Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Klej do akwarium Soudal Fix All Crystal

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Jak w temacie, kto używał Sudala i czy na pewno jest bezpieczny dla życia w akwa. Z tego co wiem od głównego technologa firmy, pomimo zawartego w sobie środka grzybobujczego "niby" można go stosować w akwa ale.... ale wolę się zapytać doświadczonych w temacie akwarystów. Soudala wybrałem dlatego ponieważ jest to z tego co wiem jedyny klej skuteczny do klejenia płyty xps w akwa

Wojtek711
Początkujący

Wojtek711 napisał(a):Jak w temacie, kto używał Sudala i czy na pewno jest bezpieczny dla życia w akwa. Z tego co wiem od głównego technologa firmy, pomimo zawartego w sobie środka grzybobujczego "niby" można go stosować w akwa ale.... ale wolę się zapytać doświadczonych w temacie akwarystów. Soudala wybrałem dlatego ponieważ jest to z tego co wiem jedyny klej skuteczny do klejenia płyty xps w akwa

chodzi ci o ten ?

Wklejałem na nim szyby ( przegrody) w akwarium i nic sie nie działo z rybami .
Jedynie co mogę powiedzieć ze po czasie zrobił sie prawie biały , możliwe ze za szybko wlana woda i nie doschnął w 100% albo za gruba warstwa w końcu klejenie akwarium to sprawa mm
Załączniki
20170721_130443.jpg

bendek1x
Stały bywalec

Miasto: Poręba
  • Zostaw wiadomość w komunikatorze RA

Główny technolog firmy stwierdził ze zwiazek chemiczny podany na opakowaniu jest środkiem grzybobójczym, na opakowaniu jest również napis "działa szkodliwie na organizmy wodne powodując długotrwałe skutki". Reasumując: ludzie na kilku forach go polecają jako najlepszy klej do klejenia tła 3d z płyty xps, pan technolog stwierdził że "raczej" nie powinno nic złego się dziać w akwa. A napis na opakowaniu mówi co mówi. Stad moje pytanie do osób które tego kleju używały....
Dziękuję Bendek za odpowiedz :)

Wojtek711
Początkujący

Wojtek711 napisał(a):Jak w temacie, kto używał Sudala i czy na pewno jest bezpieczny dla życia w akwa. Z tego co wiem od głównego technologa firmy, pomimo zawartego w sobie środka grzybobujczego "niby" można go stosować w akwa ale.... ale wolę się zapytać doświadczonych w temacie akwarystów. Soudala wybrałem dlatego ponieważ jest to z tego co wiem jedyny klej skuteczny do klejenia płyty xps w akwa
69l

Robi68
Zainteresowany tematem

69li

Robi68
Zainteresowany tematem

Hjh7yhyyyg
bendek1x napisał(a):

chodzi ci o ten ?

Jedynie co mogę powiedzieć ze po czasie zrobił sie prawie biały , możliwe ze za szybko wlana woda i nie doschnął w 100% albo za gruba warstwa w końcu klejenie akwarium to sprawa mm
35txxx

Robi68
Zainteresowany tematem

bendek1x napisał(a):

chodzi ci o ten ?

0

Robi68
Zainteresowany tematem

Jak dla mnie ostrzeżenie ma się do wylewania kleju do wody. Skoro sam technolog stwierdza, że można go stosować to może po wyschnięciu nie wchodzić w reakcję z wodą.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Rzeszów

Witam, zgadzam się z kolegą wyżej bardziej chodzi tu o wlanie kleju do wody, jak wyschnie nie zachodzą reakcje

Stompek
Początkujący

Miasto: Leinefelde

Zawsze po klejeniu bez względu na firmę, akwarium trzeba przepłukać czystą wodą.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy
  • [News] Studio Aranżacji Akwarium

https://www.youtube.com/watch?v=4GYOt4vbuFA Indywidualna aranżacja na wymiar Twojego akwarium wykonana przez zawodowych aranżatorów - otrzymujesz dokładnie te same kamienie i korzenie, które są pre...

Wyświetlenia: 5124 | Odpowiedzi: 15czytaj więcej...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

bonsai3.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością są korzenie BONSAI Wood, które pozwalają na stworzenie efektu drzewka w akwarium. Korzenie można zakupić na szt...

Wyświetlenia: 1028 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Oferta w sklepie Akwarium Opti White różnica?

Witam Zauważyłem że do oferty trafiły akwaria Nattec OptiWhite. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między waszą produkcją a Nattec bo cenowo jest ogromna. To nie trochę strzał w kolano ?...

Wyświetlenia: 685 | Odpowiedzi: 6czytaj więcej...

• Aranżacje akwarium

ranking.jpg Miło mi poinformować iż otrzymaliśmy ciekawą propozycję współpracy ze strony aquadesignerów, którzy od wielu miesięcy są na pierwszym miejscu naszego forumowego rankingu akwariów. Więc...

Wyświetlenia: 442 | Odpowiedzi: 0czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości