Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Echinodorusy nie chcą rosnąć.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam, mam pewien problem, kupiłem w jednym sklepie i posadziłem ehinodorusy (jakie nie wiem, metek nie było, zamieszczam fotki) akwarium na ziemi, inne rośliny rosną ładnie, między innymi ludwigia rubin, a te nie. Liści nie straciły ale wegetują. Ten ciemniej zielony ma nowe liście ale jest bardzo niski, jak by skarłowaciał, dosłownie liście nie są dłuższe jak 10cm.

Co ciekawe w innym sklepie kupiłem koszyk Ehinodorusa Ocelota, którego rozerwałem na 3 osobne rośliny, posadziłem obok, i te rośną bardzo ładnie i szybko.. Liści nowych jest bardzo dużo i są długie a w akwarium jest krócej niż wyżej wymienione.

Prosił bym o rozpoznanie rodzajów tych ehinodorusów oraz o porady co może być nie tak?
Załączniki
IMG_20181026_190525.jpg
IMG_20181026_190609.jpg

mar2509
Aktywny użytkownik

Witaj,
Odrazu się przyznaje, że nie znam się na Żabienicach. Problem z ich rozpoznaniem polega na tym, że jest tyle krzyżówek, iż trudno jest jednoznacznie stwierdzić na 100%, która to odmiana. I albo znamy informację z plantacji czego u Ciebie brak lub rozpoznajemy je po kwiatostanach. Moja rada, jeśli nie gniją to zostaw w spokoju i cierpliwie czekaj skoro reszta roślin rośnie bez problemów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Widzę że nikt nie umie pomóc, no trudno. Być może to jakieś emersy.. nie wiem, Red Flame rośnie jak szalony.

mar2509
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Rośliny nie rosną. Analiza parametrów wody

Cześć Akwarium ma 1,5 roku. Podstawowe dane to: pojemność 63l, oświetlenie 1x T8 15w i pasek led z allegro na diodach 5630. Aktualnie zmieniłem świetlówkę na moduł led aquael retrofit 10w plant. Podł...

Wyświetlenia: 2113 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

• 112l - Epifity i nie tylko - Mizurka

Witam Akwarium to 112L o standardowych wymiarach 80x35x40. Jest to drugi start ponieważ za pierwszym razem całkowicie przegrałem walkę z sinicami. Stare gąbki i wkłady do filtra zostały wywalone, a n...

Wyświetlenia: 832 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jak kleić korzenie aby nie było widać kleju

https://www.youtube.com/watch?v=4sTfGRKSYzY Prosty trick z podłożem Tropica :) Obejrzyj kleje Dostępne pojemności podłoża Tropica

Wyświetlenia: 795 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Pistia nie rośnie?

Cześć Wam, Takie krótkie szybkie pytanie dotyczące pistii. Jak widać na zdjęciach marnieje... niby rośnie, niby wypuszcza kolejne młode rośliny ale jej liście... No pozostawiają wiele do życzenia. Jak...

Wyświetlenia: 827 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Alternathera - nie za gęsto?

W itam jak sądzicie, czy tych roślin nie posadziłem zbyt gęsto ? Z a blisko siebie ?

Wyświetlenia: 529 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.