Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Giełdy w Łodzi - pytania



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



10 gru 2013, 23:41 Giełdy w Łodzi - pytania  (#1)  

Witam mam pytanie odnośnie 2 giełd jakie odbywają się w Łodzi.
Jedna [niedziele] stadion STARt, druga czwartki [Matki Teresy?]
Planuję zakupy hurtowe i potrzebuję kilka wskazówek żeby tam nie jechać na darmo - dzieli mnie 200km.
Ile kosztuje wejście w czwartki?
Co mam rozumieć przez liczby hurtowe, 100 neonków ok, ale np. 5 ramirez, albo 15 koszyków roślin?
Niedziele to sprzedaż detaliczna, ale jak bardzo tamtejsze ceny ryb/roślin odbiegają od tych sklepowych? Może ktoś tam bywa i potrafi podać kilka przykładów?
Czy na cos muszę zwrócić uwagę jadąc tam?

Avatar użytkownika
ArturI
Zaawansowany użytkownik

Posty: 967
Dołączył: 14 sty 2013, 23:03
Miasto: Cegłów

11 gru 2013, 14:58 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#2)  

Cen hurtowych ryb nie powinno się podawać na forum. Co do ilości to ryby kupuje się na worki, z kolei w worku sztuk jest tyle ile uważa sprzedawca za stosowne do takiego worka dawać. Jak już beziesz miał kontakty ze sprzedawcami to zapakują do worka tyle ile zamówisz. Ramirezy są pakowane minimum po 5 sztuk. Generalnie kupuj ryby duże, bo ich przeżywalność jest znacznie większa, dużo jest ryby zbyt młodej na handel, taka ryba o wiele gorzej się sprzedaje w sklepie. Rośliny kupuje się najczęściej na pojedyncze sztuki.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

11 gru 2013, 15:56 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#3)  

Ryb w workach są różne ilości, lecz z tego co ostatnio zauważyłem to są pakowane tak aby wyszło co najmniej 50zł/worek.

checinski
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 12 lip 2013, 15:22
Miasto: pabianice

11 gru 2013, 16:30 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#4)  

A jak jest z różnicami w cenach na obu giełdach? Niedzielne wyjazdy są mi znacznie bardziej na rękę...

Avatar użytkownika
ArturI
Zaawansowany użytkownik

Posty: 967
Dołączył: 14 sty 2013, 23:03
Miasto: Cegłów

11 gru 2013, 16:46 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#5)  

Generalnie najlepiej raz, czy dwa sobie podjechać na giełdę w Łodzi w czwartek i dogadać się nawet z kimś, żeby na niedzielę Ci przywozili. Wjazdówka to 10zł bodajże. Najlepiej w czwartki jednak jeździć, gdyż więcej hodowli i hurtowników tam zastaniesz, nie tylko z Łodzi. Jest też paru sprzedawców, którzy będą w stanie Ci przywozić ryby i rośliny do sklepu nawet.

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

12 gru 2013, 15:39 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#6)  

Czwartkowa właśnie się odbywa i jest od godz. 13:00 lub 14:00 wejście typowo dla detalistów i jest na ul. Równej (okolice Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki). Główne wejście to 20-30zł za osobę natomiast z boku od 14 można wjechać autem za 10zł (dwie osoby). Co do ilości ryb to czasem idzie się dogadać i można zamówić konkretną ilość ryb. Zwykle w woreczkach jest 10, 20 szt. częściej jednak 20.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

13 gru 2013, 02:53 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#7)  

A skąd kolego jesteś? Jeśli musiałbyś jeździć 200km w jedna stronę, to moim zdaniem gra nie warta świeczki - przerabiałem to przez pewien okres. Masz jeszcze giełdę w Mysłowicach na mikołowskiej i w Krakowie. Mysłowicka co poniedziałek też tak koło 13 najlepiej sobie jechać. Sprzedawcy z moich okolic pojawiają się w sumie na Mysłowickiej i Łódzkiej giełdzie, jak i dowożą ryby bezpośrednio na punkt.

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

16 gru 2013, 20:54 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#8)  

Kolego różnice w cenach nie są aż tak wielkie, musisz przyjechać i na tą i na tą samemu zobaczyć.. W tą niedzielę byłem na starcie a w czwartek wybieram się na równą jeśli masz jakieś konkretne pytania pisz postaram się sprawdzić i odpowiedzieć.

Avatar użytkownika
_VIPER_
Poznaje temat

Posty: 98
Dołączył: 16 gru 2013, 18:27
Miasto: Łódź

16 gru 2013, 21:06 Re: Giełdy w Łodzi - pytania  (#9)  

Dzięki za wszelkie informacje.
Dzięki nim wiem, że warto się tam wybierać.
Tak też po nowym roku zrobię ;)

Avatar użytkownika
ArturI
Zaawansowany użytkownik

Posty: 967
Dołączył: 14 sty 2013, 23:03
Miasto: Cegłów

Ja często korzystam i polecam każdemu.

