Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Jak nie powinna wyglądać akwarystyka

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Siedząć w internetach natrafiam czasem na zdjęcia prezentujące jak dla mnie "anty-akwarystykę"
Wciąż na forum przybywa sporo nowych osób i pomyslałem że będą mogli zobaczyć jak NIE NALEŻY hodować ryb. Natrafiam też na zdjęcia totalnej fuszerki jeśli chodzi o sprzęt akwarystyczny taki jaki filtry, grzałki czy oświetlenie. Być może działają bo wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie.

Na początek jak NIE NALEŻY trzymać ryb akwariowych:

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Rfck napisał(a):Siedząć w internetach natrafiam czasem na zdjęcia prezentujące jak dla mnie "anty-akwarystykę"
Wciąż na forum przybywa sporo nowych osób i pomyslałem że będą mogli zobaczyć jak NIE NALEŻY hodować ryb. Natrafiam też na zdjęcia totalnej fuszerki jeśli chodzi o sprzęt akwarystyczny taki jaki filtry, grzałki czy oświetlenie. Być może działają bo wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie.

Na początek jak NIE NALEŻY trzymać ryb akwariowych:

1.jpg

2.jpg
Swojego czasu wdałem się na jednej z grup w dyskusje właśnie na temat kul i tego typu podobnych pseudozbiornikow oraz "wiedzy i niewiedzy" ich posiadaczy.
Niewiedza to jedno ale ignorancja wynikająca z faktu że osoby te nie wykazują nawet odrobiny chęci do zdobycia chociażby podstawowej wiedzy na temat wymagań ryb to już zupełnie inna sprawa.
Niestety takie przypadki były, są i będą i raczej większego wpływu na to nie mamy.

bielu1985
Stały bywalec

Miasto: Ogrodzieniec

A zazwyczaj odpowiedź na takie zarzuty jest, "Pan/Pani w sklepie powiedział/a, że to im wystarczy. Jak by ciężko było wrzucić w google i wykazać, choć cień zainteresowania co tej rybie/rybom potrzeba.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

15 mar 2020, 10:37   (#4)  

Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

duch amazonski
Poznaje temat

Miasto: Lublin

15 mar 2020, 16:36 Re:  (#5)  

duch amazonski napisał(a):Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

Za każdym razem jak wchodzę żeby poszukać czegoś w dobrej cenie to kończę szukanie bo mi smutno jak patrze np. na 3 pielęgnice pawiookie w 100L.
Myślę, że to się powoli zmienia. Coraz więcej ludzi sobie uświadamia, że ryby to też zwierzaki a nie tylko ozdoba czy zabawka. W Polsce to powolna zmiana ale Holandia, Dania z tego co widziałem w necie to przoduje w podejściu do akwarystyki.
Coraz mniej widzę bojowników w kubeczkach w sklepach. Najczęściej sa w 5L to już jest na plus. Może sprzedawcy też będa tłumaczyć, że taka ryba potrzebuje innych warunków niż kula.
a z drugiej strony sa Chiny, gdzie normalne jest kupowanie pomalowanych żółwi czy zamkniętych woreczków na szyję z żywmi zwierzętami. Jak zdechnie to do kosza i kupuje się nowego :)
Załączniki
16-1.jpg
Chinese-Necklaces-Selection-2-670x430.jpg

smalec
Początkujący

smalec napisał(a):
duch amazonski napisał(a):Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

Za każdym razem jak wchodzę żeby poszukać czegoś w dobrej cenie to kończę szukanie bo mi smutno jak patrze np. na 3 pielęgnice pawiookie w 100L.
Myślę, że to się powoli zmienia. Coraz więcej ludzi sobie uświadamia, że ryby to też zwierzaki a nie tylko ozdoba czy zabawka. W Polsce to powolna zmiana ale Holandia, Dania z tego co widziałem w necie to przoduje w podejściu do akwarystyki.
Coraz mniej widzę bojowników w kubeczkach w sklepach. Najczęściej sa w 5L to już jest na plus. Może sprzedawcy też będa tłumaczyć, że taka ryba potrzebuje innych warunków niż kula.
a z drugiej strony sa Chiny, gdzie normalne jest kupowanie pomalowanych żółwi czy zamkniętych woreczków na szyję z żywmi zwierzętami. Jak zdechnie to do kosza i kupuje się nowego :)
Szok, że takie sytuacje się dzieją na świecie. Szczerze, nawet bym się nie spodziewał, że tak można się znęcać nad zwierzętami.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Rfck napisał(a):
heh.jpg
Fajny zbiornik ale na paludarium...
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Zobacz jakie tam są ryby...
Pielęgnice z Malawi, neony, żyworódki i Dyskowce :O

