Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Gdzie i za ile kupię kwas solny?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Potrzebuję kwasu solnego do regenaracji filtraxu K. Gdzie mogę taki kupić? Dodam, ze mam możliwość zakupu na firmę. Proszę też o podanie orientacyjnej ceny HCl (myślę tu o 6% bo chyba takiego używa sie do regeneracji).
A może są inne metody regenracji filtraxu K?

Avatar użytkownika
apper
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 25 paź 2003, 11:20

24 cze 2006, 22:19   (#2)  

Ja kupowałem w POCH-u ,butelka 1L 36%, ceny niestety nie pamiętam ale nie był drogi.Kupowałem prywatnie musiałem tylko wypełnić formularz .Nie ma innego sposobu regenracji .Jezeli bys regenerował sola zbijałby tylko TWO a TWW pozostawił bez zmian .Jesli się mylę proszę mnie poprawić i[/i]

jaca76
Zainteresowany tematem

Posty: 180
Dołączył: 22 mar 2005, 11:23

24 cze 2006, 22:34   (#3)  

Jesli chodzi o Wawe to ul. Foksal 18, 1l. HCL 35-38% kosztuje 8 zl, tylko na fakture.
Inny sposob to regeneracja roztworem nasyconym soli kuchennej nie jodowanej....podobno zly sposob ze wzgledu na kumulowanie w wodzie sodu...ale to tylko podobno....ja mam dwa kationity, jeden wodorowy(kwasny czyli regenerowany HCL) a jeden sodowy(zasadowy czyli regenerowany sola), a to dlatego ze po przefiltrowaniu wody przezt kwasny mam PH 4.5 i zeby dojsc do 7 musze zmieszac z woda z drugiego katiniotu...
Piotr

Avatar użytkownika
Piotr Kaczyński
Zainteresowany tematem

Posty: 185
Dołączył: 25 sie 2005, 20:34
Miasto: Otwock











Powiązane tematy
  • Kilka rodzajów podłoży jaka kolejność i ile tego dać.

    Hej zsinspirowalem się pewnym akwarium. Człowiek który je aranżował użył takich podłozy -piasek kwarcowy 1,3 mm -Rotala maflora light -Aquaforest lava soil black -Substrat jbl aqua basis plus Probl...

    Wyświetlenia: 1124 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Seachem Purigen gdzie ulokować

    Witam ! Gdzie mam włożyc woreczek z Seachem Purigen [100ml] w filtrze eheim professionel 4+ 350. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 6457 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Ile lumenów na litr wody w akwarium?

    Witam, chciałbym się dowiedzieć ile w akwarium roślinnym powinno być lumenów na jeden litr. Zakupiłem lampkę diversa led intenso 10,1w i jestem trochę przerażony bo wychodzi mi 26 lumenów na litr....

    Wyświetlenia: 78701 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • Ile kg piasku do 125l akwarium?

    Witam! Posiadam akwarium Juwel Rio 125L https://juwel.pl/produkty/akwaria/rio-125-led-bialy, chciałbym stworzyć podobne akwarium jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=Mu56fdlsuk8&ab_chann...

    Wyświetlenia: 701 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ile mam czasu na zalanie podłoża?

    hej wszystkim akwariuszom :) po przygotowaniu aranżacji w akwarium, ile mam czasu na zalanie podłoża? Pytam, ponieważ czekam na przesyłakę z roślinami. Czy mogę zalać akwarium na wysokość podłoża a po...

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Co ile ja lać

    Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może mi pomóc z nawozami a mianowicie chodzi o? Czy po podmianie wody nawozy lejemy tylko na tyle ile litrów podmieniliśmy wody, czy na cały litraż akwarium. ...

    Wyświetlenia: 1863 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Gdzie jest moje PO4

    Witam Wszystkich. Chyba od października ubiegłego roku jestem posiadaczem 200 litrowego akwarium, chciałem aby było było roślinne i jest. Akwarystą jestem od lat , ale zawsze było to malawi. Wszystko...

    Wyświetlenia: 1568 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Panel filtracyjny - czy można gdzie zamówić

    Planuje zamówić akwarium Opti white w firmie X. Tam raczej nie produkują paneli filtracyjnych z grzebieniem na tył akwarium. Czy orientujecie się, czy można zamówić taki estetyczny panel w wymiarach...

    Wyświetlenia: 959 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1596 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jakie i ile podłoża do 112L

    Witam. Zastanawiam się nad nowym podłożem do 112L pod roślinne akwarium. Myślałem nad jakimś tanim substratem aktywnym ale nie mam pojęcia ile go potrzeba na 80x30 akwarium. I też nie mam jakos mocno ...

    Wyświetlenia: 2366 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 400 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.