Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Gnicie blyxy



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



31 gru 2006, 20:24 Gnicie blyxy  (#1)  

Witam
Akwarium funkcjonuje już 2 tygodnie, rośliny "przeprowadziły" się ze starego mniejszego zbiornika.Od kilku dni zauważyłem że blyxa gnije.Akwarium 60 l, oświetlenie 2x 15 W(freshwater arcadia i aquarelle) od 5 dni podaje nawazy Aqua-art (PGC ,PG Ferro+ i Macro).W poprzednim akwarium rosła bardzo dobrze przy dużo mniejszym oświetleniu.
Jaka może być przyczyna gnicia roślinki?

Pozdrawiam
Załączniki
HPIM38291.jpg
(135.17 KiB) Pobrane 803 razy

Archi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 kwi 2006, 08:18

01 sty 2007, 16:03   (#2)  

Blyksa lubi dojżałe podłoże, musisz poczekać aż się dobrze ukorzeni

Gość


01 sty 2007, 16:52   (#3)  

tak. blyxa musi się zaaklimatyzować jednak ze swojego doświadczenia wiem, że jak w akwa jest dość CO2, dobre nawozenie i światełko- rośnie jak na drożdżach.pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

03 sty 2007, 21:13   (#4)  

Podłóż może pod korzonki jakiś nawóz stały, żeby wzbogacić żwirek - też słyszałem (to co mówi lancer18d), że lubi ona "bogatsze" podłoże. No i oczywiście CO2 jak najbardziej wskazane.

Avatar użytkownika
igi
Zainteresowany tematem

Posty: 188
Dołączył: 12 cze 2006, 17:46
Miasto: Łódź











Powiązane tematy
  • Gnicie łodyg i liści - pomocy

    Witam, mam akwarium 126L około 4 miesięcy na ziemi ogrodowej. Akwarium jest zarośnięte różnymi roślinami, wszytko raczej dobrze rośnie nawożone CO2 z butli, rybek nie za wiele (4 skalary, 12 neonek, 2...

    Wyświetlenia: 8337 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami (wegetacja, gnicie)

    Witam. Akwarium około 30 L z pokrywą Podłoże żwir kwarcowy Światło początkowo aquael leddy slim plant 5w, później dołożone aquael leddy tube plant 6w Filtr wewnętrzny gąbka Temperatura 26 stopni Obsad...

    Wyświetlenia: 6721 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Gnicie roslinki

    Witam mam mały problem otóż jedna roślinka ma u mnie problem a jest nią Rotala sp. Wayanad, gnie mi od dołu. Na początku myślałem że to wina invitro, bo były stare. Przyszły jako gratis z iksem na de...

    Wyświetlenia: 1035 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Brak ukorzeniania gnicie lodyg i korzeni

    Witam zwracam sie z prosba o pomoc bo juz nie wiem co mam robic z moim baniakiem,duzo czytalem na forum mozna tu znalezc naprawde mega cenne informacje za co szacun i chyle czola.Myslalem ze uda mi si...

    Wyświetlenia: 1940 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Glony i gnicie roslin

    Prosze o pomoc, gdzie jest blad - rosliny mi gnija lub bardzo slabo rosna :(: Akwarium: 240l Obsada: 8 mieczykow, 4 gupiki, pare otosków i kosiarek Woda RO - 100% Co2 z butli: 1b/sek Oswietlenie led:...

    Wyświetlenia: 2741 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Gnicie roslin

    Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem tego forum mam problem z moimi roślinami.A mianowicie rosliny puszczaja mi nowe piekne zielone liscie po czym robia sie w nich dziury i zaczynaja gnic tzn r...

    Wyświetlenia: 1824 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Gnicie lodyg i starych liści u podstawy

    Witam Od dłuższego czasu mam problem z gniciem roślin u podstawy, kiepskim wzrostem i obumieraniem starszych pędów oraz liści. Podłoże manado Co2 całą dobę Oświetlenie 4x39W plus 2x39W led ok 9H Ph...

    Wyświetlenia: 8617 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Glony gnicie roslin

    Witam mam problem z glonami i gniciem roślin, akwarium mam 60 L proszę o poradę

    Wyświetlenia: 7543 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Gnicie? Dziury w roslinach.

    :mrgreen: Cześć, Mam problem z roślinami. Zaznaczam, że jestem początkującym akwarystą. Rośliny poradziłem w srode w zeszłym tygodniu. Rośliny to rotala rotundifolia, Hygrophila Corymbosa i jeszcze je...

    Wyświetlenia: 1330 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Dziury w liściach, Gnicie, Szkliste liście

    Witam jestem początkującym akwarystą i mam problem, pojawiające się dziury w liściach, szklistość, gnicie liści na łączeniu się z łodygą. Postaram się przedstawić jak najdokładniejszy opis baniaka: K...

    Wyświetlenia: 2841 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 332 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.