Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Gdzie kupie dobrą skałę ?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Rfck napisał(a):Mam ancienty w Iwagumi i przestałem poprostu dawkować mineralizator, podmieniam na czystą RO.

Dlatego też podmieniam tylko czyste RO, mierzyłeś jakie twardości masz na tych skałach po podmianie i na koniec tygodnia, jakie twardości masz ogólnie w zbiorniku?

PKS_26
Stały bywalec

Miasto: Bukowno/Sławków

Mierzyłem kiedyś, teraz z lenistwa sugeruje się miernikiem TDS.
Po tygodniu mam 350-380ppm, po podmianie na RO jakieś 210-220, zależy ile podmienię.

Planuje niedługo tanganikę z wapieniami na wodzie RO, ciekawe jak mocno wapienie "utwardzą" wodę RO.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Z moich doświadczeń to oryginalne manten stone tylko nieznacznie podnoszą twardość.
Podmieniam co dwa tygodnie 15 litrów na 35 litrów w obiegu. Woda do podmian RO mineralizowana, ma ok. 140-145 ppm. Po dwóch tyg. ma ok. 160-165 ppm.
Podłoże, którego jest ok. litr-półtora, nie zbija już parametrów.
Brak CO2.

W drugim zbiorniku z CO2, kamienie podnoszą twardość troszkę bardziej. Kiedyś aktywne, teraz już siedmioletnie podłoże.

das
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Bucephalandra gdzie kupię?

Hej Ma ktoś namiary gdzie można kupić bucki w koszykach za ludzkie pieniądze? Tak wiem że są na allegro ale Janusze biznesu lekko odplywaja z cenami że za koszyk weave green wołają 60zl... Czy za s...

Wyświetlenia: 945 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Rośliny - Dobra obsada?

Witam. W tym tygodniu chcę zamówić rośliny do mojego zbiornika:Aquael Glossy 100 o wymiarach 100*40*63,na spodzie 7,5l Aquabasis plus,na to siatka podtynkowa i żwirek bazaltowy 30kg 1-3 mm,dwa korzeni...

Wyświetlenia: 2329 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Czy taka aranżacja będzie dobra ?

Witam mam pytanie chciałbym stworzyć akwarium roślinne , moje światło to Belka Power Led 36 W o diodach 140-150 lm , podłoże jakie planuję to czarny bazalt 1-3 mm i pod to substrat JBL Aqubasic Plus d...

Wyświetlenia: 485 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 047l - Tam gdzie zachodzi słońce - makok

Witam, akwarium uruchomiłem po 3 miesiącach zbierania sprzętu dokładnie 26.02. w piątek. Zbiornik: 45x35x30h cm czyli 47,25l brutto z 8mm szkła opti white. Podłoże: CAL Black earth Woda: narazie kran ...

Wyświetlenia: 3141 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

• Gdzie szukać kamieni do aranżacji - góry, łąka, las, rzeka ?

Byłem dziś u znajomego, sprowadził on próbną partie kamieni, wygląda to tak jak poniżej. Ich struktura jest znakomita :!: Jak się podobają? http://i1143.photobucket.com/albums/n6...

Wyświetlenia: 14583 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.