Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Gdzie kupie dobrą skałę ?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat
Witam
Mam do Was pytanie, czy możecie mi polecić jakiegoś uczciwego sprzedawcę lub sklep, który sprzedaje oryginalną skałę GREY MOUNTAIN ROCK. Ponoć orginalna nie podnosi znacznie twardości wody a ja planuje aranżacje opartą na skałach i mchach. Poza tym planuje zbiornik prowadzić na wodzie kranowej gh =9 , kh=6 oraz podłożu New Amazonia. Nie chcę stracić majątku a zależy mi na w miarę stałych parametrach by nie podnosiła zbyt mocno twardości . Czy znacie taki sklep lub sprzedawce oferującego dobrą skałę?
Pozdrawiam maronl

Maronl
Początkujący

Miasto: Den haag - Holandia

Niestety wszystkie skały typu seriouh, grey mountain i inne o charakterystycznym popielatym zabarwieniu podnoszą twardość dosyć znacznie.

Nasze kamienie nie wychodzą źle (mamy dobre źródło i fajną cenę w sklepie forumowym), podobnie jak Ancient Stone i Manten Stone (te ostatnie drogie bo sprowadzane z Japonii).

Najlepiej wziąć na próbę po kilogramie z różnych źródeł i sprawdzić, potem ew. kupić docelową ilość.
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Może pomyśl o korzeniach jednak :)
Ancient mocno nie podnosi twardości to mogę potwierdzić.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Chciałem dopytać odnośnie tych kamieni z sklepu forumowego co znaczy że nie wypadają żle ?
Jakieś spostrzeżenia użytkowników tych kamieni jak wypadają na tle konkurencji . Czy i jak dużo podnoszą gh, kh wody.
Pozdrawiam

Maronl
Początkujący

Może na początek poczytaj opinie przy pozycjach:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/dekor ... 3_665.html?%?page=dekoracje-kamienie-korzenie

Jak dużo podnosi GH kamień ciężko określić - wszystko zależy od ilości kamieni i parametrów wyjściowych wody i od tego co jest w akwarium. Generalnie najbezpieczniej jest zawsze na granulacie i wodzie z RO.

Ale tak jak napisał @Rfck - jak masz obawy - idź w korzenie. To kwestia oporów psychicznych wyłącznie - zobacz na fotki akwariów ile tam czasem jest skał :) Z wszystkim można sobie dać radę.

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Witam czekałem kilka dni ale właściwie to za dużo się nie dowiedziałem. Czy mógłby mi ktoś szczerze powiedzieć jaka jest różnica poza ceną oraz nieco innym wyglądem , pomiędzy skałą Grey mountain oraz tą skałą z forumowego sklepu RA stone. Głównie chodzi mi o wpływ tych kamieni na parametry.
Ktoś z was używa tych skał w swoich akwariach, proszę o wasze obserwacjie jak bardzo wpływają na parametry wody ( kh,gh,pH) Skały zamierzam wsadzić około 20 kg na zbiornik 182 L.
Pozdrawiam maronl

Maronl
Początkujący

Maronl napisał(a):Witam czekałem kilka dni ale właściwie to za dużo się nie dowiedziałem. Czy mógłby mi ktoś szczerze powiedzieć jaka jest różnica poza ceną oraz nieco innym wyglądem , pomiędzy skałą Grey mountain oraz tą skałą z forumowego sklepu RA stone. Głównie chodzi mi o wpływ tych kamieni na parametry.
Ktoś z was używa tych skał w swoich akwariach, proszę o wasze obserwacjie jak bardzo wpływają na parametry wody ( kh,gh,pH) Skały zamierzam wsadzić około 20 kg na zbiornik 182 L.

Nie da się tego jednoznacznie określić, skoro obawiasz się zbyt dużej twardości wody i nie masz czym jej zbić to sobie odpuść. Poza tym ta nazwa "Grey mountain" jest trochę taka podejrzana i widzę że stosowana jest przy różnych, nie koniecznie tych samych kamieniach.
Ja mam skały kupione pod nazwą Seiryu stone, a wyglądają właśnie jak te grey mountain :)
Stosuję wodę TDS ok 180-200 po tygodniu w akwarium woda ma ponad 320 TDS, tak więc podnoszą twardość dość znacznie.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców .

