Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

"Glina stone" przy dragn stone

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Cześć, kupiłem kilogram dragon stone do aranżacji krewetkarium. Otrzymałem trzy kawałki a jeden (który przy czyszczeniu rozpadł się na dwa) okazuje się być chyba zlepkiem gliny.... Zostaje na palcach i gliniane błoto przy każdym dotknięciu a gdy zacząłem go skrobać śrubokrętem z myślą że dokopię się do skały to rozpękł i okazuje się że to chyba wyłącznie glina. Spotkał się ktoś z czymś takim? jest sens to wkładać do akwarium czy zwyczajnie się rozpuści? Nie zachwieje parametrów?
W załączonym obrazku to ten po lewej. Po zdrapaniu tych czarnych prześwitów odsłania się też glina.
Załączniki
20190823_181115.jpg

koscielski8
Początkujący

A czym że jest dragon stone jak nie skamienialą gliną?

Nie mniej ten kawałek na fotce po prawej dziwnie wygląda.

Ogólnie zaleca się przepłukanie dragon stone przed włożenie do zbiornika głównie dla tego aby z zakamarków wypłukać ta "sproszkowaną" gline która może może bawić wodę.
Dragone stone to bdb źródło żelaza.

akwaAmator
Aktywny użytkownik

Niestety Dragon Stone jest bardzo brudny, zalecam zdecydowanie wyczyścić pod ciśnieniem, najlepiej karcherem, albo szczotką z długim włosiem.
To co dostałeś to po prostu "niedojrzały :)" dragon, jak się rozpada to ja bym go nie wkładał, bo będzie pylił.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Powiązane tematy
  • 020l - One Stone - neon81

Witam Jest to mój pierwszy zbiornik HT, który ma już około 2 miesiące. Wszystko fajnie rośnie,chociaż na początku rośliny z upraw in Vitro wolno startowały. Najgorzej było z małym Hemiantusem. Zużyłe...

Wyświetlenia: 540 | Odpowiedzi: 2czytaj więcej...

• Pomoc przy 160 litrach

Witam. Przymierzam się do uruchomienia akwarium 100x40x40. Na razie żongluję korzeniami i kamieniami, szukam jakiegoś fajnego ułożenia. Z przodu planuję plażę. Na korzenie trochę mchu, microsorium, H...

Wyświetlenia: 2146 | Odpowiedzi: 12czytaj więcej...

• 112l - Kero79 - Seiryu stone

Witam Po kilku latach zajmowania się akwarystyką w końcu się doczekałem i zostałem właścicielem zestawu kamieni seiryu stone. To świetna okazja do postawienia zbiornika w stylu Iwagumi co zresztą zami...

Wyświetlenia: 8549 | Odpowiedzi: 25czytaj więcej...

• Jaka roślinę na trawnik/front akwa przy kirysach...

Co polecicie na front akwarium jako roślinę trawnikową, lub coś zamiast trawnika niskiego i gęstego... Sytuacja taka, miałem piękny trawnik z eleocharis parvula, ale wyjechałem na urlop, po powrocie ...

Wyświetlenia: 909 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• 450l - Iwagumi Dragon Stone - vito7

Dane: 150x50x60 450L Oświetlenie: naświetlacze led 6x4450lm 50w 6500K Ra>80 CO2: komputer + sonda, dozowanie przez reaktor narurowy na wężu wylotowym unimax 700 Podłoże: 26kg lawy wulkanicznej 10...

Wyświetlenia: 1000 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.