Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dym tytoniowy a akwarium.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

03 cze 2009, 12:35 Dym tytoniowy a akwarium.  (#1)  

Witam :)
Mam dla Was nowinkę związaną z tematem. Wiadomo, że dym tytoniowy nie jest niczym dobrym dla życia w akwarium, 4000 toksycznych i rakotwórczych substancji powstających w wyniku spalania papierosa przenika do wody (zwłaszcza jak ktoś używa napowietrzaczy).
Nie było chyba jeszcze o tym na forum, więc ja niosę "kaganek oświaty" :wink: . Sama jestem od lutego na etapie testowania tego urządzenia i ... pełna akceptacja :!:
Ryby się cieszą, kot się cieszy, dziecko też :D
Dam link do stronki gdzie dowiecie się wszystkiego na ten temat bo mnie zajęłoby zbyt dużo czasu opisywanie w czym rzecz. Miłej lektury. Jakby ktoś był zainteresowany to chętnie odpowiem na pytania.

http://www.digicig.pl/dc/index.php

http://papierosyforum.pl/
120x40x50 - ruszyło 29.03.2008 (LT - HT) - 240l Tusi = ziemia + substraty . Koniec 10.09.2011
120x40x50 - ruszyło 10.09.2011 - Pomroczność i bocje

Tusia
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzgów

03 cze 2009, 14:04   (#2)  

W moim dawnym pokoju w rodzinnym domu palono sporo..a rosliny mialy kondycje jakiej na oczy nigdy wiecej nie widzialem :)

No ale to kwestia swietnej Noworudzkiej wody :)

p.s. oczywiscie powyzszy post nie jest probowa namawiania kogokolwiek do nalogu tytoniowego celem poprawienia jakosci roslin w akwarium :)
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

03 cze 2009, 14:08   (#3)  

Roślinom to wsio rybka... :wink: , ale rybom już nie... :? Wszędzie...mądre książki...autorzy... piszą, że akwarium nie powinno stać w zadymionym pomieszczeniu. I coś w tym jest, kiedyś jak moje dawne akwarium...zostało na imprezie (jeszcze nie było dziecka...) totalnie uwędzone, ryby to odchorowały :?. W tamtych...dawnych :wink: czasach używałam do filtracji brzęczyka, który wtłaczał powietrze z dymem do akwarium..., tak je "dotleniłam", że kilka tego nie przeżyło. Tak samo trzeba uważać z kadzidełkami :!: Też toksyczne dla ryb...
120x40x50 - ruszyło 29.03.2008 (LT - HT) - 240l Tusi = ziemia + substraty . Koniec 10.09.2011
120x40x50 - ruszyło 10.09.2011 - Pomroczność i bocje

Tusia
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzgów

03 cze 2009, 14:13   (#4)  

Wiadomo - takie mega stezenie to nic fajnego.

Krzysztof

07 cze 2009, 23:22   (#5)  

kadzidelka sa ogolnie toksyczne, nie tylko dla ryb. tak jak i "drzewka zapachowe" popularnie uzywane w samochodach. z tego co wiem efektem dlugotrwalego wdychania tych "aromatow" moga byc nawet uszkodzenia watroby.

loeb
Poznaje temat

08 cze 2009, 03:12   (#6)  

loeb napisał(a):kadzidelka sa ogolnie toksyczne, nie tylko dla ryb. tak jak i "drzewka zapachowe" popularnie uzywane w samochodach. z tego co wiem efektem dlugotrwalego wdychania tych "aromatow" moga byc nawet uszkodzenia watroby.

Prawdziwe kadzidełka to te wytwarzane z pyłków kwiatowych (m.in. w Indiach, Tybecie), nie sądzę aby były toksyczne. Inną kwestią są te produkowane w Europie, których składników i metody tworzenia nie znam (a jest inna), więc nie wykluczam takiego działania. Co do drzewek zapachowych itp. sztucznych aromatów "odświeżających" powietrze to ich toksycznośc chyba nie jest dla nikogo niczym nowym... ale jak na to wszystko reagują roślinki? U siebie palę kadzidełka prawie codziennie (te z pyłków kwiatowych), a rośliny akurat u mnie rosną wyjątkowo dobrze. Nie wiąże jednak ze sobą tych dwóch kwestii. Dymu papierosowego nie mam możliwości zweryfikowac.

MikołajW
Znający temat

Miasto: Bydgoszcz

09 cze 2009, 23:42   (#7)  

oryginalnych kadzidelek tybetanskich z wiorkow sandalowca trzeba sie nie zle naszukac;) a te co sa powszechnie dostepne "indyjskie" nie sa robione w europie tylko w indiach i chinach z surowcow pozostawiajacych wiele do zyczenia i domyslu..
co do wplywu takiego dymu ( z tych nietoksycznych) na rosliny - moze to dodatkowa dawka co2;)

loeb
Poznaje temat

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: mkrzeminski i 35 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.