Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Gdzie kupie dobrą skałę ?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



27 cze 2018, 23:27 Gdzie kupie dobrą skałę ?  (#1)  

Witam
Mam do Was pytanie, czy możecie mi polecić jakiegoś uczciwego sprzedawcę lub sklep, który sprzedaje oryginalną skałę GREY MOUNTAIN ROCK. Ponoć orginalna nie podnosi znacznie twardości wody a ja planuje aranżacje opartą na skałach i mchach. Poza tym planuje zbiornik prowadzić na wodzie kranowej gh =9 , kh=6 oraz podłożu New Amazonia. Nie chcę stracić majątku a zależy mi na w miarę stałych parametrach by nie podnosiła zbyt mocno twardości . Czy znacie taki sklep lub sprzedawce oferującego dobrą skałę?
Pozdrawiam maronl

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Niestety wszystkie skały typu seriouh, grey mountain i inne o charakterystycznym popielatym zabarwieniu podnoszą twardość dosyć znacznie.

Nasze kamienie nie wychodzą źle (mamy dobre źródło i fajną cenę w sklepie forumowym), podobnie jak Ancient Stone i Manten Stone (te ostatnie drogie bo sprowadzane z Japonii).

Najlepiej wziąć na próbę po kilogramie z różnych źródeł i sprawdzić, potem ew. kupić docelową ilość.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Może pomyśl o korzeniach jednak :)
Ancient mocno nie podnosi twardości to mogę potwierdzić.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Chciałem dopytać odnośnie tych kamieni z sklepu forumowego co znaczy że nie wypadają żle ?
Jakieś spostrzeżenia użytkowników tych kamieni jak wypadają na tle konkurencji . Czy i jak dużo podnoszą gh, kh wody.
Pozdrawiam

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Może na początek poczytaj opinie przy pozycjach:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/dekor ... 3_665.html?%?page=dekoracje-kamienie-korzenie

Jak dużo podnosi GH kamień ciężko określić - wszystko zależy od ilości kamieni i parametrów wyjściowych wody i od tego co jest w akwarium. Generalnie najbezpieczniej jest zawsze na granulacie i wodzie z RO.

Ale tak jak napisał @Rfck - jak masz obawy - idź w korzenie. To kwestia oporów psychicznych wyłącznie - zobacz na fotki akwariów ile tam czasem jest skał :) Z wszystkim można sobie dać radę.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Witam czekałem kilka dni ale właściwie to za dużo się nie dowiedziałem. Czy mógłby mi ktoś szczerze powiedzieć jaka jest różnica poza ceną oraz nieco innym wyglądem , pomiędzy skałą Grey mountain oraz tą skałą z forumowego sklepu RA stone. Głównie chodzi mi o wpływ tych kamieni na parametry.
Ktoś z was używa tych skał w swoich akwariach, proszę o wasze obserwacjie jak bardzo wpływają na parametry wody ( kh,gh,pH) Skały zamierzam wsadzić około 20 kg na zbiornik 182 L.
Pozdrawiam maronl

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Maronl napisał(a):Witam czekałem kilka dni ale właściwie to za dużo się nie dowiedziałem. Czy mógłby mi ktoś szczerze powiedzieć jaka jest różnica poza ceną oraz nieco innym wyglądem , pomiędzy skałą Grey mountain oraz tą skałą z forumowego sklepu RA stone. Głównie chodzi mi o wpływ tych kamieni na parametry.
Ktoś z was używa tych skał w swoich akwariach, proszę o wasze obserwacjie jak bardzo wpływają na parametry wody ( kh,gh,pH) Skały zamierzam wsadzić około 20 kg na zbiornik 182 L.


Nie da się tego jednoznacznie określić, skoro obawiasz się zbyt dużej twardości wody i nie masz czym jej zbić to sobie odpuść. Poza tym ta nazwa "Grey mountain" jest trochę taka podejrzana i widzę że stosowana jest przy różnych, nie koniecznie tych samych kamieniach.
Ja mam skały kupione pod nazwą Seiryu stone, a wyglądają właśnie jak te grey mountain :)
Stosuję wodę TDS ok 180-200 po tygodniu w akwarium woda ma ponad 320 TDS, tak więc podnoszą twardość dość znacznie.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców .

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Ja mam skałę która nie podnosi twardości.Miałem ją w zbiorniku ponad rok czasu i twardości były na stałym poziomie.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Super tylko ja potrzebuje jakieś 15-20 kg takiej skały

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Mam manten stone z dystrybucji ADA Poland, mają niewielki wpływ na twardość wody.

Avatar użytkownika
das
Zaawansowany użytkownik

Posty: 805
Dołączył: 01 sie 2003, 19:17

Maronl napisał(a):Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców .
Ja już kilkukrotnie pisałem na forum, mam w 450 litrach koło 35 kg Seiryu i nie obserwuję wzrostu twardości. U mnie jest ok.

Avatar użytkownika
ZORANEGI
Stały bywalec

Posty: 378
Dołączył: 05 gru 2017, 14:46
Miasto: Wrocław PL, Deggendorf DE

das napisał(a):Mam manten stone z dystrybucji ADA Poland, mają niewielki wpływ na twardość wody.


Dzięki ale to jak dla mnie trochę cena zaporowa. Dlatego tak szukam alternatywy , zdaje sobie sprawę że inne skały bedą mi podnosić parametry dlatego staram się znaleźć te które podnoszą stosunkowo jak najmniej . Ale dzięki cenne info myśle że nie tylko dla mnie a dla wielu innych użytkowników.

