Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Echinodorusy nie chcą rosnąć.

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Napisz post
Witam, mam pewien problem, kupiłem w jednym sklepie i posadziłem ehinodorusy (jakie nie wiem, metek nie było, zamieszczam fotki) akwarium na ziemi, inne rośliny rosną ładnie, między innymi ludwigia rubin, a te nie. Liści nie straciły ale wegetują. Ten ciemniej zielony ma nowe liście ale jest bardzo niski, jak by skarłowaciał, dosłownie liście nie są dłuższe jak 10cm.

Co ciekawe w innym sklepie kupiłem koszyk Ehinodorusa Ocelota, którego rozerwałem na 3 osobne rośliny, posadziłem obok, i te rośną bardzo ładnie i szybko.. Liści nowych jest bardzo dużo i są długie a w akwarium jest krócej niż wyżej wymienione.

Prosił bym o rozpoznanie rodzajów tych ehinodorusów oraz o porady co może być nie tak?
Załączniki
IMG_20181026_190525.jpg
IMG_20181026_190609.jpg

mar2509
Aktywny użytkownik

Witaj,
Odrazu się przyznaje, że nie znam się na Żabienicach. Problem z ich rozpoznaniem polega na tym, że jest tyle krzyżówek, iż trudno jest jednoznacznie stwierdzić na 100%, która to odmiana. I albo znamy informację z plantacji czego u Ciebie brak lub rozpoznajemy je po kwiatostanach. Moja rada, jeśli nie gniją to zostaw w spokoju i cierpliwie czekaj skoro reszta roślin rośnie bez problemów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Widzę że nikt nie umie pomóc, no trudno. Być może to jakieś emersy.. nie wiem, Red Flame rośnie jak szalony.

mar2509
Aktywny użytkownik

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 37 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.