Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kalkulator zulixa



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



04 sty 2020, 11:58 Kalkulator zulixa  (#1)  

Cześć . Jak w kalkulatorze zulixa obliczać sól pomijając roztwór ? czyli (gramy) bezpośrednio na pojemność wody . Jest to możliwe czy nie ?

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

04 sty 2020, 14:06 Re: Kalkulator zulixa  (#2)  

Jak wprowadzisz że masz 250ml roztworu i ustawisz dawkę jednorazową 250ml to Ci wyjdzie.

kudlaty801
Poznaje temat

Posty: 113
Dołączył: 22 gru 2010, 11:45
Miasto: Lublin

Wspieram stronę kontem Premium

04 sty 2020, 15:51 Re: Kalkulator zulixa  (#3)  

Dzięki kudlaty801 . Faktycznie wychodzi , morze być 1 roztworu i 1 dawka jednorazowa jest to samo . Obliczając w ten sposób jest to samo jak bym to robił nawóz w roztworze ?

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

04 sty 2020, 17:15 Re: Kalkulator zulixa  (#4)  

Dokładnie, musisz dawkę jednorazową wpisać taką jak wprowadzona ilość sporządzonego nawozu.

kudlaty801
Poznaje temat

Posty: 113
Dołączył: 22 gru 2010, 11:45
Miasto: Lublin

Wspieram stronę kontem Premium

04 sty 2020, 17:57 Re: Kalkulator zulixa  (#5)  

kudlaty801 napisał(a):Dokładnie, musisz dawkę jednorazową wpisać taką jak wprowadzona ilość sporządzonego nawozu.


Podziękował :wink:

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53











Powiązane tematy
  • Kalkulator Zulix-a VS fotometr Exaqua

    Witam Mikołaj (na spółkę ze mną) w tym roku był bardzo łaskawy dla mnie i mam nową "zabawkę" fotometr Zoolek Exaqua Pro3 z zestawem testów pod rośliny. Jako, że od jakiegoś czasu robię sobi...

    Wyświetlenia: 2948 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Zielona tropica, kalkulator, wysokie NO3 - głupoty?

    Mam dwa zbiorniki: kostka 27l, żwirek kwarc. barwiony i zwykły piasek. Trochę kulek gt i kapsułek w podłożu (głęboko!) - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/027l-green-oasis-d...

    Wyświetlenia: 4460 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Kalkulator nawozów

    http://calc.petalphile.com/ Bardzo ciekawa sprawa, uwzględnia również gotowe nawozy (łącznie z ADA na podstawie analizy Toma Barra). Chyba najlepszy kalkulator do tej pory, a już na pewno najfajnie...

    Wyświetlenia: 21625 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

  • Kalkulator do nawozów Qualdrop

    Dobry wieczór! Czy tam dzień dobry :D Kupiłem nawozy Qualdrop i na ich stronie znajduje się taki prosty kalkulator pomagający w ustaleniu dawek poszczególnych preparatów. Z mojego dotychczasowego...

    Wyświetlenia: 2061 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Kalkulator oświetlenia

    https://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2015/12592/kalkulator-oswietlenia.jpg Program pozwala na okreslenie ilości światła niezbędnego do zdrowego wzrostu roślin... Czytaj ...

    Wyświetlenia: 6525 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Kalkulator nawożenia NPK (Excel)

    Witam serdecznie. Przeszukując internet i kolejne fora akwarystyczne w poszukiwaniu upragnionej odpowiedzi na odwieczne pytanie "ILE NAWOZIĆ I JAK CZĘSTO ABY NIE ZACHWIAĆ W AKWARIUM STOSUNKÓW NPK...

    Wyświetlenia: 4115 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • NH4NO3 - kalkulator Zulixa

    Witam. Który z wyników brać pod uwagę, przy tam ustawionych dawkach w kalkulatorze Zulixa jeśli chodzi o NH4NO3. calc.jpg Czy mam brać po uwagę ten wynik z tabelki "Dozowanie MAKRO podstaw...

    Wyświetlenia: 2182 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Seachem Iron - rozbieżności - kalkulator a opis

    Mam problem polegający na tym że wg opisu na Seachem Iron: na stronie sklepu RA (tak samo jak na stronie polskiego dystrybutora) Sposób użycia: Jedna nakrętka (5ml) na każde 200 litrów wody w zbior...

    Wyświetlenia: 2150 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak nawozić - suche sole (kalkulator)

    Witam. Posiadam baniak 80l i ok 10 gatunków roślin. Światło 10h 0.5w/1l z czego w czwartek dochodzi dodatkowe co podniesie do 0.75w/l. Nawożę rośliny Aqua artem green pro i classic. Wszystko na ziemi ...

    Wyświetlenia: 5279 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Kalkulator nawozów mikro

    Poniżej zamieszczam do ściągnięcia mój kalkulator, raczej dla zaawansowanych rośliniarzy, który nazywa się Mikrokalk, bo służy jedynie do obliczania mikro pierwiastków. Ale nie tylko, bo specjalnie zo...

    Wyświetlenia: 1485 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 326 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.