Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


kolor syfu zbieranego odmulaczem



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



czy ktoś się orientuje co jest takim niebiesko-popielatym syfem który wypłukuje się z dna podczas odmulania? coś takiego (tak samo śmierdzącego) spotkać można kopiąc dołki nad brzegiem jeziora -jest to taki niebieski muł czy piach

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów

24 lip 2006, 22:54   (#2)  

Jeśli barwa głębszych warstw żwiru jest taka lekko niebieskawo granatowawa i spuszczana woda ma zapach zgniłych jaj (siarkowodoru) to masz tam poważnie nasilone procesy redukcji siarczanów (SO4) do siarkowodoru (H2S) w warunkach beztlenowych. Przedostanie się takiej wody z podłoża do toni w istotnej ilości powoduje poważne zagrożenie szczególnie dla zwierząt.

propor
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 09 sty 2004, 16:14

26 lip 2006, 12:19   (#3)  

- a czy istnieje taka możliwość by skutkiem przemian beztlenowych były inne związki chemiczne? pytam z tego względu iż siarkowodoru nie wyczuwam ale smrodek jest specyficzny

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów











Powiązane tematy
  • Nowy kolor zestawów akwariowych JUWEL

    Dostępny pod koniec roku. IMG_7171.JPG

    Wyświetlenia: 1976 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Kolor roślin

    Hej. Mam problem moja większość roślin czerwonych się nie wybarwia po restarcie są zielone . Mam mogę je "pogonić" by nabrały koloru

    Wyświetlenia: 1132 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dziwny kolor nawozów.

    Witam nawożę solami i zastanawia mnie czemu nawozy po jakimś czasie robią się o kolorze herbaty np. mgso4 a taki żółtawy np. kno3 lub kh2po4. Używam konserwantów e300 e202.

    Wyświetlenia: 1389 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Kolor glona?

    Witam , mam problem z tym glonem ,jeśli to glon?,jak z tym walczyć?

    Wyświetlenia: 1277 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Co ma wpływ na kolor krewetek?

    Co ma wpływ na kolor krewetek? Wszystko na ten temat w nowym filmiku. Zachęcam do subskrybcji kanału... to motywuje do tworzenia nowych rzeczy :) https://www.youtube.com/watch?v=J5gwcIhQhuo

    Wyświetlenia: 1000 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Żółty kolor indykatora CO2

    Induktor zmienił kolor na żółty czyli co2 jest za dużo co2 dozóje 24h/7 i moje pytanie jak mogę obniżyć by co2 było w normie?

    Wyświetlenia: 1103 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Twardość wody a kolor indykatora.

    Witam, od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie czy twardość wody może mieć wpływ na kolor w indykatorze. Od samego początku mam problemy z nitkami, w kranie strasznie twardą wodę i bardzo duże stężenie...

    Wyświetlenia: 2457 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Niewłaściwy kolor roślin.

    Witam Wszystkich, Mam problem z moim akwa, otóż walczę generalnie z glonami, zielenice na liściach i na szybach, malutkie niteczki porastające akwa i także rośliny. Ale najbardziej drażni mnie wygląd ...

    Wyświetlenia: 1145 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Test wody RO testem JBL GH - kolor

    Witam, czy jeśli po dodaniu 1 kropli testu GH JBL do próbki wody RO, próbka zabarwia się bardzo delikatnie (bardzo blado) na zielono, to wynik ten traktować jako praktycznie zerowe GH. Chyba niemożliw...

    Wyświetlenia: 1580 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Czy ktoś wie dlaczego krewetka ma taki kolor ?

    Dziwnie pociemniala a była żółta jak na zdjęciu 20171231_193006.jpg 20171231_193643.jpg

    Wyświetlenia: 1604 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977, Piotr Baszucki i 392 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.