Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Floran



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



26 gru 2006, 16:40 Floran  (#1)  

Witam

Czy można stosować podłoże floran jako wkład do filtra? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Archi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 kwi 2006, 08:18

26 gru 2006, 17:52   (#2)  

A w jakim celu?

Gość


26 gru 2006, 19:27   (#3)  

to wcale nie jest zły pomysł :idea: jako że te podłoże jest bardzo porowate
ale że jest tez wzbogacone o substancje odżywcze dla roślin powinno być pierw bardzo dokładnie wypłukane :!:

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

26 gru 2006, 20:04   (#4)  

Można ale wygodniejszy pewnie byłby zwykły keramzyt(i tańszy). Floran jest dość drobny łatwiej o zapchanie i trudniej będzie się go płukało.

Gość


26 gru 2006, 20:25   (#5)  

No nie wiem czy można sobie ot tak wypłukać skoro nawóz we floranie uwalniany jest stopniowo. Polecam drobną lawę wulkaniczną :D . Porowata i bez nawozu :!:

Gość


26 gru 2006, 20:41   (#6)  

Floran jak podaje producent nie zawiera żadnych nawozów.

Gość


26 gru 2006, 20:54   (#7)  

Ale keramzyt to chyba stosuje sie zamiast ceramiki.A ceramikę mam w filtrze (AC 30). Chciałem włożyć coś na miejsce węgla aktywnego,który był stosowany przez kilka pierwszych dni istnienia baniaczka.Jaki polecacie wkład ? Może torf żeby zmiękczył wode bo podobno floran (100% podłoża) zatwardza.

Archi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 kwi 2006, 08:18

26 gru 2006, 21:02   (#8)  

Co tylko chcesz możesz tam dać.
jak lubisz mieć wodę-herbatkę to dodaj torf.
Jak chcesz mieć więcej złoża biologicznego (ceramikę, biobale, keramzyt i wiele wiele innych).
Można także watę lub gąbki (mechniczno-biologiczne)

Gość


27 gru 2006, 17:37   (#9)  

Archi napisał(a):Ale keramzyt to chyba stosuje sie zamiast ceramiki.A ceramikę mam w filtrze (AC 30).


Nie można porównywać keramzytu i ceramiki. Keramzyt to dość dobre wypełnienie filtra w akwarium roślinnym (pod warunkiem że będzie to dobry keramzyt). A ceramikę zostawmy posiadaczom betoniarek (tanga, malawi) i mocno przerobionych zbiorników towarzyskich.
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28











Powiązane tematy
  • Aqua grunt + Floran

    Witam, chciałem zapytać o to podłoże Aqua grunt + Floran. C zy trzeba je odsuwać od boków akwarium tak jak to ma miejsce z ziemia ogrodową, żeby światło się nie dostawało a co za tym idzie glony ...

    Wyświetlenia: 775 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Floran - Aquabase

    http://allegro.pl/podloze-5l-floran-aquabase-najn-cena-na-allegro-i1853821361.html Ktoś może używa dokładnie takiego żwirku? Ale chodzi mi dokładnie o to co w tej aukcji. Kiedyś słyszałem czyjąś op...

    Wyświetlenia: 3955 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Floran start czy kahawia?

    W związku z koniecznością wymiany szkła w baniaku 63L muszę przeprowadzić możliwie najspokojniejszy restart. Planuję użyć 60% starej wody i 40% destylki,oraz starego żwiru. Ale skoro zachodzi już ta...

    Wyświetlenia: 1252 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Filtus Floran vs JBL Manado. Lub inne.

    Co jest lepsze manado czy filtus? Czy może coś innego nie drogiego z ceną porównywalną do manado. PS: Temat kiedyś był ale nie mogę znaleźć.

    Wyświetlenia: 1120 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Nowe podłoża AquaEl: Aqua Floran i Aquagrunt

    Polska firma Aqua-el wprowadziła na rynek nowe podłoża akwariowe: Aqua Floran i Aqua Grunt. http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/marzec2011/podloza-aquael.jpg ...

    Wyświetlenia: 9077 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Nowe podłoża AquaEl: Aqua Floran i Aquagrunt

    Polska firma Aqua-el wprowadziła na rynek nowe podłoża akwariowe: Aqua Floran i Aqua Grunt... [b] dyskutuj na FORUM. [/b] Interesującą rzeczą jest fakt iż podłoża pod tymi samymi nazwami były do...

    Wyświetlenia: 1776 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Wykorzystanie starego MHK Floran

    Witam , ponieważ udało mi się zakupić na wyprzedaży w Aquaszucie nowe akwarium 200 l pora przeprowadzić towarzystwo z poprzedniego mniejszego do nowego. W związku z tym pytanie czy wykorzystać stare p...

    Wyświetlenia: 1256 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtus Floran na wierzch czy pod żwir?

    Mam pytanie jak w temacie, czy podłoże Filtus Floran od MHK, można stosować jako wierzchnią warstwę, czy musi być czymś przykryte ?

    Wyświetlenia: 2267 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Manado czy floran - które lżejsze???

    Witam tak się zastanawiałem, które podłoże jest lżejsze pod wodą... Manado czy floran, miał może ktoś okazje porównać???

    Wyświetlenia: 989 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Fitus Floran czy rośliny będą dobrze na tym rosły?

    Prosze o porady odnośnie podłoża Fitus Floran. Kupiłem ostatnio w dobrej cenie 3 opakowaia Fitus Floran 4 L i jedno opakowanie Fitus Floran start 3 L. Zdaje sobie sprawe, że nie jest to podłozę...

    Wyświetlenia: 3347 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 501 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.