Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Jaka ryba za skalara?

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

08 mar 2020, 21:17 Jaka ryba za skalara?  (#1)  

Hej,

Poszukuje gatunku jakim mógłbym zamienić obsadę za skalara który zaczyna robić mi trochę problemu bo gania neony i zaczyna męczyć raczki miniaturowe.

Chciałbym aby była to ryba o łagodnym usposobieniu ale równie imponująca wielkością jak skalar.

Proszę o sugestie i podpowiedzi

manti_998
Początkujący

08 mar 2020, 21:26 Re: Jaka ryba za skalara?  (#2)  

Napisz jak duży masz zbiornik i jakie panują tam parametry.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

08 mar 2020, 21:43 Re: Jaka ryba za skalara?  (#3)  

Gurami mozaikowe . Jaki duże akwarium ?

akwaAmator
Znający temat

09 mar 2020, 07:52 Re: Jaka ryba za skalara?  (#4)  

Akwarium 200L, pH 6,5 temp. 27-28*C, tył gęsto obsadzony roślinnością , dozowane CO2 1babelek na sekundę, filtracja Oase Biomaster 250L, skimmer Seachem.

Obecna obsada to: 20neonow, 4 skalary, otosy, para bojowników, kirysy, 4 krewetki filtrujące, raczki miniaturowe Orange.

manti_998
Początkujący

09 mar 2020, 07:53 Re: Jaka ryba za skalara?  (#5)  

akwaAmator napisał(a):Gurami mozaikowe . Jaki duże akwarium ?

Może jakiś mniej pospolity gatunek a właśnie mniej więcej odpowiadający rozmiarami i obrośnie spokojnym temperamencie?

manti_998
Początkujący

Powiązane tematy
  • Jaka to roślina

Mam roślinę, która podobna jest do moczarki, ale jej wysokość jest około 10cm. A problem mam taki, że na listach pokazały się ciemne punkty( jakby okrzemki) ale otosek nie jest nimi zainteresowany. Co...

Wyświetlenia: 544 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jaka roślinę na trawnik/front akwa przy kirysach...

Co polecicie na front akwarium jako roślinę trawnikową, lub coś zamiast trawnika niskiego i gęstego... Sytuacja taka, miałem piękny trawnik z eleocharis parvula, ale wyjechałem na urlop, po powrocie ...

Wyświetlenia: 948 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Jaka szafka do TEGO akwarium? Pomysly ciekawe rozwiazania

Witam poniewaz stalem sie szczesliwym posiadaczem tego zbiorniczka (prezent urodzinowy od narzeczonej :D )wiec powoli chce go postawic na nogi i to doslownie :D Mianowicie jak widac na foto s...

Wyświetlenia: 8586 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...

• 85l Panoramiczne. Jaka trawka?

20.03 założyłem moje pierwsze typowo roślinne akwa 85l. Posadziłem rośliny i pozostał mi dylemat - Jaką trawkę posadzić? Małego heńka czy ELEOCHARIS PARVULA w lekkim połączeniu z ECHINODORUS TENELLUS...

Wyświetlenia: 6573 | Odpowiedzi: 45 czytaj więcej...

• 72l - Gupikarium - Piotr Ryba (Aktualizacja)

Akwarium funkcjonuje pół roku. Wymiary: 60x30x40 72l Oświetlenie: 15,8 W Diversa LED Nawożenie: na razie brak CO2: AZOO Carbon Plus (co drugi dzień) Podłoże: Aqua Substrate II+ Podmiany wody: raz na t...

Wyświetlenia: 4416 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.