Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Filtry RO



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



13 gru 2006, 23:29 Filtry RO  (#1)  

Przepraszam jeśli temat taki już gdzieś się przewinął ale nie mogłem nic znaleźć. Mam przypływ gotówki i zastanawiam się nad kupnem filtra RO ze względu na twardą wode two 20. Zdania są podzielone i nie wiem czy zmiękczenie wody coś da. Wiem że przy twardej wodzie trudno jest mieć wysokie CO2 i co za tym idzie ph na poziomie 6.5-7. Proszę o wasze opinie na ten temat.
Pozdrawiam Koler

Koler


26 gru 2006, 12:35   (#2)  

Witam kolegę

Ja jakieś 3 m-ce temu zakupiłem filtr RO na allegro.Wcześniej używałem wody wodociągowej.Po restarcie baniaka na 100 % wodzie z RO + linia nawozów PG widzę kolosalną róznice.Dla przyk ładu Limnophila sessiliflora w ciągu 3 tyg. urosła mi ok 25 cm.

Więc jeśli masz trochę luźnej kaski, to bez zastanowienia kupuj flitr RO :D

Pozdrowionka

Grimli
Początkujący

Posty: 24
Dołączył: 02 sty 2005, 21:11











Powiązane tematy
  • Nowe filtry AquaEL Ultramax - nowość z Norymbergii

    Przed chwilą wróciłem z targów Interzoo 2018 z Norynbergii. Aquael zaprezentował nową serię filtrów o nazwie ULTRAMAX. Widziałem, dotykałem i wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry filtr. Są trzy mo...

    Wyświetlenia: 83589 | Odpowiedzi: 268 czytaj więcej...

  • Jak najlepiej podłączyć pompę i 2 filtry RO?

    Witam Zakupiłem drugi filtr RO oraz pompę. Chcę połączyć te filtry szeregowo. Widziałem na internecie różne rozwiązania i nie wiem który będzie najlepszy pod względem wydajności i rozsądku. Na dom mam...

    Wyświetlenia: 1771 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Filtry zewnętrzne Zolux Xternal

    20102022-54.jpg Filtry trafiły również pod nasze strzechy, zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi opisami w linku poniżej oraz obejrzenia filmu Zenona. Link: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/a...

    Wyświetlenia: 1718 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Filtry Oase opinie recenzje

    Cześć, Podzielcie się swoimi opiniami na temat filtrów Oase.......

    Wyświetlenia: 1594 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Kostka 60 litrów dwa filtry

    Posiadam kostkę 60 litrów. Filtr FZN-2, w koszach gąbka/zeolit oraz gąbka ceramika, na wierzch czasem jakaś wata filtracyjna. Na zasysie założona duża gąbka, żeby wychwytywać drobnice jednak zapychała...

    Wyświetlenia: 2025 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Porada i Doświadczenia - Filtry Powierzchniowe

    Witam Obecnie planuje zakup filtra powierzchniowego do mojego drugiego akwarium. W pierwszym już działa filtr Ikola sk-200, myślałem żeby zakupić drugi taki sam model lub praktycznie ten sam od Aqua N...

    Wyświetlenia: 2087 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtry OASE BIOMASTER

    Witam W filtrach Oase jak ułożyć kosze w kolejności? Jak wygląda obieg wody? Z prefiltra woda kierunek gdzie?

    Wyświetlenia: 5118 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtry gąbkowe zabijają ryby?

    Dziś rano znalazłem 2 neony czerwone przyssane do gąbki filtra oba nie żyły co robić? I czy rybki zdechły a potem filtr je zaciągnął czy zabił je filtr.

    Wyświetlenia: 2304 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • dwa filtry do akwarium 216l

    Posiadam dwa filtry Eheim 250 2213. Czy połączenie ich w szereg wystarczy do akwarium 216l ? Czy przy tej pojemności poza filtrami i grzałką jakiś inny osprzęt będzie konieczny?

    Wyświetlenia: 1327 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Dwa filtry kubełkowe, jakie wkłady

    Cześć, zakładam nowy zbiornik 260L GLOSSY 260 i chciałbym używać dwóch filtrów: 1. EHEIM PROFESIONAL 2275 + prefiltr EHEIM wewnętrzny 2. CHIŃCZYK (chyba HW-302) i główne pytanie... czym je wypełnić ...

    Wyświetlenia: 4746 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 437 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.