Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Gęstość żwirku



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



26 cze 2006, 13:36 Gęstość żwirku  (#1)  

Czy ktoś z was zna może gęstość poszczególnych rodzajów żwirku? Czy producenci podają takie informacje?

Krzysiu2


27 cze 2006, 07:33   (#2)  

Większość skał ma gęstość około 2,6 - 2,8 (choć bywają i cięższe). W przypadku kruszyw i skał luźnych (piaski, żwiry) mierzy się ciężar nasypowy, który dla żwiru o ziarnach powyżej 2 mm wynosi najczęściej 1,8 - 2,0 g/cm^3

wirek
Zainteresowany tematem

Posty: 168
Dołączył: 15 kwi 2004, 13:11
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Krewetkarium - start na żwirku

    Witam wszystkich. Trochę nieśmiało zapytam o rzecz niby dla wszystkich oczywistą, a jednak strasznie trudną do znalezienia w internecie. I to nawet na forach związanych bezpośrednio z hodowlą krewetek...

    Wyświetlenia: 1932 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Akwarium na Żwirku

    Witam mam do was proźbe czy ktoś mi może doradzić ? Kiedys startowałem ze zbiornikiem 112l na podlożu aktywnym lecz poległem nie dałem rady Teraz planuje wystartować na podłożu zwykłym Żwirku bo sł...

    Wyświetlenia: 1337 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Biały śluzowaty nalot na żwirku

    Witam. Założyłem akwarium 1.5 tygodnia temu i na żwirku powstał biały śluzowaty nalot. Czy mógłby mi pomóc w tej sytuacji ? Przepraszam że nowy wątek może już był taki temat ale jestem nowy na tym for...

    Wyświetlenia: 1907 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jakby lekki nalot na żwirku i woda nie taka jak trzeba pomoc

    Cześć jak wiecie wystartowalem 12 dni temu z moim 200 litrowym akwarium 62 power led 1w 350mA mam lekki nalot na żwirku glony jakby , i woda jakby lekko nieklarowna jakby lekko żółta czy przechodząc...

    Wyświetlenia: 1433 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Zielony nalot na szybie i żwirku :(

    Witam, jestem nowym użytkownikiem i przepraszam jeśli napiszę coś nie tak lub w nie taki sposób jak trzeba. Mam problem z akwarium, które założyłem jakieś 4 - 5 tygodni temu. W sumie nic nie zmieniałe...

    Wyświetlenia: 3619 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy na żwirku bazaltowym będą rosły roślinki?

    Mam pytanie. Czy na żwirku bazaltowym będą rosły roślinki? Kupiłem 20 kg od retne. 4 tygodnie temu miałem restart. I może to za wcześnie ale roślinki nie chca mi rosnąć. Na konkurencyjnym forum(już ni...

    Wyświetlenia: 5645 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Jaka grubosc zwirku

    1. Jaka Grubosc zwirku moge dac na Tetra Plant Complete Substrate?? 1/2mm bedzie ok??

    Wyświetlenia: 496 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Trawnik na żwirku - proszę o pomoc

    Witam. Jestem początkującym akwarystą. To moja pierwsza obsada. Proszę o poradę czy muszę stosować specjalne podłoże, czy na tym żwirku uda mi się wychodować trawnik i bujną roślinność. Dodam, że nawo...

    Wyświetlenia: 5271 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Granulacja zwirku

    witam. chciałbym się dowiedzieć jaka najlepsza jest granulacja żwirku żeby rośliny same nie wylatywały z podłoża z powodu prądu wody przez filtr? oraz jaka granulacja najlepsza dla roślin żeby zrobić...

    Wyświetlenia: 1536 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • wymiana żwirku w akwarium low-tech

    witam wszystkich. Chciałbym wymienić w moim akwarium 112l na ziemi ogrodowej sam żwirek na drobniejszy nie usuwając ziemi? Ziemia jest oddzielona od żwirku firaną z oczkami. Czy jest możliwość pozbyci...

    Wyświetlenia: 598 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy, Piotr Baszucki, sik21, Totik i 336 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.