Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Ile czasu poswiecasz na cotygodniowa pielegnacje?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat
Chcialbym sie dowiedziec, ile czasu, zajmuje wam cotygodniowa pielegnacja baniaka?

Pytam dlatego, ze ogarniecie mojej 54, zajmuje mi bardzo duzo czasu, wczoraj 3 godziny.
Jesli przy 54l zajmuje to tyle czasu, to jak to wyglada z wiekszymi zbiornikami, 100, 200, 300l itd.
Chce sie dowiedziec, czy u was jest podobnie, czy moze to wina mojej zlej organizacji pracy.
Moje 112l - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/112l-zielono-mi-marcin-berdynski-73006.html

"Staraj sie pokazac to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczyl..." - Robert Bresson

Berdynek
Zainteresowany tematem

Miasto: Cavaillon - Francja

Mi co tydzień (sobota) załatwienie na tip top 2 zbiorników 160 i 25 L zajmuje ok 0,5-1h o ile nie przycinam roślin co tydzień a jeśli jest przycinka doliczyć trzeba drugie tyle szczególnie przy trawniku, wyłowienie potem resztek to najgorsza robota :) a tak to podmiana i ewentualnie jakieś przetarcie szyb dodanie nawozów to mieszczę się w nie całą godzinkę

PKS_26
Stały bywalec

Miasto: Bukowno/Sławków

To ja tego nie rozumiem. U mnie, wyczyszczenie szyb, podmiana wody, przycinka roslin, posprzatanie zbiornika, zajelo 3h :)
Moje 112l - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/112l-zielono-mi-marcin-berdynski-73006.html

"Staraj sie pokazac to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczyl..." - Robert Bresson

Berdynek
Zainteresowany tematem

Jak jest sama podmianka i standardowe czyszczenie to około 20 minut. Jak do tego dochodzi przycinka albo większe porządki do do godziny. A jak wpadnę na jakiś genialny pomysł wywrócenia wszystkiego do góry nogami to i pół dnia :) Ale tak średnio aby utrzymać moją 60 w dobrej kondycji to około godziny na tydzień licząc wszystkie prace.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Przy 63l, 81l, 182l schodzi mi ok 1,5h raz w tygodniu. Jeżeli wypada mi full serwis czyli czyszczenie szyb, przycinka, podmianki to max 3h.

korzon
Aktywny użytkownik

Miasto: Wałbrzych

Berdynek napisał(a):Chcialbym sie dowiedziec, ile czasu, zajmuje wam cotygodniowa pielegnacja baniaka?

Pytam dlatego, ze ogarniecie mojej 54, zajmuje mi bardzo duzo czasu, wczoraj 3 godziny.
.

Mniej piwa przy serwisie to pójdzie szybciej :)

PKS_26
Stały bywalec

Miasto: Bukowno/Sławków

Mi tam zawsze schodzi dłużej jak założę, że pójdzie szybko :D Generalnie najdłużej trwa samo zbieranie wody RO :)
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Prospero
Znający temat

PKS_26 napisał(a):
Berdynek napisał(a):Chcialbym sie dowiedziec, ile czasu, zajmuje wam cotygodniowa pielegnacja baniaka?

.

Mniej piwa przy serwisie to pójdzie szybciej :)

Myslisz, ze to tu jest problem? :) . Bardzo dlugo mi schodzi z przycinka. Robie to etapami, by nie wyciac za duzo.

Berdynek
Zainteresowany tematem

Ja swoją 112 stke ogarniam w godzinkę z przycinaniem roślin. Jednak ja lubie sobie posiedzieć przy akwarium podczas prac sprzątających i "na spokojnie" wszystko porobić, bo jak już szybki wyczyszczone i dolana woda to już nie pcham rąk do zbiornika.

Matrial
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

Czyszczenie szyb, czyszczenie plaży, podmianka wody plus lekkie przycinki około 1 godziny w 112l

kazujama
Aktywny użytkownik

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.