Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ilość ryb w 54l



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 kwi 2019, 19:43 Ilość ryb w 54l  (#1)  

Mam średnio zarośnięte akwarium 54l, co mam nadzieję z czasem się zmieni bo rośliny rosną dopiero od wtorku (dosadzane, zbiornik stoi już 5 tygodni). Na razie mam w nim:
- 2 platki (chcę dokupić jeszcze 4, w sumie 6)
- samicę gupika (+ 16 sztuk narybku, ale do oddania, więc albo zostanie sama albo też ją oddam)
- 3 neony innesa (tyle było w sklepie, chce dokupić jeszcze 6-7, w sumie 9-10
- 3 kirysy albinosy (chcę dokupić jeszcze 1 + 3 pandowate)
Czyli w sumie czy na akwarium 54l 6 platek, 10 neonków, 7 kirysków i gupik to nie za dużo? Czy może nie dokupywać tyle ryb i zmniejszyć grupy jednego gatunku? (oczywiście dokupywałbym stopniowo, nie wszystkie na raz)

Pływający z rybami
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 24 lut 2019, 00:17

20 kwi 2019, 21:00 Re: Ilość ryb w 54l  (#2)  

Skupionym się na jednym gatunku przewodnim dobranym do parametrów w akwarium. Jak dla mnie już sporo tego patrząc na plany. Dodatkowo warto by ryby te miały podobne wymagania.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

20 kwi 2019, 21:25 Re: Ilość ryb w 54l  (#3)  

Jeśli chodzi o twardość mógłbym postarać się zbić ją do ok. 11 dGh, pH w granicach 7,0 też dałoby radę zrobić, wtedy parametry odpowiadałyby wszystkim rybom. Chodzi o to, czy nie jest ich tu za dużo, żeby nie było przerybienia (z tego co wiem neonki to swojego rodzaju drapieżcy więc dużo z narybku platek pewnie by nie zostało, tym samym nie przybywałoby ryb)

Pływający z rybami
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 24 lut 2019, 00:17











Powiązane tematy
  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 227373 | Odpowiedzi: 520 czytaj więcej...

  • Czy to odpowiednią ilość karmy?

    Witam, Byłem pewny, że takiego postu nie napisze ale... Dziewczyna i syn twierdzą, że głodzę rybki... Ja mówię, że przekarmiac nie wolno bo będą chorować... I piekło zamarzło... Czytałem jak należy k...

    Wyświetlenia: 643 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Pomocy ! Zdychanie ryb

    Witam. Posiadam od około 2 miesięcy zbiornik 200l. Za filtracje odpowiada fluval 305 i aquael turbo 1500. Cykl azotowy zamknięty. Parametrów wody nie mierzyłem wszystkich ale takie jak no2,no3,nh3/nh4...

    Wyświetlenia: 376 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Wyławianie ryb z akwarium a podłoża aktywne i substraty

    Witam Przepraszam z góry za niską może atrakcyjność tego wątku ale od kiedy mam podłoże aktywne Controsoil to mam problem jak próbuje wyłowić ryby z akwarium. No po prostu robi się demolka totalna. J...

    Wyświetlenia: 507 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2698 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Clithon Corona jaka ilość do 112l?

    Cześć, Chciałbym do nowego zbiornika 112L wpuścić ślimaki Clinton Corona. Obecnie mam jednego Helmeta, które już czyści przednią szybę, ale fajnie jakby miał towarzystwo. Rośliny tylko trawnikowe Micr...

    Wyświetlenia: 1013 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Galerie ryb - kompilacje

    https://www.youtube.com/watch?v=S-3j8noHliU Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego 10 najładniejszych odmian gupików. Wbrew pozorom te popularne ryby są wdzięcznym materiałem do hodowli a re...

    Wyświetlenia: 35744 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Z wizytą w hurtowni ryb Hobbysta Junior

    https://www.youtube.com/watch?v=yRTenhAjrx0 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 1242 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3092 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Radoslaw123, tomy76 i 393 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.