Lista działów » Aktualności i ciekawostki


duzy kamien



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



21 sie 2006, 11:37 duzy kamien  (#1)  

witam,

chce wymienic kamienie w akwarium, znalazlem rewelacyjny glaz, ale sporo wazy.
czy moge w jakis sposob obliczyc nacisk w/w kamyka na dno i szklo? jak mozna przygotowac dno, aby "kamyk" naciskal rownomiernie? czy jest szansa, ze szklo nie wytrzyma?

z gory dzieki.

bobby_peru


21 sie 2006, 18:34 Re: duzy kamien  (#2)  

bobby_peru napisał(a):witam,

chce wymienic kamienie w akwarium, znalazlem rewelacyjny glaz, ale sporo wazy.
czy moge w jakis sposob obliczyc nacisk w/w kamyka na dno i szklo? jak mozna przygotowac dno, aby "kamyk" naciskal rownomiernie? czy jest szansa, ze szklo nie wytrzyma?

z gory dzieki.

Ja pod swój 7,6 kg podłożyłem kawałek kasetonu. Potem przysypałem go żwirem by nie było go widać. Nic nie cieknie, nie pękło choć kamień stoi pozycji pionowej.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

21 sie 2006, 20:16   (#3)  

Ja miałem ~20kg kamyk w akwa na samym żwirze rzecznym o przeciętnej granulacji i nic się nie działo mimo tego że sporo "wszedł" w żwir z racji ciężaru.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

21 sie 2006, 21:21   (#4)  

mozesz podlozyc pod kamien styropian i zasypac go zwirkiem by nie bylo widac

Avatar użytkownika
MAck
Poznaje temat

Posty: 105
Dołączył: 14 lip 2004, 11:50
Miasto: Warszawa

21 sie 2006, 21:53   (#5)  

dzieki za porady, jutro zaczynam nowa aranzacje, w razie problemow bede dalej pytal :)
na oko, kamyk ma ponad 20kg, wiec to nie przelewki, szczegolnie dla sasiada ponizej 8)

dzieki raz jeszcze.

bobby_peru


21 sie 2006, 21:56   (#6)  

bobby_peru napisał(a):to nie przelewki


Właśnie to mogą być przelewki, zwłaszcza dla sąsiada :wink: :lol:
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Białe kropki na skorupce ślimaka oraz na korzeniach i kamien

    Proszę o pomoc zakupiłem w internecie kilka ślimaków helmet. Jeden z nich został zakupiony wraz z białymi kropkami, które rozprzestrzeniły się po całym akwarium (kamienie, korzenie itp.). Dodaję kilka...

    Wyświetlenia: 683 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Podmiana wody. Małe akwarium - Duży filtr

    Cześć Mam nie wiem jak rozwiązać problem z ilością podmienianej wody. Chciałbym podmieniać 1/3 wody tygodniowo. Problem w tym że akwarium ma 49l a sam filtr zewnętrzny 18l pojemności (unimax 500). Jak...

    Wyświetlenia: 1123 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Duży problem z roślinami w low-tech

    Cześć! Zarejestrowałem się na tym forum aby poprosić Was o poradę w ustabilizowaniu mojego akwarium. Nie mogę sobie z tym poradzić od dłuższego czasu ani nawet ustalić czy chodzi o mikro/makro oraz mo...

    Wyświetlenia: 4551 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Pomoc w nawożeniu- duży baniak

    Witam W moim baniaku 200x60x70 pływają skalary 10szt, kiryski panda 9szt, 50 szt. zwinników czerwonoustych oraz kilka loricardii. Z roślin mam w skupiska vallisneria gigantea oraz nurzaniec prosty ora...

    Wyświetlenia: 2795 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Czy duży poziom fosforu w kranie jest pobierany przez roslin

    Witam , od półtorej roku mam baniak 200 litrowy. Pół roku temu dołożyłem CO2 i miesiąc temu wymieniłem oświetlenie z oryginalnego juwela na dwie belki Superfish 56W suny + aquael plant 32w. Rośliny po...

    Wyświetlenia: 5873 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Co to za kamień?

    Znalazłem kiedyś nad morzem takie kamyki wielkości pięści. Wiecie może co to jest? Wygląda jakby korniki wyżarly :)

    Wyświetlenia: 4029 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Kamień z innego akwarium?

    Witam po latach - czaiłem się na akwarium (czaiłem, snułem plany i tak 9 lat jak z bicza trzasnął...) i w końcu kupiłem dziś kostkę (docelowo będzie dla Bojownika). Tempo mam zawrotne nie ma co :wi...

    Wyświetlenia: 2759 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Duży Heniek stoi w miejscu

    Mam mały problem z tą rośliną, nie chce rosnąć. Na samym początku rosła aż do momentu jak pojawiły się pierwsze oznaki niedoboru fe. Więc zacząłem go podawać 0.05 ppm dziennie przez tydzień razem z po...

    Wyświetlenia: 5144 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Duży heniek

    Nie wiem co jest ale duży heniek nie chcę rosnąć do góry tylko urósł jakieś 5 cm i stanął oswietlenie CHihiros a301 świecę 11 godz .

    Wyświetlenia: 1500 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Kamien do akwarium - czy się nadaje? - PILNE

    Cześć, mam pytanie co do jednego z moich kamieni. Zakładam akwarium i coś mnie wczoraj tknęło, żeby polać go octem i sprawdzic, czy się pieni. Niby piany jako takiej nie zauważyłem, ale dało się słysz...

    Wyświetlenia: 1511 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Dutton i 297 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.