EKATHELEEN1154
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 19 lis 2013, 02:11

Giełda czwartkowa w Łodzi zaczyna się od 12.00 wejście kosztuje chyba 35 PLN i wtedy właśnie kupują w większości hurtownicy i ceny są niskie, od 14.00 jest dodatkowe wejście od ul. Równej cena biletu 10 PLN ale ceny towaru jeśli nie znasz sprzedawcy są wyższe. Generalnie bardziej opłaca Ci się wejście od 12 jeśli chcesz kupić pod kątem odsprzedaży. Bierz namiary do sprzedawców bo wtedy możesz z nimi indywidualnie ustalać ilości ryb, roślin jakie Ci dostarczą.

kaboom
Aktywny użytkownik

Posty: 691
Dołączył: 29 sie 2011, 17:52

Witam powtórnie,
chcę jutro pojechać na Równą.
Muszę się tylko upewnić:
nie posiadam jeszcze numeru REGON/innego zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej, czy w związku z tym będę mial problemu z wejściem na teren giełdy?
Dziękuję za jakiekolwiek POTWIERDZONE informacje

Avatar użytkownika
ArturI
Zaawansowany użytkownik

Posty: 967
Dołączył: 14 sty 2013, 23:03
Miasto: Cegłów

Nie będziesz miał zadnych problemow kupujesz jako prywatna osoba

piotrek26
Zainteresowany tematem

Posty: 152
Dołączył: 08 wrz 2010, 20:08

Byłem na Wrocławskiej Giełdzie. Ceny gorsze - przynajmniej w akwarystyce - niż w sieciowych sklepach. Jedyne co było w dobrej cenie to żywy pokarm w torebkach. Giełda to była za PRL na Legnickiej tam gdzie obecnie stoi TGG, teraz prawdziwa giełda to serwisy aukcyjne.

DavyJones


Zapraszamy więc do Łodzi... ceny dobre a jak dobrze pogadasz to jako amator hobbysta dostaniesz nie gorsze niż nie jeden sklep. Dodatkowo możesz się też umówić ze sprzedawcami jak będziesz potrzebował konkretne gatunki ryb aby zapakowali Ci ich tyle ile chcesz a nie jak leci... zwykle 10-20 i więcej szt. Oczywiście nie każdy jest taki skłonny do obniżania cen.. .baaa nie każdy nawet Ci sprzeda (ale to mały %).
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

Ja kupuje na giełdzie Kraków ale tu kiepska giełda , duże braki .
I lepsza w Łodzi. Tą zdecydowanie polecam .
Ale giełda to giełda i tyle . Sam osobiście mam namiary na kupę hurtowników i hodowli gdzie kupuje towar bezpośrednie odbierając na giełdzie lub bezpośrednio . I to te kontakty sa duzo cenniejsze niż giełdowe .
Pytanie zasadnicze czego Ty szukasz na tej giełdzie :)))
Wiec jak chesz zaistnieć w tej branży nie ominą Cię targi wystawy itd imprezy branżowe.
Zrzeszenie w jakiś klub który jest na takich wystawach duzo Ci pomoże .

TURYSTA
Aktywny użytkownik

Posty: 512
Dołączył: 10 paź 2005, 19:43
Miasto: Trzebinia

Jak kolega pojedzie i pogada to też troszkę kontaktów złapie i będzie wtedy mógł zamawiać towar pod siebie w dowolnych ilościach. Tylko trzeba pojechać i dobrze pogadać. Ja jako hobbysta kupuję tam od czasu do czasu towar w bardzo dobrych cenach a czasami mało jaki sklep dostaje takie ceny jakie sam dostaje dlatego, że często gęsto mam kontakt z producentem bądź bezpośrednim importerem. Są dostawcy/producenci/hodowcy, którzy inaczej patrzą na hobbystów a inaczej na handlarzy i taki zaprzyjaźniony hobbysta zawsze będzie miał dużo niższą cenę niż taki handlarz. Nie będę tu przytaczać przykładowych cen bo nie o to chodzi. Każdy przecież musi zarobić i nie można psuć rynku.

Ale jak np. RA będzie chciało mieć lepsze ceny na rośliny in-vitro i zawsze świeży towar to zapraszam. :lol:

Prawda jest niestety smutna. W Łodzi nie ma dobrego sklepu na miarę takiego RA. Giełda na Teresy jest słaba niestety. Za wyjątkiem Rybarium (jako takie zaopatrzenie) i KAKADU (często bida z nędzą albo zaporowe ceny) to w tygodniu po za giełdą na Równej nic nie kupisz. Pozostaje portal aukcyjny albo import z Chin albo... RA. Wiadomo, że się każdemu nie dogodzi ale idealnego sklepu dla siebie jeszcze nie znalazłem. Ja jestem po części w gorącej wodzie kompany więc choćby dlatego czasem chcę pojechać i kupić coś od ręki... ale do Krakowa nie mam za blisko. Jeżeli z Łodzi do Krakowa będą tanie połączenia lotnicze to pewnie będę tam wpadać bardzo często.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

Chcę odkopać temat i dowiedzieć się czy giełdy odbywają się w tych samych dniach i godzinach?