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Widziałem, mix rybny i możliwe, że przy kiepskiej, jak nie tragicznej wodzie.
Ostatnio edytowano 27 gru 2020, 10:55 przez Krzysztof Radziszewski, łącznie edytowano 1 raz
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Zwróćcie uwagę jak to akwarium jest sklejone...boczne szyby NA dno, nie DO dna. Są dołożone wzmocnienia, ale jednak...taka szkoła istniała, ale ze względu na fizykę, odeszło się od tej chwilowej praktyki.

AquaMolitor
Stały bywalec

Mi też tak skleili w UK :)
Nie dość że klejone "na dno" to jeszcze cięte ręcznie, wszędzie poszarpane/odpryśnięte krawędzie
silikon paluchem rozprowadzony :D i najlepsze że to było zamówione w DUŻYM sklepie akwarystyczno-ogrodniczym. Odpakowałem to przy sprzedawcy i pierwsze co to dostałem w nos aromatem silikonu :D potem zobaczyłem to dzieło sztuki.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

W takim akwarium w niedługim czasie pozostanie tylko jedna ryba i będzie to osobnik z Malawi. Już widać pierwsze efekty dominacji po stłoczonych przy tafli wody paletkach.....

Marcin_M_1977
Poznaje temat

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

To co tu jest to masakra, a co dopiero jest na serwisie tik tok, np. bojowniki w słoikach, welony w kulach, skalary w 30l, widziałem też filmik gdzie około 3 letnie dziecko bawiło się z bojownikiem z jakimś plastikowym z oczywiście różowym żwirkiem i sztucznymi roślinami, tylko ta zabawa polegała na wyciąganiu go z tego czegoś którego nie da się nazwać akwarium oraz przeganianiem ręką i przyciskaniem do ściany tego pojemnika ;-;. mógł bym tak jeszcze wymieniać a wymieniać. do tego dzieci które posiadają takie wyżej wspomniane akwaria wymądrzające się że "moja rybka ma dobre warunki, jeśli ty nie miałeś rybki to się nie odzywaj bo nie wiesz..."
jak dla mnie takie traktowanie żywych stworzeń jest okropne :")

Scenery Stone
Zainteresowany tematem

Nie dość że zbiornik "ogromny" to jeszcze połączenie z welonami..

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Jak dla mnie faworyt w wyścigu do tytułu "Mistrza odławiania" - punkt kulminacyjny w 1:45 minucie

Marcin_M_1977
Poznaje temat

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

Del

Binio
Stały bywalec

Ogłoszenie z olx, jedynie 100 PLN.....
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • Jak zwalczyć ślimaki ?

Jak w naturalny sposób zwalczyć ślimaki nie wyciągając ich ręką ani nie kupując specjalnego ślimaka. Czy każdy gatunek bocji żywi się ślimakami ? Szukam takich ryb żebym mógł je połączyć z neonami i k...

Wyświetlenia: 5374 | Odpowiedzi: 45 czytaj więcej...

• Jak zrobić wzniesienie?

Witam. Tak jak w temacie. Jak robicie wzniesienie/góry w akwarium? Jakich materiałów używacie? Czytałem , że można wykorzystać pończochy , ale czy nie mają negatywnego wpływu na wodę? Czytałem gdzie...

Wyświetlenia: 6886 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

• Jak preparować korzenie i gałęzie?

preparowanie2.jpg Zapraszam do zapoznania się z moim opisem procesu preparowania korzeni i gałęzi w celu wydobycia faktur, usłojenia oraz zwiększenia trwałości i dezynfekcji przed umieszczeniem mat...

Wyświetlenia: 18067 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Mech- nie rośnie

Witam Wszystkich, Jestem nowa osoba na forum, możliwe ze odgrzewam już temat itd. śle chciałbym uzyskać pare konkretnych odpowiedzi lub ewentualnie ktoś bardziej doświadczony i oczytany mógłby mnie n...

Wyświetlenia: 953 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Limnophila sessiliflora jak przyciąć

Dzień dobry Posiadam roślinę Limnophila sessiliflora. Sadzonka z innego akwarium. Na początku po wsadzeniu nie chciała w ogóle rosnąć, stała cały czas w miejscu. Była to część z nr 4 na zdjęciu, gdzi...

Wyświetlenia: 448 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.