie wszystkie testy i nawozy...allllllllle nic mi nie wychodzi...
parametry wody:

tem-25
ph - 6,6-6,9 (zoolek)
nh3,nh4 - niemierzalne (nutrafin)
no2 - niemierzalne (test paskowy)
no3 - 5-10 ppm (nutrafin i sera) sera ciągle pokazuje zero???
po4 - niemierzalne (Sera)
tww- 6 (zoolek)
two 8 (zoolek)

Podaje micro 0,5 ppm na dzień ( według producenta easylive 10 ppm na tydzień) i potas (tak samo jak micro)
Raz dodałem troche macro :potas,azot i fosfor i zrobiło się piekło
teraz akwa zaciemniłem na 5 dni,ale nie wierzę w cód,że glony znikną...zobaczymy
Co może być przyczyną ciągłych plag glonów...
Mam brdzo dużo roślin (więcej się nie da w 96l) -i glony rosną,a może to wina połozenia..nie mam siły czyścić już tych glonów..A KOCHAM SWÓJ ZBIORNICZEK...co tydzień 2-3 godzin czyszczenia co miesiąc restart i tak od zawsze

pyt1 czy położenie akwarium (pod oknem) może mieć wpływ na porost tego świństwa (dodane foto) ?
pyt2 czy podawać sam fosfor ( bo są niemierzalne) skoro azotany są na 5-10 ppm, czy całe macro azot,fosfor i potas?
pyt3 Cały czas rosną glony a rośliny tylko okresowo czy to wina braku fosforu?
pyt4 świetlówka 18w litecolor i hqi 75W (sprzedawca bynajmniej zapewniał ze hqi ma 5200 kelvinów )są odpowiednie
pyt5 Czy filtr fiual 101 ( w instrukcji przeznaczone do akwarium stulitrowego) daje radę przefiltrować..po prostu czy porosty glonów mogą być powiązane ze zbyt słabą filtracją
pyt6 Czy dać sobie spokój z akwarystyką :)

BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW,A W SZCZEGULNOŚCI PANÓW ZE SKLEPU ROŚLINY AKWARIOWE BO BYŁEM TAM I MOGĘ POWIEDZIEĆ ,ŻE SĄ ABSOLUTNYMI EKSPERTAMI:)
Załączniki
AKWA.jpg
AKWA (1).jpg
AKWA (2).jpg
AKWA (3).jpg
AKWA (16).jpg

gogi509
Aktywny użytkownik

Miasto: Międzyrzecz/Dublin

04 kwi 2010, 03:04 Re: kOMPLETNA KLAPA  (#2)  

Skoro widzisz że masz niedobory fosforanów to na co czekasz? :lol: Uzupełnij niedobory bo to one powodują słabą kondycję roślin, a słaba kondycja roślin prowadzi do ataku glonów.

mprusek
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

04 kwi 2010, 03:27   (#3)  

Mieszkam w Irlandii a tu nie ma samego fosforu

gogi509
Aktywny użytkownik

Miasto: Międzyrzecz/Dublin

04 kwi 2010, 07:04   (#4)  

Podajesz CO2?

Anonim 1811

04 kwi 2010, 09:30   (#5)  

a ja myślę,że akwarium stoi nie tam gdzie trzeba.na zdjęciu jest centralnie pod słońcem.zmień miejsce zrestartuj i poczekaj na wynik.poprostu zacznij od nowa.POWODZENIA

xantia7
Aquascaping Team Poland

Miasto: Kraków

04 kwi 2010, 09:50   (#6)  

z mojego punktu widzenia napisze tak, fakt ze promienie słońca maja duzy wplyw na rozwuj glonow ale... w tym ulozeniu promienie padaja na zbiornik a nie z boku wiec tu raczej nie winil bym polozenia baniaka.
Moj zbiornik stoi w bardzo zaciemnionym miejscu tak ze promienie slonca go nie dosiagaja a mimo tego mam takie same klaczki glonkow na korzeniu w dwoch miejscach a do tego mnustwo krasnorostow na nim z tym ze ja wogole wcale nie nawoze po za dozowaniem co2 z bimbrowni 24/h i raz na tydzien macro i micro. Oczywiscie przy malym oswietleniu 2x13W na 50 L.
Glony jak sie pojawily tak zostaly i stoja w miejscu wiec ich nawet nie ruszam a krasnorosty powoli umieraja i opadaja na dno.
Wiec w 100% obstawiam niedobory pewnych minerałów niz wine slonca

vegeta_84
Początkujący

04 kwi 2010, 11:25   (#7)  

