Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jaka minimalna temperatura dla ryb i roslin



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Temperatura u mnie 23 stopnie, w zimę minimalna jaka miewam to 22, niżej nigdy. Czy to nie za mało dla roslin i ryb (ryby to tylko pielegniczki Ramireza). nigdy nie używałem grzałki bo niewidziałem takiej potrzeby, ale ostatnio znajomy widząc mój termometr w baniaku, mówił ze to zdecydowanie za mało

qqrq
Zainteresowany tematem

Posty: 274
Dołączył: 27 mar 2014, 13:00

Dla większość ryb i roślin będzie ok. Z tym, że dla bardziej ciepłolubnych gatunków jest to dolna granica i dłuższy spadek temperatury poniżej tych 22 stopni może teoretycznie im szkodzić.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

Wystarczy poczytać w jakich warunkach twoi mieszkańcy powinni żyć (są opisy roślin i ryb w google) a zawsze można w grzalke parę zł zainwestować.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Lampa dla krewetek

    Cześć. Startuję z krewetkarium i potrzebuję Waszej wiedzy co do oświetlenia. Chciałbym low-costowe najlepiej na elastycznej nóżce. Wcale nie musi dawać perfekcyjnie białego światła. Pojemność 10l - sł...

    Wyświetlenia: 252 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Podwyższona temperatura

    Witam. Mam problem z podwyższoną temperaturą w akwarium. Zauważyłem parę dni temu że mam temp w akwarium 29 stopni (na termostacie grzałki było ustawione 25). Początkowo zwaliłem to na ostatnie upały ...

    Wyświetlenia: 520 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 654 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 226968 | Odpowiedzi: 520 czytaj więcej...

  • Kilka rodzajów podłoży jaka kolejność i ile tego dać.

    Hej zsinspirowalem się pewnym akwarium. Człowiek który je aranżował użył takich podłozy -piasek kwarcowy 1,3 mm -Rotala maflora light -Aquaforest lava soil black -Substrat jbl aqua basis plus Probl...

    Wyświetlenia: 1197 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1650 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwa LT dla Laika

    Czesc wszystkim, zakupilem komplet juwel rio 125 i chce tam stworzyc cos ala iwagumi przy uzyciu trawnika monte carlo i do tego jakies najmniej wymagajace rosliny z racji ze nie mam pojecia o akwaryst...

    Wyświetlenia: 514 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Temperatura a szybkość wegetacji roślin

    Witam Nie znalazłem nigdzie danych określających wpływ temperatury na szybkość wzrostu roślin akwariowych. Natomiast spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem że to nie takie ważne. Moje obserwacje ...

    Wyświetlenia: 5244 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące końcówki roślin

    Witam 4 dni temu wsadziłem rogatka a młode pędy mają barwę białą. Czego to mogą być niedobory? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 255 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 556 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: andrzejkowac, Joohan, Tomczas73 i 236 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.