Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Grzałki Platinium Heater - nowość AquaEL



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



platinium-heater2.jpg
(160.71 KiB) Pobrane 2778 razy


PLATINIUM HEATER to szklane grzałki wyposażone w precyzyjny, elektroniczny termostat. Posiadają regulację temperatury w zakresie od 20 do 33°C, utrzymując ją z dokładnością do 0,5°C
Grzałki posiadają intuicyjny sposób regulacji, radiator ciepła oraz wbudowany elektroniczny termometr. Każdy egzemplarz jest komputerowo testowany w laboratorium AQUAEL.

Zobacz opis i listę modeli
Załączniki
platinium-3.jpg
(163.56 KiB) Pobrane 2756 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium



Zapraszam do obejrzenia.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Pytanie do posiadaczy tej grzałki czy owa grzałka ma zaznaczony poziom minimalny do jakiego musi być zanurzona? Muszę wymienić grzałkę w krewetkarium 25l obecnie mam tej samej firmy tylko wersja gold ona ma pokazany minimalny poziom zanurzenia. Akwarium jest na tyle niskie, że obecnie końcówka z pokrętłem wystaje nad taflę wody, Patrząc na foty z netu wszyscy zatapiają ją całą.Ja chcę mieć zamontowaną w pionie a wtedy góra grzałki musi wystawać.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Padła mi grzałka 200W .
Czy ktoś używa i może polecić .
Do tej pory używałem innych

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

Zobacz czy jest na gwarancji (można przedłużyć na stronie Aquael), jak napiszesz do serwisu to podstawią Ci kuriera z nową.

Jeśli szukasz lepszej - najlepsze i niezawodne do Jager (teraz pod marką Eheim).
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Używam grzałki Platinium od kilku tygodni, więc o jej trwałości się nie wypowiem, natomiast sprawia dobre wrażenie (lepsze niż np. Oase, która mi się rozleciała).
Dużą zaletą jest wbudowany termometr i ładne diodowe podświetlenie ustawionej i aktualnej temperatury. Łatwo się ustawia temperaturę przy użyciu guziczka. W porównaniu do grzałek z pokrętłem, to jest to dużo lepsze rozwiązanie. Dokładnie wiem jaka jest ustawiona temperatura. Zadana temperatura nie resetuje się po wyłączeniu zasilania, miałem wyłączoną ponad godzinę i po włączeniu dalej trzymała to samo ustawienie.
Trochę niestety przekłamuje wynik. Mam ustawione na grzałce 23 st a termometry pokazują, że jest 21,5 czyli grzałka zawyża o jakieś 1,5 stopnia. Sprawdzałem dwoma termometrami - elektronicznym i szklanym. Trzeba to mieć na uwadze. Aczkolwiek chyba wszystkie grzałki jakie miałem trochę zakłamywały, nie wiem co o tym myśleć.

Zaletą grzałki jest tez jest bardzo estetyczny wygląd plus mocne przyssawki i gumowa nasadka ochronna.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jeśli będzie trwała, to uznam ją za najlepszą grzałkę jaką miałem.

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 462
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

Miałem różne grzałki i mam ale
200 W była tylko jedna i padła
Lubię testować coś czego wcześniej nie miałem
Kupuję

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

Miałem Platinum 25W i muszę napisać, że nocą, po wyłączeniu światła w pokoju, bardzo drażniło mnie migotanie tych LED'ów, zwłaszcza latem, gdy grzałka wskazywała w taki sposób za wysoką temperaturę niż zadana.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24

To dlaczego nie zakleiłeś ?

