Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Jaka minimalna temperatura dla ryb i roslin

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Temperatura u mnie 23 stopnie, w zimę minimalna jaka miewam to 22, niżej nigdy. Czy to nie za mało dla roslin i ryb (ryby to tylko pielegniczki Ramireza). nigdy nie używałem grzałki bo niewidziałem takiej potrzeby, ale ostatnio znajomy widząc mój termometr w baniaku, mówił ze to zdecydowanie za mało

qqrq
Zainteresowany tematem

Dla większość ryb i roślin będzie ok. Z tym, że dla bardziej ciepłolubnych gatunków jest to dolna granica i dłuższy spadek temperatury poniżej tych 22 stopni może teoretycznie im szkodzić.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Wystarczy poczytać w jakich warunkach twoi mieszkańcy powinni żyć (są opisy roślin i ryb w google) a zawsze można w grzalke parę zł zainwestować.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Powiązane tematy
  • Akwarium dla dziecka - z dinozaurem

https://www.youtube.com/watch?v=nNGfVSPWMTw Akwarium dla dziecka z dinozaurem (szczątkami ;)).

Wyświetlenia: 467 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• 010l - DIY Dla bojownika - Mateusz Farmas

Trzecie akwarium 10 L parapeciak dla bojownika 20x20x25 Float Oświetlenie:Lampka wykonana własnoręcznie z naświetlacza led 10 W (4500K), kawałka drewna i skrzynki Nawożenie: Carbo w płynie Co2: brak ...

Wyświetlenia: 326 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Nowa dostawa roślin akwariowych

Kolejna, czwarta już dostawa roślin akwariowych w tym tygodniu. Zapraszam do skorzystania z naszej bogatej oferty - ponad 200 gatunków i odmian Obejrzyj katalog online

Wyświetlenia: 1937 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

• Kraków - promocja na odbiór osobisty roślin

krakow.jpg Z okazji zbliżających się Świąt oraz przygotowania magazynu do inwentaryzacji przygotowaliśmy dla forumowiczów z Krakowa wyjątkową ofertę. Od dziś do poniedziałku do godziny 17:00 możeci...

Wyświetlenia: 127 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Dziurawe liscie u roslin

Witam czy ktos mi pomoze i powie co sie dzieje z moimi roslinami? Akwarium 1100L No2 0 No3 15 ph 6.7 Kh 4 Gh 8 Dozuje co2 zeby utrzymac ph stale 6.7 sterowane profiluxem co 2tyg podmiana wody 2/3 Ro 1...

Wyświetlenia: 498 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.