Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Filtr RO i dwa źródła wody do wyboru



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam.
Mam dwa źródła wody w domu (do picia i na ogród). Mianowicie: z wodociągu (GH 21) z dość niskim ciśnieniem oraz studnia głębinowa (GH 45, Fe 0.7ppm - w filtrze 50ppm po kilkudziesięciu m³ kilka łyżek rdzy czy innego czerwonego osadu) z ciśnieniem które sam reguluję (teraz 5 atm). Noszę się z zamiarem kupna filtra RO. Wybór źródła wody będzie miał duże znaczenie dla mnie jeśli chodzi o uzysk oraz trwałość filtrów?

Wysłane z M2004J19C przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
wachcio
Zainteresowany tematem

Posty: 191
Dołączył: 04 gru 2021, 21:07
Miasto: Rypin/Flekkefjord

Są też pompy podnoszące ciśnienie wody doprowadzanej do RO. Ja chyba bym wybrał wariant z wodociągu. Przy tym drugim może być duży odpad.

Avatar użytkownika
dominiksz
Poznaje temat

Posty: 66
Dołączył: 12 lip 2005, 07:58
Miasto: Olsztyn

Odpad to nie byłby problem. I tak woda idzie na ogród więc odpad tam trafi

Wysłane z M2004J19C przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
wachcio
Zainteresowany tematem

Posty: 191
Dołączył: 04 gru 2021, 21:07
Miasto: Rypin/Flekkefjord

ja bym wybrał (wybrałem) studnię . W wodociągach wprawdzie woda bywa jakos tam uzdatniona ale w stałośc parametrów trudno mi uwierzyć.
U mnie woda przechodzi przez baterię filtrów sedymacyjnych i jest OK

Hultaj
Zaawansowany użytkownik

Posty: 781
Dołączył: 10 maja 2020, 18:02

Ja mam tylko jeden filtr bo na razie więcej mi nie było potrzeba a dużo żelaza na trawniku to mało mchu.

Wysłane z M2004J19C przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
wachcio
Zainteresowany tematem

Posty: 191
Dołączył: 04 gru 2021, 21:07
Miasto: Rypin/Flekkefjord











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 408 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.