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

Niedługo pochodziła u mnie. Zmieniłem akwarium na większe i zakupiłem Eheima, by nie mieć tej dyskoteki.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24

U mnie Eheim padł po niecałych dwóch latach.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2527
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

Grzałki Eheim to nie to samo co kiedyś dlatego chciałem kupić inną
Sugerujemy się marką a na dzień dzisiejszy nie są jakieś super biorąc pod uwagę opinie użytkowników

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

@prot czy testowałeś grzałki tetry? Ja też już przerobiłem Aquaela i Eheima (ostatnio po roku padła mi thermocontrol-e 125W-mniejsza na razie działa). Tetra na tą chwilę nie przynosi kłopotów.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1631
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Może to szczęście ale żadna Tetra mi nie padła a miałem ich kilka .
Zamówiłem już Aquaela ale jakoś tak bez przekonania
Te ledy faktycznie mogą być upierdliwe. Mam jakieś dwa kosze plastikowe po innych grzalkach może coś uda się z tym zrobić
Jak nie będę zadowolony to kupię inna a ta będzie zapasowa

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

moim zdaniem te ledy nie są aż takie straszne, w innych grzałkach mocniej świecą (tyle że nie mrugają).
Wydaje mi się, że takie firmy jak Eheim zeszły na psy. Za to Aquael mam wrażenie, że robi coraz lepsze produkty. Kiedyś byli synonimem tandety i ciężko się do nich przekonać

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 462
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

Te ledy nie są wcale agresywne
Włożyłem do kosza po grzałce JBL-a to w ogóle nic nie widać
Temp trzyma taka jaką ustawiłem
Sprawdziłem na trzech termometrach choć wierzę tylko jednemu i on wskazywał zgodność z grzalką . Jestem zadowolony
Ciekawe ile wytrzyma

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2044
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49

Mi te pędy nie przeszkadzają a w sumie to są one zasłonięte roślina bardzo dobra grzałka trzyma ustawiona temperaturę i nie mam z nią żadnych problemów

Mąteusz179
Poznaje temat

Posty: 105
Dołączył: 06 sty 2024, 13:53











Powiązane tematy
  • Aquael FZN PRO

    Widzieliście już ulotkę nowego filtra od Aquaela? Ciekawe ile będzie kosztować i czy warto wymieniać Versamaxa FZN na FZN PRO? Już podoba mi się łatwiejszy sposób czyszczenia bo na chwilę obecną jest ...

    Wyświetlenia: 2862 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Lampy AquaEl Ultra Slim - nowość

    129611 Ultra Slim 60_13.jpg Aquael wypuścił kolejną nowość - lampy Ultra Slim, w załączniku udostępniłem Wam instrukcję i fotki. Poniżej opis producenta: UltraSlim Światło jest niezbędnym czynnik...

    Wyświetlenia: 6855 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Skylight Hyperbar - nowość

    Nadchodzi kolejna nowość marki Skylight - czyżby kolejni następcy w wbudowanym WiFI? Niebawem się okaże. Aktualizacja: link do oferty w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_searc...

    Wyświetlenia: 8820 | Odpowiedzi: 44 czytaj więcej...

  • Aquael oświetlnie

    Akwarium 54l Óswietlenie: 1x Aquael leddy d&n 7W oraz 1x Aquael leðdy d&n 10W w sumie 31 lumenów/l Podłoże: darksoil oraz co² Rośliny: tylko monte carlo (iwagumi) Pytanie brzmi czy te świetló...

    Wyświetlenia: 1017 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 433 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20901 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Grzałka Aquael Ultra Heater Day&Night

    Prezentujemy nowość w ofercie naszego sklepu - grzałkę, która odtwarza naturalną domową amplitudę temperatury, odwzorowoując efekt występujący w naturalnych ekosystemach wodnych... Czytaj więcej »...

    Wyświetlenia: 3103 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 795 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael Hypermax 4500 BT - wersja bluetooth

    hyperbax-bt.jpg Osobny wątek dedykowany filtowia Aquael Hypermax 4500 BT/ Link do opisu w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=hypermax&search_in_...

    Wyświetlenia: 699 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael turbo 500 i napowietrzanie.

    Witam, W związku z podaniem leku CFM przy którym napisane jest żeby silnie na powietrzac, odłączyłem deszczownie i uruchomiłem bąbelki. Czy tak to powinno wyglądać? W toni pływa pełno mikrobabelkow. ...

    Wyświetlenia: 529 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Dutton i 263 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu