Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jak skleić zbiornik 375L???



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



01 wrz 2006, 22:08 Jak skleić zbiornik 375L???  (#1)  

Witam. chciałbym skleić zbiornik 375L 150x50x50cm ze szkła 10mm, jakim silikonem to zrobić, czy ktoś już sobie zkleił taki zbiorniczek z kominem, proszę o wszelkie porady itp. pozdrawiam
Ostatnio edytowano 18 paź 2006, 21:40 przez 100>P Piotr Stochmal, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

01 wrz 2006, 23:04   (#2)  

Nie kleiłem sam, ale się tym interesowałem :)
Na dzień dzisiejszy chyba najlepszym silikonem jest Perennator - np. AquaMedic klei nim swoje akwaria fabryczne.
Adam

Avatar użytkownika
froolk
Zainteresowany tematem

Posty: 184
Dołączył: 19 lip 2003, 01:22
Miasto: Piła

18 paź 2006, 21:38   (#3)  

Panowie szukam porad odnośnie tego jak sobie samemu skleić akwarium 150x50x50 ze szkła 10mm? spoiny silikonu by miały być pościnane ale jak to zrobić, jak rozłożyć silikon. Prosze o praktyczne porady

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

19 paź 2006, 12:29   (#4)  

100>P Piotr Stochmal napisał(a):Panowie szukam porad odnośnie tego jak sobie samemu skleić akwarium 150x50x50 ze szkła 10mm? spoiny silikonu by miały być pościnane ale jak to zrobić, jak rozłożyć silikon. Prosze o praktyczne porady


Piotrze - jeśli poważnie myślisz o samodzielnym sklejeniu tak dużego zbiornika to sklej najpierw ze 2 mniejsze. Np. ze 100 litrów.
Akwarium 375 litrów ze szkła 10 to ponad 70 kg szkła! Poczytaj na stronie Thewalda jego rady odnośnie klejenia.
http://thewald.webpark.pl/podstawy.klej ... wariow.htm
Jeśli do tej pory nie kleiłeś to odradzam samodzielne podejmowanie się tego zadania.
Pomyśl o skutkach ewentualnego rozszczelnienia się tak dużego zbiornika :!:
Jeśli myślisz o szkle mieszanym np. float + przednia szyba z guardiana czy opti to skontaktuj się z Thewaldem - kleił już bardzo dużo zbiorników po całej Polsce. Mail do niego jest na stronie.
Przykładowa 500-ka klejona przez Thewalda jest tu:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=15539
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

19 paź 2006, 23:20   (#5)  

Tez mialem kleic takie akwarium sam, koszt jego wynislby nicale 200zl a w sklepie zadali okolo 500, niestety rodzinka bala sie o parkiet i postanowila mi dopalacic, ostatecznie udalo sie promocyjnie kupic za 200zl z likwidowanej hodowli, jesli mieszkasz blisko Sosnowca to na allegro wystwia aukcje szklaz akwarysta, podobno swieteni zna sie na tym, ten wymiar sprzedaje w cenie 330-350 zl, dodatkoow wstawi komin i co tylko zechcesz.

Jak chailem kleic to wpadlem na pomysl jak uzyskac ta zalecana 1mm grubosc spoiny(chociaz moje obecne akwarium ma krawedzie szlifowane na okraglo i widac ze w najcienszym miejscu silikon ma bgrubosc bliska zeru) : chailem pociac plexi w kawalki 1x1mm i przyleic je do szyby w miejscu gdzie bedzie spina dzieki czemu szyby nie beda mogly wycisnac silikonu i "odchudzic" spoiny caly kawalek bylby otoczony silikonem wiec nie bylo by roblemu z szczelnoscia w tym miejscu :)

Kolan
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 06 lut 2005, 01:46

15 gru 2006, 15:25   (#6)  

baniaczek juz stoi w pokoju. fotki także na mojej stronie. Link poniżej.
Załączniki
DSC00346.JPG
(106.4 KiB) Pobrane 430 razy

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

22 gru 2006, 23:46   (#7)  

zalales juz? i czy wszystko jest oki z akwa?