gogi509 Twój problem leży po stronie całej masy błędów jakie popełniasz.
ph - 6,6-6,9 (zoolek) :?:
nh3,nh4 - niemierzalne (nutrafin)
no2 - niemierzalne (test paskowy)
no3 - 5-10 ppm (nutrafin i sera) sera ciągle pokazuje zero??? :!: :!: :!:
po4 - niemierzalne (Sera) :!: :!: :!:
tww- 6 (zoolek)
two 8 (zoolek)
parametry wody są bardzo złe, ale nie ma sie co dziwić jeżeli nie podajesz makroelementów
Podaje micro 0,5 ppm na dzień
dozowanie samego mikro powoduje następstwo plagi nitek i tu tkwi Twój problem :wink:
Raz dodałem troche macro :potas,azot i fosfor i zrobiło się piekło
to się dozuje w sposób ciągły a nie jednorazowo / po drugie nie wiadomo ile czego dodaleś /
teraz akwa zaciemniłem na 5 dni,ale nie wierzę w cód,że glony znikną...zobaczymy
to nie jest wyjście z sytuacji - ale cuda się zdarzają :lol:
Co może być przyczyną ciągłych plag glonów...
braki a nawet zerowe poziomy makroelementów i pewnie CO2 / przy Twoim oświetleniu niezbędne /
co miesiąc restart i tak od zawsze
"z deszczu pod rynnę"
pyt1 czy położenie akwarium (pod oknem) może mieć wpływ na porost tego świństwa (dodane foto) ?
nie sądzę bo światło pada z góry, ale zawsze możesz zasłonić okno
pyt2 czy podawać sam fosfor ( bo są niemierzalne) skoro azotany są na 5-10 ppm, czy całe macro azot,fosfor i potas?
azotany mogą być też bliskie zera o czym wspominałeś przy pomiarach testami Sera, czyli pełne makro
pyt3 Cały czas rosną glony a rośliny tylko okresowo czy to wina braku fosforu?
między innymi
pyt4 świetlówka 18w litecolor i hqi 75W (sprzedawca bynajmniej zapewniał ze hqi ma 5200 kelvinów )są odpowiednie
może być
pyt5 Czy filtr fiual 101 ( w instrukcji przeznaczone do akwarium stulitrowego) daje radę przefiltrować..po prostu czy porosty glonów mogą być powiązane ze zbyt słabą filtracją
filtracja słaba :?:
pyt6 Czy dać sobie spokój z akwarystyką
nie załamuj się tylko bierz się do roboty :lol: :lol:

Zbyszek17
Stały bywalec

Miasto: Łódź

04 kwi 2010, 19:22   (#8)  

Masz ok. 0,8 W/Litr i nie masz CO2.

Wiec sa i glony.

saper
Stały bywalec

Miasto: Wrocław / Kiełczów

Powiązane tematy
  • 450l - Kolorowe akwarium - campsis

Witam wszystkich, trzy miesiące temu założyłem swoje pierwsze akwarium. Zbiornik nie stwarza mi kłopotów więc postanowiłem pokazać efekt. Wymiary 135 cm x 75 cm x 60 cm (h) - ok. 450 l netto. Oświetle...

Wyświetlenia: 1479 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• Nano akwarium z Phyllanthus fluitans

https://www.youtube.com/watch?v=Ea2ow7GQsPo Nano akwarium, roślina pływająca, którą widzicie na powierzchni to Phylanthus fluitans: https://www.roslinyakwariowe.pl/opisy/baza-roslin/4646-phyllanth...

Wyświetlenia: 285 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 2-godzinne nagranie akwarium (Green Aqua)

https://www.youtube.com/watch?v=SjPSlkoAcaQ Zapraszam, może komuś się przyda jeśli ma kłopoty z zaśnięciem :)

Wyświetlenia: 391 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Akwarium a la Diana Walstad

Zapraszam wszystkich, którzy po lekturze książki pt. "Rośliny w akwarium", założyli lub chcą założyć "akwarium a la Diana Walstad". Jakie macie dotychczasowe osiągnięcia, doświadcz...

Wyświetlenia: 695765 | Odpowiedzi: 4276 czytaj więcej...

• 189l akwarium biotopowe. Rzeka Kepayang w porze deszczowej

https://www.youtube.com/watch?v=TJTVFttoSzg W dzisiejszym filmie akwarium przedstawiające wycinek Indonezji, rzekę Kepayang w porze deszczowej. Ciekawie zaaranżowane akwarium, zamiast żwirku w pod...

Wyświetlenia: 204 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.

Uruchomiono zadanie harmonogramu