Maronl
Początkujący

Ja mam skałę która nie podnosi twardości.Miałem ją w zbiorniku ponad rok czasu i twardości były na stałym poziomie.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

Super tylko ja potrzebuje jakieś 15-20 kg takiej skały

Maronl
Początkujący

Mam manten stone z dystrybucji ADA Poland, mają niewielki wpływ na twardość wody.

das
Aktywny użytkownik

Maronl napisał(a):Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców .
Ja już kilkukrotnie pisałem na forum, mam w 450 litrach koło 35 kg Seiryu i nie obserwuję wzrostu twardości. U mnie jest ok.

ZORANEGI
Stały bywalec

Miasto: Wrocław PL, Deggendorf DE

das napisał(a):Mam manten stone z dystrybucji ADA Poland, mają niewielki wpływ na twardość wody.

Dzięki ale to jak dla mnie trochę cena zaporowa. Dlatego tak szukam alternatywy , zdaje sobie sprawę że inne skały bedą mi podnosić parametry dlatego staram się znaleźć te które podnoszą stosunkowo jak najmniej . Ale dzięki cenne info myśle że nie tylko dla mnie a dla wielu innych użytkowników.

Maronl
Początkujący

ZORANEGI napisał(a):
Maronl napisał(a):Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców

.
Ja już kilkukrotnie pisałem na forum, mam w 450 litrach koło 35 kg Seiryu i nie obserwuję wzrostu twardości. U mnie jest ok.

Witam czy możesz zdradzić gdzie ją kupiłeś tzn. w jakim sklepie lub u jakiego sprzedawcy?

Maronl
Początkujący

Maronl napisał(a):
ZORANEGI napisał(a):
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców

.

Witam czy możesz zdradzić gdzie ją kupiłeś tzn. w jakim sklepie lub u jakiego sprzedawcy?
Napisałem Ci na priv.

ZORANEGI
Stały bywalec

Miasto: Wrocław PL, Deggendorf DE

Wystarczą 3 sekundy aby wpisać odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki, zobacz ile jest tematów związanych z kamieniami i twardością wody: https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... nie+twardość+wody&search=1

Poleciłem Ci dobre i niedrogie na forumowym sklepie:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advan ... lter_id=11

Nigdzie nie znajdziesz tak spękanych kamieni o tak ciekawych strukturach w tak niskiej cenie.
Nie wiem po co kombinować - potem są wątki "ratunku mam twardą wodę rośliny nie rosną".

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Piotr Baszucki napisał(a):Wystarczą 3 sekundy aby wpisać odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki, zobacz ile jest tematów związanych z kamieniami i twardością wody: https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... nie+twardość+wody&search=1

Poleciłem Ci dobre i niedrogie na forumowym sklepie:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advan ... lter_id=11

Nigdzie nie znajdziesz tak spękanych kamieni o tak ciekawych strukturach w tak niskiej cenie.
Nie wiem po co kombinować - potem są wątki "ratunku mam twardą wodę rośliny nie rosną".

Skały Nature RA fakt są piękne z niesamowitą strukturą z bardzo dobra ceną... ale jest jedno ale co je dyskwalifikuje a nikt o tym nie pisze w ofercie sklepu, bardzo ale to bardzo zatwardzają wodę i nie tylko KH ale i GH ten sam poziom w szybkości zatwardzania maja tylko scenery stone-normalnie beton, wiem co pisze mam 6kg Nature RA w 50L i twardość w przeciągu tygodnia skacze z 6-7GH i 4kh na 15GH i 8kh i to przy nowej amazonii i świeżym 3 tygodniowym zbiorniku oraz podmianach 100% RO, robiłem tez próby w wiadrze z czystym RO 2 kawałki skały w 3L po 3 h twardość skoczyła o 3 stopnie a po 24H już o 5 a co będzie jak podłoże straci swoje właściwości, obmyślam jak wymienić kamienie żeby nie zniszczyć hardscapu, szkoda że zbiornik zalany od 3 tygodni w innym wypadku już dawno bym je wymienił na inne

