Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jaki kurier?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



04 lip 2019, 20:34 Jaki kurier?  (#1)  

Cześć,
Mam zamiar wysłać akwarium 100l, w związku z nietypowym typem paczki pragnę prosić was o radę dotyczącą, którego kuriera do tego zadania wybrać DHL, czy UPS? Macie jakieś ciekawe doświadczenia z nimi?
Pozdrawiam

Werox
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 04 lip 2019, 20:33

04 lip 2019, 21:04 Re: Jaki kurier?  (#2)  

Bez znaczenia, co ci lepiej odpowiada cenowo i tyle.

Dobrze zabezpiecz paczkę, oznacz że to szkło i wysyłaj.

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

04 lip 2019, 21:47 Re: Jaki kurier?  (#3)  

Nie dawno wysyłałem kamienny zlew i był oklejony z każdej strony.Oczywiście dotarł złamany i stwierdzili ,że ja taki wysłałem.
Najlepiej wysyłaj z punktu i pakuj u nich wtedy większa szansa na odszkodowanie w razie potłuczenia.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

04 lip 2019, 22:00 Re: Jaki kurier?  (#4)  

Może warto poszukać "prywatnego" przewoźnika który odbierze od Ciebie paczke i jest świadomy co to jest i jak o to dbać, bo w firmach kurierskich nikt nie ma czasu na dbanie o każdą paczkę.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

05 lip 2019, 07:46 Re: Jaki kurier?  (#5)  

Do mnie 250 przywiózł GSL na palecie, wszystko było ok.

Avatar użytkownika
Skajor
Zainteresowany tematem

Posty: 282
Dołączył: 25 sty 2017, 14:51
Miasto: Poznań - Grunwald

05 lip 2019, 09:00 Re: Jaki kurier?  (#6)  

Zacząć trzeba właśnie od tego, że podstawa to przesyłka paletowa plus pancerne zabezpieczenie. A jaki konkretnie kurier to sprawa drugorzędna.

Majkel82
Aktywny użytkownik

Posty: 626
Dołączył: 05 paź 2017, 09:54

05 lip 2019, 14:58 Re: Jaki kurier?  (#7)  

Jeśli na palecie to tak, ja dostałem Pancernie spakowane, bez palety i to z Polski do Anglii, dojechały cale.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

07 lip 2019, 11:53 Re: Jaki kurier?  (#8)  

Ja zamawialem swoje akwarium 720l i tez przyszlo kurierem na palecie. Rozpakowalismy wnieslismy i stoi:)

Avatar użytkownika
ŁukaszCupiał
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 25 lis 2016, 14:40











Powiązane tematy
  • Jaki dobry dyfuzor przepływowy?

    Witam, do tej pory używałem reaktora z filtra narurowego, ale chciał bym spróbować dyfuzora przepływowego, może ktoś używa, albo mogli byście coś polecić ? Dyfuzor na wąż 16/22.

    Wyświetlenia: 1062 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny do 43l (spośród najpopularniejszych ma

    Cześć. Stoję przed wyborem filtra do nowo zakładanego akwarium. Powiedzmy, że koszt nie gra roli, ale musiałbym wyrobić się do 500 zł ;) Do takiego akwarium pasują chyba najmniejsze filtry z serii ró...

    Wyświetlenia: 694 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny

    Witam wszystkich , jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium , żeby był wydajny a nie głośny ? Mam akwarium 100l . Dziękuje za odpowiedzi Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslin...

    Wyświetlenia: 869 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jaki mineralizator RO? Dobór nawożenia po mineralizacji.

    Cześć, Po kilku dziwnych przygodach z glonami i niepewną kranówką postanowiłem kupić filtr RO. W związku z tym mam masę pytań, ale najpierw opis akwarium: 27l - kostka 30cm Oświetlenie led 5630 12W...

    Wyświetlenia: 3042 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Jaki elktrozawór polecacie?

    Witam, przymierzam się do zakupu elktrozaworu. Znalazłem też takie na znanym chińskim portalu, co o nim myślicie? Używa ktoś? Screenshot_20191214_114355_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

    Wyświetlenia: 2125 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Rośliny - jaki producent?

    Czy podczas kupowania roślin kierujecie się producentem? Jeśli tak to którego wybieracie w pierwszej kolejności i dlaczego? Tropica? Aqua-art? Coś innego? Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapata...

    Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • jaki niski filtr wewnętrzny do paludarium

    Szukam czegoś co zapewni filtrację w paludarium, w którym poziom wody będzie wynosił 5-6 cm. Jednocześnie woda nie może spadać z góry i hałasować. Czy są jakieś sensowne gotowce, czy będę musiał sam ...

    Wyświetlenia: 161 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jaki sposób na oczyszczanie nowych roślin?

    Macie jakiś sprawdzony sposób na dezynfekcję kupionych roślin pod kątem ślimaków? Same w sobie nie są trudne do usunięcia, ale problem leży w tym, że to zawsze są jednak jajka, których nie widać, a wi...

    Wyświetlenia: 5375 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3006 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Jaki filtr ?

    Witam. Ze względu ze teść wciągnął się w akwarystykę. Potrzebuje filtru zewnętrznego wraz z grzałką akwarium proste 60l z głupikarami. Zastanawia się nad; Oase FiltoSmart 200(mocniejszy flirt bo wersj...

    Wyświetlenia: 766 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka i 455 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.