Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Farbowany bojownik ?!

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

02 sie 2019, 22:56 Farbowany bojownik ?!  (#1)  

Witam

Parę miesięcy temu kupiłam bojownika. Został mi sprzedany jako "perłowy", był biały z prawie przezroczystymi płetwami. W akwarium już po paru tygodniach zauważyłam, że ryba ma na płetwach niebieskie plamy. Z czasem było ich coraz więcej aż w końcu z "perłowego" stał się granatowy. Ryba zachowuje się zupełnie normalnie, ale zastanawiam się, co takiego robili z nią wcześniej i dlaczego w sklepie była niemal przezroczysta. Czy to możliwe, że jej kolor został jakoś sztucznie zmieniony ?

_Kreweta_
Początkujący

02 sie 2019, 23:07 Re: Farbowany bojownik ?!  (#2)  

_Kreweta_ napisał(a):Witam

Parę miesięcy temu kupiłam bojownika. Został mi sprzedany jako "perłowy", był biały z prawie przezroczystymi płetwami. W akwarium już po paru tygodniach zauważyłam, że ryba ma na płetwach niebieskie plamy. Z czasem było ich coraz więcej aż w końcu z "perłowego" stał się granatowy. Ryba zachowuje się zupełnie normalnie, ale zastanawiam się, co takiego robili z nią wcześniej i dlaczego w sklepie była niemal przezroczysta. Czy to możliwe, że jej kolor został jakoś sztucznie zmieniony ?
Siemka,

Wątpliwe, raczej z powodu stresu tak wyglądała. Widać u Ciebie jest jej lepiej.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

26 wrz 2019, 11:10 Re: Farbowany bojownik ?!  (#3)  

to jest cecha bojowników, pod wpływem toksyn tracą kolor, masz tu artykuł, który to opisuje, biedactwo musiało się w sklepie męczyć

Ksarbid
Początkujący

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.