Lista działów » Aktualności i ciekawostki


GLONY,długie wlosy.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



13 maja 2006, 10:11 GLONY,długie wlosy.  (#1)  

Witam,problem mój polega na tym że od ostatniego czasu pojawiają mi się glony,są to dosyć dlógie zielone wloski,są one na liściach roślin i na muszli.Co muszę zmieżyć,jaki test wykonać i jak to ewentualnie zwalczyć?Mój baniak 160l PH7,2,podmianka co 2 tygodnie 30l,nawożę co2 2krople na sek.

buniab


13 maja 2006, 11:48 Re: GLONY,dlógie wlosy.  (#2)  

buniab napisał(a):Witam,problem mój polega na tym że od ostatniego czasu pojawiają mi się glony,są to dosyć dlógie zielone wloski,są one na liściach roślin i na muszli.Co muszę zmieżyć,jaki test wykonać i jak to ewentualnie zwalczyć?Mój baniak 160l PH7,2,podmianka co 2 tygodnie 30l,nawożę co2 2krople na sek.

Rób cotygodniowe podmiany wody 25%baniaka. wodę odstawiaj na kilka dni i zlewaj wężykiem 5cm od dna np. w otwartych butelkach .Możesz też co tydzień odmulać dno(bez poruszania kamieni. zbierasz syf jak odkurzaczem).
Aha i nie krople tylko bąble CO2:)
pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

04 cze 2006, 21:34   (#3)  

Prosze mi powiedziec dlaczgo nie powinno sie poruszac kamieni?

wojtgor


04 cze 2006, 21:44   (#4)  

Ponieważ przy poruszeniu żwiru cały syf jaki się w nim znajduje pójdzie Ci do wody.

Ghost
Zainteresowany tematem

Posty: 151
Dołączył: 12 lip 2005, 11:15
Miasto: Lublin

04 cze 2006, 22:03   (#5)  

Ten syf mozna przezyc ale w podlozu sa zloza fosforu porusz je a zobaczysz co wtedy twoje glony zrobia:)

Kowaljl


04 cze 2006, 22:42   (#6)  

Witam

kowaljl napisał(a):Ten syf mozna przezyc ale w podlozu sa zloza fosforu porusz je a zobaczysz co wtedy twoje glony zrobia:)


Czy to spowoduje jeszcze większy rozrost glonów?

pozdrawiam

Hibek
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 16 mar 2006, 15:38
Miasto: Gliwice

04 cze 2006, 22:46   (#7)  

Kowaljl napisał(a):Ten syf mozna przezyc ale w podlozu sa zloza fosforu porusz je a zobaczysz co wtedy twoje glony zrobia:)

O to mi mniej więcej chodziło :)
Hibek - tak. Po takim poruszeniu podłoża dosyć często następuje zakwit wody.

Ghost
Zainteresowany tematem

Posty: 151
Dołączył: 12 lip 2005, 11:15
Miasto: Lublin

05 cze 2006, 07:42   (#8)  

No a czy mozna ratowac wtedy sytuacje podmiana wody? Ostatnio wyrywalem niektore rosliny by zmienic obsade i napewno puruszalem zwir az sie kurzylo, puki co niemam glonow i sytuacja jest stabilna, ale mnie troche wystraszyl post bo moze to kwiestia czasu ?? Zrobie dzisiaj testy na azotyny i azotany - czy top moze wykazac wzrost azotu?

wojtgor


05 cze 2006, 09:07   (#9)  

Tylko podmiana wody, mam, w sumie miałem to samo, podmieniam 80l co 3 dni i powoli się cofają.

arekzgorek1


05 cze 2006, 10:24   (#10)  

Podmiany wody do troche przereklamowane i na krotko mete, moim zdaniem zlikwidowac trzeba przyczyne a nie efekt. Dzieki podmianie wody usuwasz fosfor to jego nadmiar w 90% stymuluje glony.wiec ja robie korzystam z pewnego sposobu ktory na razie sie sprawdza i zapewnia kilka miesiecy brak glonow.
1. Ustal dokladnie ile masz Fe, jesli 0 zwieksz dawke nawozu tak zeby byl malutki nadmiar.
2. Jesli dawka nawozu jest odpowiednia azot spadnie do 0 po 2 najwyzej 3 dniach.
3. Zaczynasz podawac azot dzieki czemu fosfory powoli zaczynaja spadac a glony zamierać.

