Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kleje...



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 mar 2006, 11:29 Kleje...  (#1)  

Chodzi o przdatność różnych rodzajów klei do celów akwarystycznych. Moje pytanie odnosi się szczególnie do dwóch rodzajów.
:arrow: Czy kleje epoksydowe (czy jakoś tak :wink: ), np. distal, po całkowitym wyschnięciu wydzielają do wody jakieś substancje szkodliwe dla ryb :?:
:arrow: I drugi klej to taki, który się rozgrzewa takim jakby pistoletem, a potem klej zasycha i ma konsystencję podobną do silikonu. Z nim ta sama sprawa, czy jest szkodliwy dla ryb lub roślin :?:

Proszę też o wasze doświadczenia z różnymi klejami jakimi przyklejaliście np. tła do akwarium, czy sklejaliście różne konstrukcje do akwarium (groty z kamieni itp.) :D

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

11 mar 2006, 13:56   (#2)  

Jeżeli chodzi ci o taki klej biały (z takimi wkładami) do pistoletu to odradzam jest bardzo słaby i w ogóle stosuje się go do celów dekoracyjnych np. do przyklejenia jakieś ozdoby 8)

P.przemek


11 mar 2006, 16:14   (#3)  

Kleje epoksydowe nie sa szkodliwe tak samo jak zywica epoksydowa

Bambo
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 22 lut 2005, 19:26

11 mar 2006, 16:58   (#4)  

P.przemek napisał(a):Jeżeli chodzi ci o taki klej biały (z takimi wkładami) do pistoletu to odradzam jest bardzo słaby i w ogóle stosuje się go do celów dekoracyjnych np. do przyklejenia jakieś ozdoby 8)


Nie polecasz ze względu na szkodliwość, czy na siłe klejenia :? .Przecierz do akwarium nie jest potrzebna bardzo duża moc klejenia, a ważniejsze jest czy klej nie zaszkodzi zdrowiu ryb :!:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

11 mar 2006, 21:33   (#5)  

Czy kleje epoksydowe

Ja używam distal (po wyschnięciu) w akwarium i rybom ani roślinom nie zaszkodził.

Tak samo kleje cyjanoaktywne (np. kropelka).

Gość


12 mar 2006, 00:32   (#6)  

Chodzi mi o silę klejenia. Przynajmniej ja tak uważam, no i zależy tez jakie akwarium (jaka pojemność) :)

P.przemek


12 mar 2006, 11:07   (#7)  

P.przemek napisał(a):Chodzi mi o silę klejenia. Przynajmniej ja tak uważam, no i zależy tez jakie akwarium (jaka pojemność) :)


Ale ja nie chce tym klejem sklejać akwarium :shock: Chodzi mi o sklejanie za sobš różnych elemenetów dekoracynych itp...Nigdy nawet nie myœlałem żeby tym klejem sklejać zbiornik

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

12 mar 2006, 11:23   (#8)  

No to trzeba było odraz pisać ze nie do klejenia akwarium tylko do dekoracja . :lol: Napisałeś ze do celów akwarystycznych wiec pomyślałem ze do klejenia akwarium :oops:

P.przemek


12 mar 2006, 12:13   (#9)  

Przez napisanie do celów akwarystycznych miałem na myśli przyklejanie tła, sklejanie ze sobą kamieni aby utworzyć grotę, przyklejanie nim nocnego oświtlenia itp.... :P

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

12 mar 2006, 12:53   (#10)  

Ja kleilem poxipolem swoj filtr kubelkowy,a dokladnie samorobke z rury fi 350 wysoki na 420,wkleilem dno i gore z plexi tym klejem i trzyma mocno,nic nie przecieka.

Bambo
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 22 lut 2005, 19:26

12 mar 2006, 13:58   (#11)  

zalezy jaki kamien chcesz kleic, jesli piaskowiec to nie ma kleju ktory to zespoi na skale bo piaskowiec jest zbyt "sypki" inne kamienie dekoracje do akwa najlepiej kleic silikonem, ewentualnie klejami epoksydowymi, za to termiczne zupelnie sie nie nadaja, maja zbyt mala przyczepnosc do podloza, do szkla nie przykleisz nic bo spadnie samo 8)

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź

12 mar 2006, 14:42   (#12)  

Hmm..piaskowiec da sie kleic silikonem akwarystycznym,sam kleiłem piaskowiec zólto-bezowy kupiony na allegro,tylko trzeba go obczyscis szczotka zeby sie nie sypal. :D

Bambo
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 22 lut 2005, 19:26

01 wrz 2006, 16:47   (#13)  

odswierze temat.

