Bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu. DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Katalog roślin i ich wymagania

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam.
Zaraz koniec grudnia, wolne dni, więc czas na restart szkiełka.
Niestety w przeciągu 3 lat woda kranowa strasznie się zepsuła. Jak kiedyś GH miała na poziomie 11-13, tak teraz 21Gh...
Więc grono roślin do takiej wody bardzo zwęziło się.
Poszukuję strony/katalogu/atlasu roślin gdzie będzie możliwość filtrowania według danych parametrów. Wszystkie atlasy jakie znalazłem mają jedynie filtrowanie według nazwy, a szukanie np. 10 roślin z 5000 jest czym... Ciężkim. Głównie interesują mnie wymagania względem Gh, reszta parametrów jak światło itd. mniej ważna - i tak będzie dodawane światło i butla.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelakie linki, jeżeli nie tu to na PW :)

ice6666
Początkujący

https://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosli ... c-0_1.html?%?page=https%3A%2Fsklep.roslinyakwariowe.pl%2Fsklep-akwarystyczny-krakow
Tu masz różne podziały. Nie masz ze względu na twardość ale można szukać że względu na biotop ( szukać biotopu o podobnych parametrach) lub trudność uprawy, te łatwiejsze powinny tolerować więcej.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

A szczerze mówiąc nie pomyślałem aby wyszukiwać po biotopie :D
Dziękuję bardzo!

ice6666
Początkujący

Można jeszcze kupić filtr RO i ustawiać dowolne parametry wody 😉

stami
Poznaje temat

Filtr odpada. Będę miał za dużo odpadów i do tego częsta wymiana membran (pomijam fakt iż nawet nie mam miejsca na niego) - bardzo słabe ciśnienie wody, a jak ktoś z sąsiadów używa wody (blok) to już całkiem drastycznie spada, uzbieranie 30l zajęłoby pewnie dobre kilka godzin. Przez to wolę iść na kompromis i dobrać coś do parametrów kranowitu ;)

ice6666
Początkujący

Powiązane tematy
  • Nowa dostawa roślin akwariowych

Kolejna, czwarta już dostawa roślin akwariowych w tym tygodniu. Zapraszam do skorzystania z naszej bogatej oferty - ponad 200 gatunków i odmian Obejrzyj katalog online

Wyświetlenia: 3463 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...

• Tutorial: aranżacja z wykorzystaniem 3 gatunków roślin

https://www.youtube.com/watch?v=aW6XgNsZEfA Aranżacja z wykorzystaniem 3 gatunków roślin. Podłoże: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=aquarium+soil&search_in...

Wyświetlenia: 212 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Dziurawe liscie u roslin

Witam czy ktos mi pomoze i powie co sie dzieje z moimi roslinami? Akwarium 1100L No2 0 No3 15 ph 6.7 Kh 4 Gh 8 Dozuje co2 zeby utrzymac ph stale 6.7 sterowane profiluxem co 2tyg podmiana wody 2/3 Ro 1...

Wyświetlenia: 561 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Micranthemum Monte Carlo - wymagania

Witam. Często spotykam się z opinią, że Micranthemum Monte Carlo to łatwy trawnik. Czy Micranthemum Monte Carlo da radę przy oświetleniu LED (6500+9000K) na poziomie 30 lm/L? Podłoże to Dark Soil, C...

Wyświetlenia: 547 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Zachowanie roślin mało wymagających

Witam. Mam pytanie dotyczące roślin mniej światłolubnych jak anubiasy lub mchy. Czy intensywność światła w akwarium dostosowana do potrzeb roślin średnio wymagających w jakiś sposób szkodzi tym mniej ...

Wyświetlenia: 251 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.