PKS_26
Stały bywalec

Miasto: Bukowno/Sławków

To co wybrać? Które skały/kamienie nie wpływają na zmiany parametrów wody. Naczytałem się dużo o dragon stone scenery stone, wszystko pięknie ładnie ale co dalej. Chyba to nie jest dobry pomysł tym bardziej że w moim przypadku zaczynam po 10 latach i nie chce się wpuścić na głęboką wode nie dość z pilnowaniem pH i dbania o wszystko dojdzie do tego badanie skał hehe nie jestem geologiem chyba jednak zostanę przy samym korzeniu....

mgiecek
Początkujący

Może zamiast walczyć z GH wziąć je poprostu pod uwagę. Zrobić zbiornik z twardą zasadową wodą dobierając odpowiednio obsadę, nawożenie itd.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Jako ze miałem chyba wszystkie dostępne skały na rynku to mogę ci powiedzieć ze parametrów wody nie zmieniają Dragon Stone i Lawa wulkaniczna nawet przy dozowaniu CO2 .
W szystko inne Moutain ston ,scenery , nature stone ,ada ston itp itd zmienia parametry wody i to znacznie ,a jak dodamy do tego co2 to już się robi beton tak jak pisze PKS_26 .

Wyjścia są dwa ,albo ignorujemy ten problem i nie przejmujemy się Gh/KH albo lejemy 100% czystego ro aby utrzymać wymagane gh?kh ale to walka z wiatrakami bo podmianki na czyste ro trzeba by robić co 2-3 dni .

akwaAmator
Aktywny użytkownik

No to zostaje Dragon Stone + korzeń woda będzie 100% RO + mineralizator

mgiecek
Początkujący

akwaAmator napisał(a):Jako ze miałem chyba wszystkie dostępne skały na rynku to mogę ci powiedzieć ze parametrów wody nie zmieniają Dragon Stone i Lawa wulkaniczna nawet przy dozowaniu CO2 .
W szystko inne Moutain ston ,scenery , nature stone ,ada ston itp itd zmienia parametry wody i to znacznie ,a jak dodamy do tego co2 to już się robi beton tak jak pisze PKS_26 .

Wyjścia są dwa ,albo ignorujemy ten problem i nie przejmujemy się Gh/KH albo lejemy 100% czystego ro aby utrzymać wymagane gh?kh ale to walka z wiatrakami bo podmianki na czyste ro trzeba by robić co 2-3 dni .

Też przewinęło się u mnie sporo kamieni: Anciest stone, Scenery stone,Manten stone (orginał) Dragon stone. Lawa i z powyższych najmniej zatwardza oczywiście lawa i Dragony ale Oryginalne manteny podnoszą twardość max 1-3 i to jest bardzo mało i jak najbardziej do zaakceptowania ale jeśli kamień zatwardza drastycznie wodę o 12 stopni w ciągu kilku dni to nie ma o czym rozmawiać tym bardziej, że leje 100% RO żeby jako tako to zbić do 8 stopni a po tygodniu i tak jest z powrotem ok 15 tak jak piszesz żeby utrzymać miękką wodę na stałym poziomie 6-8 stopni trzeba by robić 50% podmiany czystym RO co 3 dni co mija sie z celem, nie wiem czy bez mineralizacji RO w wodzie będą wszystkie składniki tylko z tego to co uwalnia skała ?

PKS_26
Stały bywalec

Pomyśleć że jeszcze niedawno jak ktoś pokazał akwarium z muszlą w środku to wszyscy krzyczeli WYJMIJ! twardość podnosi :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Rfck napisał(a):Pomyśleć że jeszcze niedawno jak ktoś pokazał akwarium z muszlą w środku to wszyscy krzyczeli WYJMIJ! twardość podnosi :)

Wydaje się śmieszne i problem błahy.. ale pomiń jedna podmianę wody i masz w zbiorniku beton 25-30Gh weź utrzymaj na tym rośliny ?? :D

PKS_26
Stały bywalec

Mam ancienty w Iwagumi i przestałem poprostu dawkować mineralizator, podmieniam na czystą RO.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Koszmarlin i 15 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.