Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jakie roślinki...:)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



25 sie 2006, 14:26 Jakie roślinki...:)  (#1)  

które z tych roślin nadają się do akwarium 45 litrowego , i jak je rozmieścić??

Echinodorus: amazonicus, bleheri, bolivianus, cordifolius, parviflorus, tenellus, subalatus, grandiflorus, schlueteri i inne, Lemma minor, Vallisneria, Cabomba, Limnobium laevigatum[/i]

Ryba_404


25 sie 2006, 15:17   (#2)  

Wszystkie z tych roślin nadają się do tego zbiornika ;P A rozmieszczenie pozostaw sobie - możesz je umieścić według własnej kompozycji, ale przedtem poczytaj o nich w necie i sprawdź jakie osiągają rozmiary (małe z przodu, średnie w środku i duże z tyłu) :)

Gość


25 sie 2006, 16:36   (#3)  

Krewetka15 napisał(a):Wszystkie z tych roślin nadają się do tego zbiornika ;P

A może żadna?
W małych akwariach stosujemy małe rośliny. Czyli z zestawienia jedynie e. tenellus.
Reszta podanych Echinodorusów osiąga znaczne rozmiary.
Lemma minor - odradzam - to IMO bardziej uciążliwy chwast a nie roślina ozdobna.

Propozycje:
Anubias barteri var. nana
Blyxa japonica
Eleocharis acicularis
Glossostigma elatinoides
Hemianthus micranthemoides
Hemianthus callitrichoides
Lysimachia
Mayaca Fluviatilis
Echinodorus quadricostatus
i mchy....
Vesicularia dubyana
Vesicularia sp. "Christmas"
Leptodictyon riparium
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

25 sie 2006, 17:07   (#4)  

Chcę zrobić akwarium biotopowe ameryki poludniowej
Wody przejrzyste
Są to rzeki miejscami o bardzo wartkim nurcie, płynące w górzystej części Brazylii. Przykładem takich rzek są Rio Xingu czy Rio Tocantins. Wody te charakteryzują się krystaliczną wręcz przejrzystością o lekko błękitnawym odcieniu. Akwarium powinno mieć zapewnioną bardzo wydajną filtrację i dość silny nurt. Jako podłoże najlepiej użyć drobnego żwiru, a dekoracje powinny stanowić korzenie. Zbiornik powinien być dobrze oświetlony z dużą ilością roślin.
Parametry wody: ph 7.0-7.3, TWO 5-11 dH, temp. 24-28 C
Flora: Echinodorus: amazonicus, bleheri, bolivianus, cordifolius, parviflorus, tenellus, subalatus, grandiflorus, schlueteri i inne, Lemma minor, Vallisneria, Cabomba, Limnobium laevigatum.
Fauna: Kiryski, Zbrojniki, Bystrzyki, Uaru, Pielęgniczki


A więc coć z tych roślin

Ryba_404


25 sie 2006, 17:23   (#5)  

Ryba_404 napisał(a):Chcę zrobić akwarium biotopowe ameryki poludniowej.
<cut>
A więc coć z tych roślin

To kup większe akwa - dobrze prowadzony e. amazonicus - zarośnie Ci całe akwa. ;)
A jeśli zmiana litrażu nie wchodzi w grę - to e. tenellus + jakiś ładny korzonek + plaża z drobnego piasku przy przedniej szybie.
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

25 sie 2006, 17:50   (#6)  

Zbiornik większy będzie (126 litrów) ale to dopiero w Listopadzie.. A w tym tesh chciałem coś ładnego zrobić :)

A i mam zamiar hodować w nim Ramirezy + Neony i jeśli mogę to krewetki Red Cheery Dlatego to musi być swojego rodzaku busz :)

Pozdrawiam! 8)

Ryba_404












Powiązane tematy
  • Ultramax/Biomaster jakie wady ?

    Witam obecnie posiadam fluval 207 ( plus ,,prefiltr,, w którym mam dodatkowe media) jednak po około roku używania nachodzi mnie myśl nad wymianą na coś innego. Zastanawiam się nad Ultramaxem 1000 lub ...

    Wyświetlenia: 881 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie ryby do akwarium 60l?

    Jakie ryby do akwarium z brzankami ktorymi jest 6 i jedna molinezja oraz 2 kryskami chcial bym cos jescze dorzucic zeby ladnie to wygaldalo

    Wyświetlenia: 555 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Formy submersyje i emersyjne - jakie gatunki

    Cześć. Chciałbym zapytać, które grupy roślin posiadają formy submersyjne i emersyjne? Wiem, że zwartki i żabienice takowe posiadają, a jak z innymi? Anubiasy, które trzymałem emersyjnie wydawały się n...

    Wyświetlenia: 392 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jakie rośliny ?

    Hej, stworzyłam właśnie swój pierwszy hardscape. W związku z tym, że nie mam doświadczenia proszę o sugestię, jakie rośliny powinnam umieścić w akwarium ? Mam podłoże aktywne, zastanawiam się nad CO2....

    Wyświetlenia: 1281 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Inteligentne gniazdka jakie...

    Chce zakupić Smart gniazdko pod akwarium aby monitorować sobie zużycie prądu. Interesuje mnie tylko opcja watomierza (wiarygodna) i mały rozmiar na jeden w tyk. Zastanawiam się nad gniazdkiem gosund...

    Wyświetlenia: 1906 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Rośliny marnieją jakie niedobory

    Hej, podpowiedzcie jakie parametry zmierzyć i jakich zakresach powinny być w baniaku, od pewnego czasu zauważyłem ze rośliny zaczęły marnieć: Eleocharis i Hemianthus Cube co2 podaje od 13:30 do 19:30 ...

    Wyświetlenia: 1615 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jakie temperatury w hodowli roślin?

    Witam, Jakie macie temperatury wody w Waszych akwariach i czy zauważacie jakieś problemy, albo może plusy tych temperatur?

    Wyświetlenia: 16535 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1593 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jakie i ile podłoża do 112L

    Witam. Zastanawiam się nad nowym podłożem do 112L pod roślinne akwarium. Myślałem nad jakimś tanim substratem aktywnym ale nie mam pojęcia ile go potrzeba na 80x30 akwarium. I też nie mam jakos mocno ...

    Wyświetlenia: 2363 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Oświetlenie pod roslinki 112l

    Witam mam pytanko jakie oświetlenie wybrać pod roślinki do akwarium 112l o długości 80cm . Żeby mieściło się pod pokrywę

    Wyświetlenia: 1233 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka i 446 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.