Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Jaka grubość szkła ?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

06 maja 2018, 13:00 Jaka grubość szkła ?  (#1)  

Witam
Mam zamiar zakupić nowy zbiornik dł 150 cm h 40 cm szer 35 cm , to jest jakieś 210 litrów front Optiwhite , pytanie moje , jaka grubość szkła ? 8 mm czy 10 mm i czy musi być poprzeczka ?
za odp z góry serdecznie dziękuję

nowicjusz112
Poznaje temat

Miasto: Bydgoszcz

06 maja 2018, 19:28 Re: Jaka grubość szkła ?  (#2)  

8 mm wystarczy, co do samych wzmocnień zapytaj tam gdzie będziesz zamawiał.
    Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
    Znający temat

Miasto: Rzeszów

06 maja 2018, 20:24 Re: Jaka grubość szkła ?  (#3)  

Tak myślałem jest to 150 zł mniej , jak by ktoś jeszcze polecił jakiś dobry filtr kubełkowy do tego zbiornika bym był bardzo wdzięczny

nowicjusz112
    Poznaje temat

06 maja 2018, 20:29 Re: Jaka grubość szkła ?  (#4)  

Sporo na pewno jest przeciwnych za poprzeczkami wzmacniającymi. Co innego jeśli chodzi o wzmocnienia wzdłuż akwarium. Ja osobiście wolę jednak mieć wzmocnienia wzdłuż i poprzek akwarium. Zawsze to jakieś zabezpieczenie przed rozszczelnienie zbiornika. Niebawem przymierzam się do zamówienia akwarium o długości 195dł45szer60wys i nie wyobrażam sobie by takich wzmocnień nie mieć:P

neros
      Początkujący

07 maja 2018, 23:42 Re: Jaka grubość szkła ?  (#5)  

Jeśli akwarium ma być otwarte to dobiera się jeśli to możliwe i stać nas na to taką grubość szkłą aby unikać wzmocnień. Przez cały okres użytkowania wzmocnienia są utrapieniem trzeba je czyścić oraz psują efekt wizualny zbiornika. Jest takie zabawne powiedznie jak jest coś łądnego ale nie do końca dopieszczonego. Mówią wtedy, że coś wygląda jak piękne nowe Ferrari z gównem na masce tak dla mnie właśnie wygląda akwarium w szkle opti z wzmocnieniami.
      Jeśli się stawia 500l to wzmocnienia są konieczne ale w takim jamiku daje się 10mm i cieszy wyglądem.
      Nie udzielam porad na PW.
      https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
      https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
      Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

13 maja 2018, 15:04 Re: Jaka grubość szkła ?  (#6)  

I tu ma kolega rację i zrezygnuję z 8 mm i kupię szkło 10 mm
      A co do kubełka , pod te wymiary dł 150 cm szer 35 cm h 40 cm jaki polecacie ?

nowicjusz112
      Poznaje temat

Powiązane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
        bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
        pielęgnacji akwarium.
        idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: endy85, Google [Bot], kazik1076 i 55 gości