Bo będę jakoś niedługo w Łodzi i chciałbym wpaść tam i obejrzeć te giełdy a pewnie i coś się zakupi :)

browar1541
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 sty 2014, 21:26
Miasto: Piotrków Trybunalski

Byłem na giełdzie na Równej jakieś niecałe 2 msc temu. We czwartek, wszedłem po 13, 10zł/os. auto zostawiłem kawałek przed bramą wejściową. Zaopatrzyłem się we wszystko co zaplanowałem a nawet więcej. Ogólnie polecam a i ze sprzedającymi naprawdę dało się porozmawiać i jeszcze utargowałem złotówek. Jakby nie odległość to nawet po same żywe jedzenie bym chętnie wpadał.

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

aha dzięki kolego za odp. Czyli nadal to pięknie funkcjonuję. Wiec muszę wskoczyć tam na zakupy :D

browar1541
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 sty 2014, 21:26
Miasto: Piotrków Trybunalski











Powiązane tematy
  • Tropica Aquarium Soil - pytania

    Restartuje swój zbiornik i wybrałem jako podłoże i linię nawozową Tropica. Pytanie do osób używających lub mających wiedzę. Czy przy tym podłożu należy na coś konkretnie zwrócić uwagę? Czy podążać zgo...

    Wyświetlenia: 763 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Aquael OPTI SET - pytania

    Ktoś widział na żywo zestaw Aquael Opti Set wraz z szafką ? Najbardziej interesuję mnie wersja WHITE. 1. Jak się wizualnie prezentuję 2. Jakość wykonania 3. Czy standardowe światło pozwoli na prowadz...

    Wyświetlenia: 21493 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...

  • Akwarium 128l - powrót do akwarystyki, pytania i wątpliwości

    Witam serdecznie! Po dokładnie 20 latach (ot taki jubileusz 😊) przerwy chciałbym wrócić do akwarystyki. Tyle się zmieniło przez ten czas, że proszę o kilka porad związanych ze sprzętem i podłożem. W...

    Wyświetlenia: 3556 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 240l pytania początkującego

    Witam, w najbliższym czasie mam zamiar założyć akwarium, miejsca mam na 240l. Obecnie w domu mam krewetkarium 30l z RC, więc moje doświadczenie nie jest za duże. Chciałbym kupić gotowy zestaw z szafką...

    Wyświetlenia: 4599 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Powrót po latach Juwel Lido 120 - pytania

    Dobry wieczór, Po latach przerwy od akwarystyki, którą porzuciłem na rzecz terrarystyki wracam do tego wspaniałego hobby. Nieplanowo zakupiłem od znajomego używany zestaw Juwel Lido 120 i od t...

    Wyświetlenia: 15411 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...

  • Aquavitro - pytania i odpowiedzi

    aquavitro.jpg Podrzucam najczęściej padające pytania i odpowiedzi przedstawicieli firmy Seachem, może komuś się przyda. 1. Co to jest linia Aquavitro? Jest to linia nawozów , mikro i makroel...

    Wyświetlenia: 6510 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 112l Low Tech - pytania przed startem

    Witam, Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać, tak więc witam serdecznie. Parę słów o mnie – jestem Mateusz, mam 23 lata, mieszkam w Koninie, z zawodu i z powołania jestem elektron...

    Wyświetlenia: 4823 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Powrót po przerwie - pytania

    Cześć, wracam do akwarystyki po 1,5 roku przerwy i mam kilka pytań: 1) Czy sole do nawożenia mogą się przeterminować? 2) To samo pytanie jeśli chodzi o odczynniki JBL do testów wody? 3) Mam grzałkę 1...

    Wyświetlenia: 2306 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 93x53x80 dwa pytania

    Witam Nareszcie (z ponad rocznym opóźnieniem) mogę zabrać się za akwarium. Niestety okazało się że muszę wymienić zbiornik przy okazji powiększę go o jedyny wymiar jaki mogę czyli szerokość z 40cm n...

    Wyświetlenia: 3108 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Nowy na forum - 54l Low Tech - pytania

    Hej! Jestem nowy na forum więc na wstępie przedstawię się swoim pierwszym zbiornikiem. Mam też do niego kilka pytań - jeśli cały mój wątek lub pojedyncze pytania powinny trafić do innego działu to z g...

    Wyświetlenia: 997 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 374 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.