Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


jakie roslinki???



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 paź 2006, 22:10 jakie roslinki???  (#1)  

witam
MAM ZAMIAR ZALOZYC AKWARIUM MA ONO 90 L.NIE WIE JAKIE ROSLINKI W NIM UMIESCIC CHODZI MI O TO ZEBY NIE BYLY ZA BARDZO WYMAGAJACE, JAKIE PODLOZEN BEDZIE NAJLEPSZE, JAKIE MAM ZROBIC OSWIETLENIE, I JAK NAWOZIC???
PROSZE O RADE I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC

damian85


16 paź 2006, 22:17   (#2)  

Nie pisz dużymi literami bo Cie mod ścignie:) z niewymagających roslin to cryptocoryny. Wystarczy jak im dasz pod korzenie kulki gliniano torfowe z allegro . oświetlenie dla nich wystarczy 2 x 18W. A jeśli chodzi o wymagające gatunki to musisz miec tak ze 4x18W, CO2, nawozy micro i macro, pojecie itp. pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

16 paź 2006, 22:32 Re: jakie roslinki???  (#3)  

damian85 napisał(a):witam
MAM ZAMIAR ZALOZYC AKWARIUM MA ONO 90 L.NIE WIE JAKIE ROSLINKI W NIM UMIESCIC CHODZI MI O TO ZEBY NIE BYLY ZA BARDZO WYMAGAJACE, JAKIE PODLOZEN BEDZIE NAJLEPSZE, JAKIE MAM ZROBIC OSWIETLENIE, I JAK NAWOZIC???
PROSZE O RADE I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC


Nie krzycz - Wyłącz Caps Lock!
Zanim napiszesz następny post zapoznaj się z regulaminem forum.
http://holenderskie.home.pl/forum/viewtopic.php?t=13522
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

17 paź 2006, 11:03   (#4)  

Na stronie głównej po lewej stronie jest temat "Jak zacząć" przeczytaj go i będziesz wiedział

Gość


17 paź 2006, 13:53 Re: jakie roslinki???  (#5)  

damian85 napisał(a):witam
MAM ZAMIAR ZALOZYC AKWARIUM MA ONO 90 L.NIE WIE JAKIE ROSLINKI W NIM UMIESCIC CHODZI MI O TO ZEBY NIE BYLY ZA BARDZO WYMAGAJACE, JAKIE PODLOZEN BEDZIE NAJLEPSZE, JAKIE MAM ZROBIC OSWIETLENIE, I JAK NAWOZIC???
PROSZE O RADE I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC


nurzance, hygrofile, wywloczniki, rogatek, moczarka, strzalka, anubiasy np na korzeniach

btw..im wiecej roslin na poczatku tym lepiej dla akwa
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11











Powiązane tematy
  • Ultramax/Biomaster jakie wady ?

    Witam obecnie posiadam fluval 207 ( plus ,,prefiltr,, w którym mam dodatkowe media) jednak po około roku używania nachodzi mnie myśl nad wymianą na coś innego. Zastanawiam się nad Ultramaxem 1000 lub ...

    Wyświetlenia: 971 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie ryby do akwarium 60l?

    Jakie ryby do akwarium z brzankami ktorymi jest 6 i jedna molinezja oraz 2 kryskami chcial bym cos jescze dorzucic zeby ladnie to wygaldalo

    Wyświetlenia: 622 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Formy submersyje i emersyjne - jakie gatunki

    Cześć. Chciałbym zapytać, które grupy roślin posiadają formy submersyjne i emersyjne? Wiem, że zwartki i żabienice takowe posiadają, a jak z innymi? Anubiasy, które trzymałem emersyjnie wydawały się n...

    Wyświetlenia: 406 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jakie rośliny ?

    Hej, stworzyłam właśnie swój pierwszy hardscape. W związku z tym, że nie mam doświadczenia proszę o sugestię, jakie rośliny powinnam umieścić w akwarium ? Mam podłoże aktywne, zastanawiam się nad CO2....

    Wyświetlenia: 1344 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Inteligentne gniazdka jakie...

    Chce zakupić Smart gniazdko pod akwarium aby monitorować sobie zużycie prądu. Interesuje mnie tylko opcja watomierza (wiarygodna) i mały rozmiar na jeden w tyk. Zastanawiam się nad gniazdkiem gosund...

    Wyświetlenia: 1969 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Rośliny marnieją jakie niedobory

    Hej, podpowiedzcie jakie parametry zmierzyć i jakich zakresach powinny być w baniaku, od pewnego czasu zauważyłem ze rośliny zaczęły marnieć: Eleocharis i Hemianthus Cube co2 podaje od 13:30 do 19:30 ...

    Wyświetlenia: 1651 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie temperatury w hodowli roślin?

    Witam, Jakie macie temperatury wody w Waszych akwariach i czy zauważacie jakieś problemy, albo może plusy tych temperatur?

    Wyświetlenia: 16663 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1663 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jakie i ile podłoża do 112L

    Witam. Zastanawiam się nad nowym podłożem do 112L pod roślinne akwarium. Myślałem nad jakimś tanim substratem aktywnym ale nie mam pojęcia ile go potrzeba na 80x30 akwarium. I też nie mam jakos mocno ...

    Wyświetlenia: 2466 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Oświetlenie pod roslinki 112l

    Witam mam pytanko jakie oświetlenie wybrać pod roślinki do akwarium 112l o długości 80cm . Żeby mieściło się pod pokrywę

    Wyświetlenia: 1269 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 298 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.