Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jakie są różnice pomiędzy Bio Cube a Bio Rio?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



P) Jakie są różnice pomiędzy Bio Cube a Bio Rio?

O) Oba wkłady służą do biologicznej filtracji i działają po zasiedleniu ich powierzchni przez bakterie.


Bio Cube, wytwarzany z polipropylenowej gąbki o dużej powierzchni, przystępnej dla mikroorganizmów. Dzięki temu filtracja biologiczna zaczyna szybko funkcjonować nawet w świeżym akwarium. Wkład ten z czasem ulega zanieczyszczeniu, dlatego wymaga częstej obsługi. Z drugiej strony, wulkaniczne granulki Bio Rio są dłużej zasiedlane przez bakterie. Wkład nie ulega jednak szybkiemu zanieczyszczeniu i wraz z zasiedleniem przez mikroorganizmy, filtracja biologiczna działa długo i stabilnie.




Bio Cube i Bio Rio można używać na różne sposoby, efektywnie wykorzystując ich cechy. Bio Cube jest skuteczny po założeniu akwarium, z czasem można go stopniowo wymieniać na Bio Rio. Przykładowo, filtr Super Jest ES-600 zawiera wkład Bio Cube i węgiel aktywowany. Po miesiącu wkład węglowy można wymienić na Bio Rio. Po kolejnym miesiącu Bio Cube również można zastąpić Bio Rio, co pozwoli na utrzymanie skutecznej filtracji biologicznej przez długi czas.




Źródło: AquaJournal...czytaj więcej


Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Ultramax/Biomaster jakie wady ?

    Witam obecnie posiadam fluval 207 ( plus ,,prefiltr,, w którym mam dodatkowe media) jednak po około roku używania nachodzi mnie myśl nad wymianą na coś innego. Zastanawiam się nad Ultramaxem 1000 lub ...

    Wyświetlenia: 881 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie ryby do akwarium 60l?

    Jakie ryby do akwarium z brzankami ktorymi jest 6 i jedna molinezja oraz 2 kryskami chcial bym cos jescze dorzucic zeby ladnie to wygaldalo

    Wyświetlenia: 556 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Formy submersyje i emersyjne - jakie gatunki

    Cześć. Chciałbym zapytać, które grupy roślin posiadają formy submersyjne i emersyjne? Wiem, że zwartki i żabienice takowe posiadają, a jak z innymi? Anubiasy, które trzymałem emersyjnie wydawały się n...

    Wyświetlenia: 392 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jakie rośliny ?

    Hej, stworzyłam właśnie swój pierwszy hardscape. W związku z tym, że nie mam doświadczenia proszę o sugestię, jakie rośliny powinnam umieścić w akwarium ? Mam podłoże aktywne, zastanawiam się nad CO2....

    Wyświetlenia: 1281 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Inteligentne gniazdka jakie...

    Chce zakupić Smart gniazdko pod akwarium aby monitorować sobie zużycie prądu. Interesuje mnie tylko opcja watomierza (wiarygodna) i mały rozmiar na jeden w tyk. Zastanawiam się nad gniazdkiem gosund...

    Wyświetlenia: 1906 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Zestawy akwariowe Aquael z filtrem BIO-FS

    bio-fs100-filtr2.jpg Miło nam poinformować o dołączeniu do oferty zestawów akwariowych Aquael modeli z wbudowanym filtrem panelowym BIO-FS 100. Jedno urządzenie zapewnia filtrację, napowietrzanie i...

    Wyświetlenia: 884 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Rośliny marnieją jakie niedobory

    Hej, podpowiedzcie jakie parametry zmierzyć i jakich zakresach powinny być w baniaku, od pewnego czasu zauważyłem ze rośliny zaczęły marnieć: Eleocharis i Hemianthus Cube co2 podaje od 13:30 do 19:30 ...

    Wyświetlenia: 1615 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie temperatury w hodowli roślin?

    Witam, Jakie macie temperatury wody w Waszych akwariach i czy zauważacie jakieś problemy, albo może plusy tych temperatur?

    Wyświetlenia: 16536 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1596 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jakie i ile podłoża do 112L

    Witam. Zastanawiam się nad nowym podłożem do 112L pod roślinne akwarium. Myślałem nad jakimś tanim substratem aktywnym ale nie mam pojęcia ile go potrzeba na 80x30 akwarium. I też nie mam jakos mocno ...

    Wyświetlenia: 2363 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 620 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.