Avatar użytkownika
listek
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 04 gru 2006, 21:54

23 gru 2006, 00:58   (#8)  

Dzisiaj spoinowałem od środka krawędzie silikonem :) myśle, że za jakieś 2 tygodnie powinienem już wszystko mieć i dopiero wtedy będe zalewał baniak :) pod akwa dałem karimate a nie jak na początku- pianke+ płyty poziomujące. pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

23 gru 2006, 09:36   (#9)  

Daj lepiej styropian ,jest ciut grubszy i będzie sie dopasowywał do ewentualnych krzywizn blatu.

blassi


23 gru 2006, 21:39   (#10)  

A jakie planujesz podłoże i jaką aranżacje?
Ostatnio edytowano 25 gru 2006, 14:46 przez Jacek Petryszak, łącznie edytowano 1 raz

Jacek Petryszak


24 gru 2006, 00:16   (#11)  

Jacek Petryszak napisał(a):A jakie planujesz podłoże i jaką aranżacje?[/list]
właśnie robie testy własnego dodatku pod żwirek z wymieszanej gliny z ziemią ogrodniczą ale ziemia odpada bo się na powierzchni wody utrzymuje jej znaczna część. Nie wiem może to wina tego, że nie przykryłem tego podłoża żwirkiem ale glina ładnie opadła na dno. Aranż oczywiście z korzeni mchów, microsorum, glosia, wgłębka, rotale, ,blyxa, może heteranthera itp. chce zrobić cos na styl ryuboku :) na razie chce sobie dobrać rośliny, które są wykorzystywane w ryuboku. Korzenie już kupione-czekam na nie. myślałem nad iwagumi ale nie mam skąd wziąć ładnych skałek.pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • Jak podłączyć dyfuzor JBL taifun proflora do fx6

    Witam, jestem nowy na forum, ale może ktoś mi pomoże. Otóż zakupiłem JBL proflora taifun inline 19/25 ( nie pomyślałem wcześniej, żeby sobie zmierzyć wąż z filtra fx6) i chciałbym to sensownie połączy...

    Wyświetlenia: 335 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1568 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Jak wywołać zielony zakwit?

    Panowie drodzy. Pytanie jak w temacie. Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić skuteczny sposób na szybki zielony zakwit? Pytam, bo nie jest tak łatwo wyhodować taki glon jak się chce :)...

    Wyświetlenia: 741 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 651 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 375l - Dolinka

    Wymiary:150x50x50 VIV wystartowane miesiąc temu ale na starym podłożu i dojrzałych kubełkach póki co potas ,microlift special blend,co2,troszeczkę startuję z azotem,podmiana 1xtyg 1/2objętości osmoza ...

    Wyświetlenia: 2366 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1084 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • jak ciężką lampę mogę położyć na akwarium

    akwarium 112l 80x35x40, bez wzmocnień, szyba chyba 6mm Pierwszy raz kupiłem sobie porządny radiator zamiast płaskiej blachy do akwarium, z myślą chłodnej lampy, dużej mocy i w ogóle bajery. Sam radia...

    Wyświetlenia: 373 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak zakwasić wode bez CO2 ??

    Witam Udało mi się zmiękczyć wode przy pomocy wody ro i jak w kranie mam 11 GH to teraz w akwarium mam 5 GH. I udało mi się też ją lekko zakwasić tak na 6,5 ph ale to dzięki chyba podłożu Controsoil....

    Wyświetlenia: 2095 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Świeży zbiornik i czy już podmiana wody?

    Witam Mam świeżo co założony po restarcie zbiornik. Dzisiaj ma on dokładnie tydzień. Mam pytanie. Czy powinienem albo bardziej czy moge już podmienić 25% wody czy poczekać aż całkowicie dojrzeje? Nie...

    Wyświetlenia: 1121 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jak zasadzić prawidłowo bulwe lotosa?

    Witam Kupiłem i odebrałem dziś ze sklepu roslinyakwariowe.pl bulwe lotosa zielonego. Bulwa jest już w akwarium i widać że wypuszcza ze 2 albo 3 liscie. Ale nigdy nie miałem do czynienia z bulwami, ta...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: dkordeus, Grzegorz Geming, kubos i 468 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.