Tak jest w teorii a mam kilka uwag jeszcze co do praktyki. Kiedy dostosowylwaem ilosc nowozu przestalem karmic ryby. kiedy azot spadl do zera zaczolem je znowu karmic jesli caly czas bylo 0 zaczolem dodawac oddzielnie. Jesli jakis czas podajesz azot a fosfor nie spada wogole to czeka Cie pozbycie sie ryb bo masz "przeludnione" akwa:). Jesli sa niedobory to dodaj ryb :D Aha i efekty sa czasami po kilku tygodniach, nic niema od razu. "Czasami musi byc gorzej zeby potem bylo lepiej" bardzo prawdziwe zdanie. Na koniec jeszcze jedna rada , jak zaklada sie nowe akwarium to wsadz troche szybko rosnacych roslin nawet na przod(moga nie pasowac ale to na troche tylko) nawet jak beda psuly widok to jednak pomoga ustabilizowac akwa szybciej i pozbyc sie glonow.
Uff rozpisalem sie:)

Kowaljl


05 cze 2006, 10:51   (#11)  

Wszystko ok ale moje glony teraz zmieniły kolor na czarny i wcale ich nie ubywa.............

buniab


05 cze 2006, 15:46   (#12)  

Poczekaj troche powinno sie teraz poprawiac,daj kilka dni i zobaczysz co dalej.

Kowaljl












Powiązane tematy
  • Glony a oświetlenie?

    Witam wszystkich Akwarium 54l Lampa sinkor 20w wrb (8H dziennie) 100% mocy Filtr versamax aquael fzn3 (na pół mocy) No3 - 10 Po4 - 0,7 Fe - 0,25 K - 25 Ph - 7,4 Gh - 12 Kh - 6 Co2 - z generatora Ind...

    Wyświetlenia: 876 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Rośliny rosną i glony też

    Cześć, To jest moje pierwsze akwarium. Proszę o pomoc w pozbyciu się glonów. Znajdują się na prawie każdej roślinie, rurkach od filtra. Szyby są delikatnie zielone. Rośliny fajnie rośną a od ok 2 tygo...

    Wyświetlenia: 11859 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 651 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Czerwone glony w akwarium

    Ostatnio zrobiłem restart zbiornika zakupiłem nowe rośliny i pojawiły się pierwotniaki wlałem odpowiednie preparaty i już zaczęły schodzić po kilku dniach zauważyłem czerwone glony na gałęzatkach nie ...

    Wyświetlenia: 590 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 560 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy to są glony? Okrzemki?

    Witam, Akwarium zalane 25/11. Dodawane Seachem Stability według instrukcji. Czyli ma prawie 2 tyg. Zauważyłem na roślinach i korzeniu takie brązowe coś. Światło dzienne 6h, potem zachód 50% (plus n...

    Wyświetlenia: 1211 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium i glony po 2 tygodniach?

    Witam! 2 tygodnie temu zrobiłem całkowity restart akwarium, obecnie wystrój wygląda tak jak na zdjęciach. Zdecydowałem się nie używać filtra zewnętrznego jedynie tego, który dostajemy z Juwel Rio 125...

    Wyświetlenia: 1169 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Nieszczęsne okrzemki i inne glony

    Witam, męczę się z okrzemkami już chyba rok i w mniejszym stopniu z innymi glonami, choć podejrzewam, że największym winowajcą reszty glonów są okrzemki. Od lipca mam filtr RO z żywicą MB400, aby pozb...

    Wyświetlenia: 922 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Glony

    Witam. Po 2tyg urlopu wracam i takie dziwne cos obsypalo szklo. Ktos powie co to?

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Glony po raz kolejny (załączone wyniki testów)

    Witam! Niestety kolejny raz przegrywam z glonami, akwarium (125 L) mam już 6 miesięcy. To jest można powiedzieć mały restart, ponieważ wcześniej glonów było mniej ale zdecydowałem się wywalić całą st...

    Wyświetlenia: 7794 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 518 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.