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

ZORANEGI napisał(a):
Maronl napisał(a):Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców

.
Ja już kilkukrotnie pisałem na forum, mam w 450 litrach koło 35 kg Seiryu i nie obserwuję wzrostu twardości. U mnie jest ok.


Witam czy możesz zdradzić gdzie ją kupiłeś tzn. w jakim sklepie lub u jakiego sprzedawcy?

Maronl
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 03 kwi 2018, 22:12
Miasto: Den haag - Holandia

Maronl napisał(a):
ZORANEGI napisał(a):
Maronl napisał(a):Dzięki ale to już jest jakaś jedna konkretna odpowiedz . Jak widać Seiryu stone zatwardza wodę dość znacznie.
Może ktoś się pochwali że kupił gdzieś skalę która w dużo mniejszym stopniu zatwardzaj wodę. Myślę że zależy to w dużym stopniu od uczciwości sprzedawców

.
Ja już kilkukrotnie pisałem na forum, mam w 450 litrach koło 35 kg Seiryu i nie obserwuję wzrostu twardości. U mnie jest ok.


Witam czy możesz zdradzić gdzie ją kupiłeś tzn. w jakim sklepie lub u jakiego sprzedawcy?
Napisałem Ci na priv.

Avatar użytkownika
ZORANEGI
Stały bywalec

Posty: 378
Dołączył: 05 gru 2017, 14:46
Miasto: Wrocław PL, Deggendorf DE

Wystarczą 3 sekundy aby wpisać odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki, zobacz ile jest tematów związanych z kamieniami i twardością wody: https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... nie+twardość+wody&search=1

Poleciłem Ci dobre i niedrogie na forumowym sklepie:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advan ... lter_id=11

Nigdzie nie znajdziesz tak spękanych kamieni o tak ciekawych strukturach w tak niskiej cenie.
Nie wiem po co kombinować - potem są wątki "ratunku mam twardą wodę rośliny nie rosną".
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Piotr Baszucki napisał(a):Wystarczą 3 sekundy aby wpisać odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki, zobacz ile jest tematów związanych z kamieniami i twardością wody: https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... nie+twardość+wody&search=1

Poleciłem Ci dobre i niedrogie na forumowym sklepie:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advan ... lter_id=11

Nigdzie nie znajdziesz tak spękanych kamieni o tak ciekawych strukturach w tak niskiej cenie.
Nie wiem po co kombinować - potem są wątki "ratunku mam twardą wodę rośliny nie rosną".




Skały Nature RA fakt są piękne z niesamowitą strukturą z bardzo dobra ceną... ale jest jedno ale co je dyskwalifikuje a nikt o tym nie pisze w ofercie sklepu, bardzo ale to bardzo zatwardzają wodę i nie tylko KH ale i GH ten sam poziom w szybkości zatwardzania maja tylko scenery stone-normalnie beton, wiem co pisze mam 6kg Nature RA w 50L i twardość w przeciągu tygodnia skacze z 6-7GH i 4kh na 15GH i 8kh i to przy nowej amazonii i świeżym 3 tygodniowym zbiorniku oraz podmianach 100% RO, robiłem tez próby w wiadrze z czystym RO 2 kawałki skały w 3L po 3 h twardość skoczyła o 3 stopnie a po 24H już o 5 a co będzie jak podłoże straci swoje właściwości, obmyślam jak wymienić kamienie żeby nie zniszczyć hardscapu, szkoda że zbiornik zalany od 3 tygodni w innym wypadku już dawno bym je wymienił na inne

Avatar użytkownika
PKS_26
Stały bywalec

Posty: 437
Dołączył: 28 lis 2012, 19:36
Miasto: Bukowno/Sławków

Wspieram stronę kontem Premium

To co wybrać? Które skały/kamienie nie wpływają na zmiany parametrów wody. Naczytałem się dużo o dragon stone scenery stone, wszystko pięknie ładnie ale co dalej. Chyba to nie jest dobry pomysł tym bardziej że w moim przypadku zaczynam po 10 latach i nie chce się wpuścić na głęboką wode nie dość z pilnowaniem pH i dbania o wszystko dojdzie do tego badanie skał hehe nie jestem geologiem chyba jednak zostanę przy samym korzeniu....

mgiecek
Poznaje temat

Posty: 76
Dołączył: 26 sty 2017, 12:28

Może zamiast walczyć z GH wziąć je poprostu pod uwagę. Zrobić zbiornik z twardą zasadową wodą dobierając odpowiednio obsadę, nawożenie itd.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Jako ze miałem chyba wszystkie dostępne skały na rynku to mogę ci powiedzieć ze parametrów wody nie zmieniają Dragon Stone i Lawa wulkaniczna nawet przy dozowaniu CO2 .
W szystko inne Moutain ston ,scenery , nature stone ,ada ston itp itd zmienia parametry wody i to znacznie ,a jak dodamy do tego co2 to już się robi beton tak jak pisze PKS_26 .

Wyjścia są dwa ,albo ignorujemy ten problem i nie przejmujemy się Gh/KH albo lejemy 100% czystego ro aby utrzymać wymagane gh?kh ale to walka z wiatrakami bo podmianki na czyste ro trzeba by robić co 2-3 dni .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977, Piotr Baszucki i 398 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.