Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dziwne zachowanie filtra

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

25 lut 2017, 12:20 Dziwne zachowanie filtra  (#1)  

Witam, mam pytanko w temacie filtr .Moj filtr AQUA NOWA zaczyna sie dziwnie zachowywac w trakcie pracy. Ma takie przerwy kilku sekundowe jakby prad wylaczyli. Moze ktos z was wie co go moze bolec? Jezeli wiecie to prosze o pomoc.

piast25
Początkujący

Miasto: piastow

25 lut 2017, 13:24 Re: Dziwne zachowanie filtra  (#2)  

Czy z filtra dochodzi dźwięk jego pracy, ale nie ma przepływu wody, czy martwa cisza? Kiedyś w Minikani zauważyłem problem z "wieszającym" się wirnikiem. Zamiast kręcić się drgał na zmianę w obie strony. Może w twoim przypadku jest podobnie.

wololow
Zainteresowany tematem

25 lut 2017, 13:27 Re: Dziwne zachowanie filtra  (#3)  

Tak wirnik warczy jak przy uruchamianiu a woda schodzi z wezy do filtra.

piast25
Początkujący

Miasto: piastow

25 lut 2017, 18:23 Re: Dziwne zachowanie filtra  (#4)  

Czy nie jest zapowietrzony

krzysiek232
Poznaje temat

Miasto: Olsztyn

25 lut 2017, 18:27 Re: Dziwne zachowanie filtra  (#5)  

Zerknij czy odbija Ci prawidlowo przycisk pompki.

Crossley
Zainteresowany tematem

Miasto: Jelenia Góra

28 lut 2017, 13:11 Re: Dziwne zachowanie filtra  (#6)  

Najpierw zajrzyj do wirnika,czasami zgromadzony tam szlam zwyczajnie uniemozliwia poprawna rotacje.

mantax
Początkujący

Powiązane tematy
  • Uchwyt do wprowadzenia wody z filtra RO do akwarium

https://www.youtube.com/watch?v=segQbk2s63Y Witamy. Kolejny pro tip/patent Jurisa ;) Tym razem reklama uchwytu marki Denerle lub ISTA na wężyk z filtra RO, ale żeby tak pomyśleć i zrobić to samo...

Wyświetlenia: 614 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Zachowanie roślin mało wymagających

Witam. Mam pytanie dotyczące roślin mniej światłolubnych jak anubiasy lub mchy. Czy intensywność światła w akwarium dostosowana do potrzeb roślin średnio wymagających w jakiś sposób szkodzi tym mniej ...

Wyświetlenia: 356 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Dziwne białe robale

Witam. Mam problem z białymi robalami. Ostatnio się ich trochę namnożyło. Chyba załatwiły mi glonojada. Przy okazji chciałem zapytać o te glony na trawie i pozostałych roślinach. Wiecie jak pozbyć ...

Wyświetlenia: 948 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Ludwigia Repens Rubin dziwne wybarwienie

Hej. Zauważyłem, że Ludwigia w jednym miejscu ma zupełnie "blady" kolor.... Z czego może to wynikać? Inne czerwone rośliny nawet te w bezpośrednim otoczeniu są normalne. Napewno w tym miejsc...

Wyświetlenia: 1404 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Dziwne robaki w akwarium

Witam, ostatnio zaczęły umierać mi krewetki akwarium ma 125l Rio od Juwela, filtr jest zestawu z gąbkami i ceramiką. Temperatura to około 25 stopni, akwarium mam już od roku, żwirek to chyba bazalt. D...

Wyświetlenia: 1109 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 383 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.