zakupilem zestaw do co2 ale kostka lipowa nie jest szczelna ( mam na mysli styk miedzy drewnem a plastikiem )

nie chce isc kupowac silikonu calej tuby itd. dlatego zapytam dla bezpieczenstwa jakim klejem ogolnodostepnym mozna to skeic ?

kropelka
superglue
butapren(zapewne odpada)
moze cos innego?

prosze o jak najszybsza odpowiedz ;]
hop sa sa

Avatar użytkownika
c4sper
Poznaje temat

Posty: 119
Dołączył: 26 lis 2005, 01:56
Miasto: Miętne

01 wrz 2006, 17:48   (#14)  

poxipol,distal

Bambo
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 22 lut 2005, 19:26

01 wrz 2006, 19:46   (#15)  

panie bambo -czy kleiłeś plexę poksipolem (tym szybko wiąrzącym) albo distalem?
pytam bo mam do posklejania pokrywe z plexy i jakoś przez myśl mi nie przeszło by pokleić to klejami epoksydowymi gdyż z tego co wiem to one nie mają zdolności adchezyjnych (do przylegania międycząsteczkowego) w stosunku do takich materiałów jak tekstolit, tarflen, PCV i plexa. Sam napewno nie mogłem posklejać distalem jakiegoś (chyba) tarflenowego kolanka z pralki domowej

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów

01 wrz 2006, 21:12   (#16)  

c4sper napisał(a):odswierze temat.

zakupilem zestaw do co2 ale kostka lipowa nie jest szczelna ( mam na mysli styk miedzy drewnem a plastikiem )

nie chce isc kupowac silikonu calej tuby itd. dlatego zapytam dla bezpieczenstwa jakim klejem ogolnodostepnym mozna to skeic ?

kropelka
superglue
butapren(zapewne odpada)
moze cos innego?

prosze o jak najszybsza odpowiedz ;]


najbezpieczniejszy jest cyjanopan. Stosowany nawet w rafowym akwarium do przyklejania grzybowieńców do skałek;)
Czyli z wymienionych przez ciebie kropelka i super glue

Avatar użytkownika
froolk
Zainteresowany tematem

Posty: 184
Dołączył: 19 lip 2003, 01:22
Miasto: Piła

01 wrz 2006, 21:40   (#17)  

Podłącze się do tematu. szukam b. dobrego czarnego silikonu do sklejenia akwarium 375L 150x50x50 szyba 10mm. czy ktoś juz sam kleił taki zbiornik? pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

03 wrz 2006, 12:35   (#18)  

Dżemik napisał(a):panie bambo -czy kleiłeś plexę poksipolem (tym szybko wiąrzącym) albo distalem?
pytam bo mam do posklejania pokrywe z plexy i jakoś przez myśl mi nie przeszło by pokleić to klejami epoksydowymi gdyż z tego co wiem to one nie mają zdolności adchezyjnych (do przylegania międycząsteczkowego) w stosunku do takich materiałów jak tekstolit, tarflen, PCV i plexa. Sam napewno nie mogłem posklejać distalem jakiegoś (chyba) tarflenowego kolanka z pralki domowej

Witam,kleiłem poxipolem filtr DIY z rury kanalizacyjnej fi 350mm a dokładnie wkleiłem dno i gore z plexi,trzyma juz od 1,5 roku i nic nie przecieka :D

Bambo
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 22 lut 2005, 19:26

03 wrz 2006, 21:17   (#19)  

Bambo napisał(a):Witam,kleiłem poxipolem filtr DIY z rury kanalizacyjnej fi 350mm a dokładnie wkleiłem dno i gore z plexi,trzyma juz od 1,5 roku i nic nie przecieka :D
chyba są lepsze ;) kleje do klejenia akwarium, dekoracji niż poxipol ;) pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

04 wrz 2006, 16:07   (#20)  

froolk napisał(a):najbezpieczniejszy jest cyjanopan. Stosowany nawet w rafowym akwarium do przyklejania grzybowieńców do skałek;)
Czyli z wymienionych przez ciebie kropelka i super glue
Czy co do tego cjanopanu to jesteś pewien że nie szkodzi, bo znam przypadek osoby która sobie złamanego zęba skleiła takim klejem i miała objawy uszkodzenia mózgu (więc chyba się rozpuszczał).
Krzysiek

Avatar użytkownika
j24
Stały bywalec

Posty: 430
Dołączył: 29 maja 2005, 19:20
Miasto: Zgierz










Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki, razarewi i 304 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.