Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Jak NIE POWINNA wyglądać akwarystyka

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Siedząć w internetach natrafiam czasem na zdjęcia prezentujące jak dla mnie "anty-akwarystykę"
Wciąż na forum przybywa sporo nowych osób i pomyslałem że będą mogli zobaczyć jak NIE NALEŻY hodować ryb. Natrafiam też na zdjęcia totalnej fuszerki jeśli chodzi o sprzęt akwarystyczny taki jaki filtry, grzałki czy oświetlenie. Być może działają bo wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie.

Na początek jak NIE NALEŻY trzymać ryb akwariowych:

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Rfck napisał(a):Siedząć w internetach natrafiam czasem na zdjęcia prezentujące jak dla mnie "anty-akwarystykę"
Wciąż na forum przybywa sporo nowych osób i pomyslałem że będą mogli zobaczyć jak NIE NALEŻY hodować ryb. Natrafiam też na zdjęcia totalnej fuszerki jeśli chodzi o sprzęt akwarystyczny taki jaki filtry, grzałki czy oświetlenie. Być może działają bo wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie.

Na początek jak NIE NALEŻY trzymać ryb akwariowych:

1.jpg

2.jpg
Swojego czasu wdałem się na jednej z grup w dyskusje właśnie na temat kul i tego typu podobnych pseudozbiornikow oraz "wiedzy i niewiedzy" ich posiadaczy.
Niewiedza to jedno ale ignorancja wynikająca z faktu że osoby te nie wykazują nawet odrobiny chęci do zdobycia chociażby podstawowej wiedzy na temat wymagań ryb to już zupełnie inna sprawa.
Niestety takie przypadki były, są i będą i raczej większego wpływu na to nie mamy.

bielu1985
Stały bywalec

Miasto: Ogrodzieniec

A zazwyczaj odpowiedź na takie zarzuty jest, "Pan/Pani w sklepie powiedział/a, że to im wystarczy. Jak by ciężko było wrzucić w google i wykazać, choć cień zainteresowania co tej rybie/rybom potrzeba.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

15 mar 2020, 10:37   (#4)  

Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

duch amazonski
Poznaje temat

Miasto: Lublin

15 mar 2020, 16:36 Re:  (#5)  

duch amazonski napisał(a):Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

Za każdym razem jak wchodzę żeby poszukać czegoś w dobrej cenie to kończę szukanie bo mi smutno jak patrze np. na 3 pielęgnice pawiookie w 100L.
Myślę, że to się powoli zmienia. Coraz więcej ludzi sobie uświadamia, że ryby to też zwierzaki a nie tylko ozdoba czy zabawka. W Polsce to powolna zmiana ale Holandia, Dania z tego co widziałem w necie to przoduje w podejściu do akwarystyki.
Coraz mniej widzę bojowników w kubeczkach w sklepach. Najczęściej sa w 5L to już jest na plus. Może sprzedawcy też będa tłumaczyć, że taka ryba potrzebuje innych warunków niż kula.
a z drugiej strony sa Chiny, gdzie normalne jest kupowanie pomalowanych żółwi czy zamkniętych woreczków na szyję z żywmi zwierzętami. Jak zdechnie to do kosza i kupuje się nowego :)
Załączniki
16-1.jpg
Chinese-Necklaces-Selection-2-670x430.jpg

smalec
Początkujący

smalec napisał(a):
duch amazonski napisał(a):Znany serwis (O.x), dział akwarystyka, to dopiero kopalnia ignorancji. ;)

Za każdym razem jak wchodzę żeby poszukać czegoś w dobrej cenie to kończę szukanie bo mi smutno jak patrze np. na 3 pielęgnice pawiookie w 100L.
Myślę, że to się powoli zmienia. Coraz więcej ludzi sobie uświadamia, że ryby to też zwierzaki a nie tylko ozdoba czy zabawka. W Polsce to powolna zmiana ale Holandia, Dania z tego co widziałem w necie to przoduje w podejściu do akwarystyki.
Coraz mniej widzę bojowników w kubeczkach w sklepach. Najczęściej sa w 5L to już jest na plus. Może sprzedawcy też będa tłumaczyć, że taka ryba potrzebuje innych warunków niż kula.
a z drugiej strony sa Chiny, gdzie normalne jest kupowanie pomalowanych żółwi czy zamkniętych woreczków na szyję z żywmi zwierzętami. Jak zdechnie to do kosza i kupuje się nowego :)
Szok, że takie sytuacje się dzieją na świecie. Szczerze, nawet bym się nie spodziewał, że tak można się znęcać nad zwierzętami.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy
  • Problem z roślinami- nie rosną.

Cześć. Dawno nie gościłem na żadnym forum, raczej tylko zaglądałem w poszukiwaniu informacji. Mam jednak problem z roślinami w akwarium, którego nie potrafię rozwiązać. Akwarium Juwel RIO 125 Dwa mod...

Wyświetlenia: 357 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Jak widzicie ustawienie tego korzenia?

Groźnie się zrobiło, moderator rozlicza z osiągnięć akwarystycznych to niech się coś dzieje ;) Moderacja: Moderatorka 8) Zakładam kostkę 30, ma być w stylu nature. Rozgałęziony korzeń obrośnięt...

Wyświetlenia: 2041 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

• Co jest nie tak?

Witam potrzebuję pomocy odnośnie roślin. Roślina na korzeniu ma czarne liście i dziury. Inna też kiepsko wygląda, a te czerwone ze zdjęcia mają małe liście. Tydzień po podmianie 30l wody pojawiają glo...

Wyświetlenia: 718 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Rośliny in vitro - jak długo można trzymać w puszce?

Czy roślinki w takich warunkach jak na zdjęciu kubeczki nie były otwierane tylko ze streczu odwinięte przetrwają do jutra

Wyświetlenia: 1815 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

• Jak zwalczyć ślimaki ?

Jak w naturalny sposób zwalczyć ślimaki nie wyciągając ich ręką ani nie kupując specjalnego ślimaka. Czy każdy gatunek bocji żywi się ślimakami ? Szukam takich ryb żebym mógł je połączyć z neonami i k...

Wyświetlenia: 4759 | Odpowiedzi: 44 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.