Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Kalkulator kosztów ver. beta 1.0

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam

Mając chwilę wolnego czasu postanowiłem stworzyć arkusz excelowski w którym mógłbym łatwo oszacować koszt utrzymania zbiornika. Zmieniając czas oświetlenia, czy sekwencyjnie uruchamiając oświetlenie mogę obserwować wpływ tych zmian na moją kieszeń, która zasoby - niestety- maograniczone.

W kalkulatorze umieściłem również wykresy oświetlenia, które umożliwiają obserwowanie narastanie czy zmniejszanie ilości światła w baniaku. Jest to oczywiście tylko bardzo poglądowe, gdyż nie biorę pod uwagę takich czynników jak wysokość akwarium, przejrzystość wody itd.

Obliczanie kosztów też jest obarczone pewnym błędem, gdyż nie uwzględnia strat np w układach zapłonowych oraz sprawności tych źródeł.

Zapraszam do testowania, wykrywania błędówi i komentowania.

PS. W przygotowaniu oczywiście jest też obliczanie kosztu nawożenia. ;)
Załączniki
Koszt utrzymania akwarium ver. Beta.xls
ver. 1.0
(80.5 KiB) Pobrane 428 razy

chrisowaty
Poznaje temat

Miasto: Zgierz k/Łodzi

17 paź 2006, 21:48   (#2)  

Właśnie troszkę potestowałem. Pomysł fajny, ale znalazłem kilka błędów.
Zakładka energia_światło - źle liczy procenty. W moim przypadku najpierw startuje jedna świetlówka na 12 godzin, po godzinie dwie następne na 10 godzin. Te dwie powinny dac taki sam procent, a nie dają. Chyba błąd w funkcji. Jeśli tą, która świeci najdłużej wpiszę jako trzecią, wtedy wykresy wyglądają dziwnie. Jest też błąd w sumie K21. Nie sumuje więcej niż 5 świetlówek.
Zakładka energia_inne_ciągłe jest błąd w sumach - nie sumują np. kaskady.
Czy masz jakiś pomysł na dodanie grzałki? Pozabezpieczałeś arkusz, więc zmiany musisz (albo i nie) wprowadzic sam.
Życzę wytrwałości.
Pozdrawiam Robert

robor
Początkujący

Miasto: Warszawa

04 lut 2007, 13:49   (#3)  

Witam, czy sa jakies aktualizacje/patche w/w arkusza?

:)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

06 kwi 2007, 17:39   (#4)  

Piotr Baszucki napisał(a):Witam, czy sa jakies aktualizacje/patche w/w arkusza?

:)

Witaj Piotrze.

Aktualizacja była, ale się gdzieś zawieruszyła w otchłani dyskowej. Jak znajdę chwilę wolną to poszukam. Myślałem, sądząc po odpowiedziach w dziale iż temat nie cieszy się zaintereowanie.

chrisowaty
Poznaje temat

Miasto: Zgierz k/Łodzi

Powiązane tematy
  • ADA Amazonia I ver.2

https://www.youtube.com/watch?v=YHYTNz7jTrc Jedynka ale w wersji 2 ;) A może III ? ;). W każdym razie nowa stara amazonia. :roll:

Wyświetlenia: 1756 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• 096l - I See Fire ver.II - RaZir

Witam wszystkich forumowiczów, oto moje małe akwarium. 1) Szkło: OW 60/40/40 2) Oświetlenie: 2 x BELKA OŚWIETLENIOWA T5 2X24W ( 60cm ) 1 belka (sylvanę grolux 8500K i sylvanę aquastar 10000K) 2 belka...

Wyświetlenia: 1698 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

• Kalkulator ceny akwarium

http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat308-kalkulator-optiwhite-aa59c4908d15e4c3f4eb6126a29d0421.jpg Za pomocą naszego kalkulatora wyliczysz cenę akwarium ze szkła float lub...

Wyświetlenia: 2273 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 20l - Shrimp House ver 1.0 - Sebastian Rutkowski

Witam chciałbym przedstawić wam swój najmniejszy baniaczek 20L. Istnieje on od czerwca 2010, ale obecny kształt przyjął jakieś pół roku temu. Podłoże : Pro Soli 1L , Shrimp Soil 2,5kg Filtracja: A...

Wyświetlenia: 631 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Kostka Ver 2 na sucho.

Witam wcoraj poznego popoludnia ulozylem cos takego : http://img651.imageshack.us/img651/669/csc0286.th.jpg http://img837.imageshack.us/img837/1553/csc029...

Wyświetlenia: 873 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: darcioo25, rafau, xman40 i 32 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.