Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ile gatunków w 200l ?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



08 paź 2006, 22:21 Ile gatunków w 200l ?  (#1)  

Ile mniej wiecej powinno byc gatunków roslnin w 200 l ? czy sa jakies reguły czy nie ma zadnych i robi sie tak zeby bylo ladniej poprostu :-) ?

porlock
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 24 sie 2006, 12:57

08 paź 2006, 22:40   (#2)  

robi się tak by było jak najładniej :) niekiedy wystarczy już 4-5 róznych roslinek a innym razem 20 róznych to za mało. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co chcesz dokładnie uzyskać a później dobieraj flore :) Pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

08 paź 2006, 22:58   (#3)  

U mnie liczba gatunków grubo przekroczyła już 30. Akwa ma 207 litrów brutto. To efekt chciwości i pazerność posiadania jak największej liczby gatunków ;) Czy raczej kolekcjonowania... Na pierwszy rzut oka nie da sie już nic więcej wcisnąć ale pewnie drugie tyle by się zmieściło jak by się postarać ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

09 paź 2006, 00:17   (#4)  

OKi dzięki :-) myslalem ze roslinkowe fengshui zaklada ze gatunków moze byc x na /y l

porlock
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 24 sie 2006, 12:57











Powiązane tematy
  • Kilka rodzajów podłoży jaka kolejność i ile tego dać.

    Hej zsinspirowalem się pewnym akwarium. Człowiek który je aranżował użył takich podłozy -piasek kwarcowy 1,3 mm -Rotala maflora light -Aquaforest lava soil black -Substrat jbl aqua basis plus Probl...

    Wyświetlenia: 1123 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtracja 200L

    Cześć posiadam akwarium ok 200L wymiary 100x 50x40 w panoramie. Niestety przegiąłem z karmieniem , dodatkowo ściągnąłem sobie chore ryby bez kwarantanny co spowodowałem armagedon w akwarium . Obsada...

    Wyświetlenia: 435 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 443 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ile lumenów na litr wody w akwarium?

    Witam, chciałbym się dowiedzieć ile w akwarium roślinnym powinno być lumenów na jeden litr. Zakupiłem lampkę diversa led intenso 10,1w i jestem trochę przerażony bo wychodzi mi 26 lumenów na litr....

    Wyświetlenia: 78701 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • 200l - wychodzenie z problemów

    Witam. Nie za bardzo wiedziałem w jaki temat wrzucić ten post bo zawiera w sobie kilka różnych. Na początku przedstawię obecny baniak: 200l - BN/T - Michał B Obecny układ funkcjonuje od lutego br 1...

    Wyświetlenia: 479 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ile kg piasku do 125l akwarium?

    Witam! Posiadam akwarium Juwel Rio 125L https://juwel.pl/produkty/akwaria/rio-125-led-bialy, chciałbym stworzyć podobne akwarium jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=Mu56fdlsuk8&ab_chann...

    Wyświetlenia: 701 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ile mam czasu na zalanie podłoża?

    hej wszystkim akwariuszom :) po przygotowaniu aranżacji w akwarium, ile mam czasu na zalanie podłoża? Pytam, ponieważ czekam na przesyłakę z roślinami. Czy mogę zalać akwarium na wysokość podłoża a po...

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Co ile ja lać

    Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może mi pomóc z nawozami a mianowicie chodzi o? Czy po podmianie wody nawozy lejemy tylko na tyle ile litrów podmieniliśmy wody, czy na cały litraż akwarium. ...

    Wyświetlenia: 1863 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 200l - B/N - joshua

    Cześć, Dawno nic nie wstawiałem, eksperymentowałem z baniakiem, wychodziło różnie. Postanowiłem jednak zmienić szkło na większe i oto takie cudo popełniłem: Dane techniczne: Akwarium robione na wymi...

    Wyświetlenia: 1438 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1596 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423, Matrial i 400 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.