Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dziury w roślinach i dziwne glony

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam wszystkich, od jakiegoś czasu mam problem z roślinami, robią mi się dziury w młodych liściach. Dodatkowo, jak widać na zdjęciach z filtra i na korzeniach niektórych roślin pojawiły mi się dziwne glony.
Moje akwarium:
300 l, wymiany wody co 2 tygodnie 60l RO z mineralizatorem na GH=5/KH=3.
Parametry wody NO3=3, PO4=0,8, Fe=0,4, pH=6,55, GH=7, KH=2 do 3.
Mam CO2 z komputerem startującym.
Oświetlenie 2x18W Aquael leddy tube PLANT.
Dozuję mieszankę makro (75g KNO3+ 50g K2SO4+ 25g MgSO4 na 750 ml) oraz Mikro - AKWAN MIKRO EI. PO4 nie podaję, ponieważ cały czas mam wysoko, w stosunku do NO3.
Załączniki
DSC_0217.JPG
Żabienica
DSC_0216.JPG
LOTOS
DSC_0215.JPG
GLONY

sauron80
Początkujący

Ile te lampy mają lumenów (na stronie producenta)? Trochę wysoki ten fosfor w stosunku do azotu. Dziury to pytanie czy glonojady ich nie podgryzają ewentualnie braki potasu.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Jak na taką ilość światła (ile by nie miało lumenów) nie ma sensu tak nawozić i rośliny widać że też mało wymagające.
Tylko dziwnie nisko te wyniki....
Chyba, że glony jedzą ;)?
A test na K możesz zrobić?

Majkel82
Aktywny użytkownik

Witam,
dziury w żabienicy, to na 99% robota ryb. Stawiam na skalary, które widzę na zdjęciu.
Pozdrawiam

smolny
Początkujący

Miasto: Świdnik

Powiązane tematy
  • Nalot na roślinach

Mam taki nalot na roślinach akwarium ma nie cały tydzień wpusciłem parę ampulari zaczęły go wcinac a moje pyt mogę jakoś tego się szybciej pozbyć? Czy robić swoje podmienić wodę i samo zniknie po czas...

Wyświetlenia: 214 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Dziwne białe robale

Witam. Mam problem z białymi robalami. Ostatnio się ich trochę namnożyło. Chyba załatwiły mi glonojada. Przy okazji chciałem zapytać o te glony na trawie i pozostałych roślinach. Wiecie jak pozbyć ...

Wyświetlenia: 250 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Pomocy rosliny glony i ciekawe co jeszcze

Witam Posiadam akwarium 200l od grudnia i od poczatku borykam sie z wieloma nieprzyjemnosciami.obsada to 30neonow, 10amano, 4 mieczyki, 4 molinezje, 6 glupikow 3 brzanki rekinie 3 kiruski spizowe N...

Wyświetlenia: 1398 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• Ludwigia Repens Rubin dziwne wybarwienie

Hej. Zauważyłem, że Ludwigia w jednym miejscu ma zupełnie "blady" kolor.... Z czego może to wynikać? Inne czerwone rośliny nawet te w bezpośrednim otoczeniu są normalne. Napewno w tym miejsc...

Wyświetlenia: 1225 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Brązowienie rośliny i glony nitkowe

Witam, mam niedawno założone akwarium (ok 5 tygodni) 112l litrów. Filtr aquael unimax 250 Oswietlenie pokrywa aquael 2x16W Temp wody 24 stopnie Podłoże ok 1cm podkład floran, na tym ok 6cm żwiru (3-5...

Wyświetlenia: 904 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.