DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Heteranthera Zosterifolia - coś nie tak?

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witajcie.

Powiedzcie mi czy mam jakiś problem z H. Zosterifolia czy jest to normalny objaw rośliny.
Chodzi o wyginanie się jej w dół i na boki. Praktycznie cała rośnie ku dołowi :)

Dzięki za info.

Pozdro

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Ile masz światła ??
To akwarium nie jest zbyt małe na skalary ??
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

gazownik napisał(a):Ile masz światła ??
To akwarium nie jest zbyt małe na skalary ??
Światła mam 46W led Full Spectrum firmy Fluval model Fresh & Plant 2.0

A akwarium ma wymiar 100x40x40 i tak zdjęcie wyszło jakby były strasznie duże

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Wyczytałem że Zosterifolia z plantacji Rataj bo taką posiadam nie wymaga dużego światła tylko ok. 0.5W i poniżej do bujnego wzrostu. Czy za mocnym oświetleniem mogła sie tak skurczyć w dół?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Co jest nie tak?

Witam potrzebuję pomocy odnośnie roślin. Roślina na korzeniu ma czarne liście i dziury. Inna też kiepsko wygląda, a te czerwone ze zdjęcia mają małe liście. Tydzień po podmianie 30l wody pojawiają glo...

Wyświetlenia: 640 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Ludwigia red mini tak jakby gnije

Witam Jestem tu nowy. Ostatnio postanowiłem założyć akwarium i z racji że byłem zielony, przed założeniem dużo czytałem. Wiedzę teoretyczną jakąś mam, ale niestety praktyczną dopiero nabywam. Piszę ...

Wyświetlenia: 1642 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

• Rośliny nie rosną. Analiza parametrów wody

Cześć Akwarium ma 1,5 roku. Podstawowe dane to: pojemność 63l, oświetlenie 1x T8 15w i pasek led z allegro na diodach 5630. Aktualnie zmieniłem świetlówkę na moduł led aquael retrofit 10w plant. Podł...

Wyświetlenia: 2548 | Odpowiedzi: 61 czytaj więcej...

• 112l - Epifity i nie tylko - Mizurka

Witam Akwarium to 112L o standardowych wymiarach 80x35x40. Jest to drugi start ponieważ za pierwszym razem całkowicie przegrałem walkę z sinicami. Stare gąbki i wkłady do filtra zostały wywalone, a n...

Wyświetlenia: 871 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jak kleić korzenie aby nie było widać kleju

https://www.youtube.com/watch?v=4sTfGRKSYzY Prosty trick z podłożem Tropica :) Obejrzyj kleje Dostępne pojemności podłoża Tropica

Wyświetlenia: 860 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.