Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


gnije mi mech :(



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



14 lip 2006, 09:10 gnije mi mech :(  (#1)  

miesiąc temu kupiłem Weeping moss (Vesicularia ferriei) ze ścinki. Były kawałeczki gnijące, wiec postarałem się wszystkie wywalić. Posadziłem na korzeniu, obwiązałem żyłką i czekałem...
Niestety, do dzisiaj pozostało jedynie kilka gałązek jeszcze dobrych, choć boję się że i je diabli wezmą :( Czy ktoś wie czemu tak się stało? co zrobiłem źle? ponoć mchy są bardzo mało wymagające, zaś inne roślinki w moim aqwa żyją całkiem przyzwoicie (nie rewelacyjnie, ale przyzwoicie)
ph 7,8
NO3 ok. 10
oświetlenie 0,33 W/l

Avatar użytkownika
A$
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 04 sie 2005, 18:51
Miasto: Warszawa - okolice

17 lip 2006, 07:52   (#2)  

hej, nikt nie wie co może byc przyczyną gnicia mchu ?????

Avatar użytkownika
A$
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 04 sie 2005, 18:51
Miasto: Warszawa - okolice

17 lip 2006, 09:21   (#3)  

...z reguły mało wymagające. Jednak wrażliwe na zawiesiny. Gdy pomiędzy listki dostanie się brud wówczas mech w tym miejscu obumiera.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

17 lip 2006, 11:01   (#4)  

jak unikąć zawiesin? jak miałem jawajski nic nie działo sie, a teraz??? co zrobić, aby uniknąć zbędnych zawisin???

Avatar użytkownika
A$
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 04 sie 2005, 18:51
Miasto: Warszawa - okolice











Powiązane tematy
  • Ultramax 2000 jakie wkłady do mech/bio.

    Witam, Zazwyczaj korzystałem z dwóch filtrów jeden do filtracji biologicznej i mechanicznej. W takim układzie nie ma problemu z ułożeniem wkładów. Teraz w nowym 360L akwarium chciałbym mieć tylko je...

    Wyświetlenia: 2531 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Suchy mech - aktywacja :)

    https://www.youtube.com/watch?v=1oNwOB91HI0 Zapraszam do obejrzenia,

    Wyświetlenia: 2764 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Mech- nie rośnie

    Witam Wszystkich, Jestem nowa osoba na forum, możliwe ze odgrzewam już temat itd. śle chciałbym uzyskać pare konkretnych odpowiedzi lub ewentualnie ktoś bardziej doświadczony i oczytany mógłby mnie n...

    Wyświetlenia: 3695 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak hodować swój własny mech do terrarium

    https://www.youtube.com/watch?v=KmjyLw5hdBU Zapraszamy, może komuś się przyda.

    Wyświetlenia: 793 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ludwigia red mini tak jakby gnije

    Witam Jestem tu nowy. Ostatnio postanowiłem założyć akwarium i z racji że byłem zielony, przed założeniem dużo czytałem. Wiedzę teoretyczną jakąś mam, ale niestety praktyczną dopiero nabywam. Piszę ...

    Wyświetlenia: 5898 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Vallisneria green Americana rozpada się i gnije

    Witam, Akwarium 350l Juwel. Oświetlenie Juwel 2 belki LED (natura + Daylight) Filtr wewn. Juwela + Aquael AquaMAX 2000 (wkłady węglowe, ceramiczne, Matrix i gąbka + oczywiście watka) CO2 z butki Świec...

    Wyświetlenia: 790 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Marnieje mech i gałęzatka

    Witam 11 dni temu wystartowałem mój baniaczek 30x30x35 (netto około 23l) Podłoże - drobny żwir kwarcowy Oświetlenie - LED 15W 6400K Filtracja - kaskada 500l/h, wkłady: bio-gąbka, włóknina, ceramika...

    Wyświetlenia: 1958 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Wywłócznik (myriophyllum) brązowieje, gnije od dołu

    Witam, Mam problem z wyłącznikiem, otóż od jakiegoś czasu zaczyna brązowieć od podstawy, następnie gnije i się odrywa. Roślina pochodzi z in vitro, do tej pory bardzo ładnie rosła, 5-7 krotnie zwięk...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co to za mech?

    Witam. Co to za mech i czy można hodować go w akwarium? IMG_4887.JPG IMG_4888.JPG

    Wyświetlenia: 3734 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Jaki mech do porastania lawy

    Miałem do czynienia tylko z 2 odmianami (Christmas i Phenix) żaden z nich nie chciał się rozrastać pomimo przycinki, jaki gatunek mchu wybrać aby uzyskać podobny efekt jak na foto porastania kamienia ...

    Wyświetlenia: 3247 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 364 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.