Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Dron do automatycznej przycinki roslin



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



dron3.jpg
(191.78 KiB) Pobrane 1461 razy


Firma Trident zaproponowała pierwszy na rynku automatyczny dron do przycinania roślin w akwarium.
Posiada on mechanizm ostrzy automatycznie dopasowujący się do wysokości pędów i grubości liści posiadanych roślin.

Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo z komputerem lub smartfonem i dokonuje precyzyjnej przycinki na podstawie wgranego planu obsady akwarium.

Posiada także wbudowaną kamerę HD umożliwiająca nagrywanie efektownych ujęć z wnętrza akwarium oraz oświetlenie LED, które pozwala na pracę w godzinach wieczornych po zgaszeniu światła.

Z uwagi na wymiary konieczne do magazynowania odciętych fragmentów roślin urządzenie dedykowane jest do zbiorników o pojemności powyżej 500l, w których ręczne przycinanie roślin zajmuje cotygodniowo kilka godzin. Producent zapowiada skrócenie tego czasu do 15 minut.

Cena nie jest jeszcze znana, urządzenia mają pojawić się na rynku na przełomie kwietnia/maja.
Załączniki
dron1.jpg
(54.12 KiB) Pobrane 1461 razy
schemat.jpg
(214.48 KiB) Pobrane 1461 razy
dron2.jpg
(87.75 KiB) Pobrane 1461 razy

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Jutro kupię :shock:

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk

Witam
Urządzenie bardzo ciekawe :D . Przydałaby się jeszcze dodana przez producenta funkcja strażnik.
Np sadzimy sobie trawnik , a mamy rybki które lubią wykopywać swieżo posadzone roślinki.
Wtedy w dronie uruchamiamy sobie funkcję strażnik i dron patroluje zaprogramowany obszar nad trawnikiem , a gdy podpłynie jakaś rybka wbudowany paralizator razi ją małym ładunkiem prądu :shock: . Dla wzmocnienia efektu wizualnego dwie wbudowane migające diody niebieskie i z drona
do przycinki roślin po włączeniu w aplikacji na smartfonie funkcji strażnik możemy mieć w jednej chwili akwariowego drona policyjnego :D . Jedyny problem jaki widzę , to jak np oprogramowanie drona złapie wirusa , ciekawie może wtedy wyglądać aranżacja roślina i fauna w naszym akwarium
a raczej jej brak :shock:
Mi osobiście urządzenie jak najbardziej się podoba i ma duży potencjał :mrgreen:

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Prima Aprilis!

bigbadelectriccow
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 paź 2015, 00:28

Jesli juz to jak widac po rozmiarach drona to tylko do akwa minimum 500l.
Krewetki tez pewnie przecina na pol :mrgreen:

Avatar użytkownika
michalakwa
Zainteresowany tematem

Posty: 280
Dołączył: 19 gru 2015, 23:55
Miasto: Bournemouth

Widzę, że co niektórzy nie ogarnęli dowcipu.

Anonim 22456


Haha dobre :wink:


michalakwa 500L to bardzo mało na tego drona..

Osobiście uważam to urządzenie za zbyteczne w domowej akwarystyce nie wspomnę o wywalonej kasie.

Ale szkoda że nie ma opcji Bonsai z rotali 8)

Avatar użytkownika
Akwamaniak01
Zainteresowany tematem

Posty: 271
Dołączył: 14 maja 2012, 19:12
Miasto: Lublin

Skoro 1szy jeszcze się nie skończył, chciał bym dodać, że dron powinien być naprowadzany wskaźnikiem laserowym. Użytkownik nakierowuje gdzie dron ma kosić przy pomocy wskaźnika, taki mały gadżet odstresowujący :)

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk

To ja tylko dodam , aby wodny dron bardziej pasował do akwarium roślinnego , powinny być wersje np z poszczepionymi na obudowie różnymi gatunkami mchów , a wbudowany paralizator mógłby się np przydać , jak na spotkaniu towarzyskim któregoś kolegę zbytnio poniosły emocje :shock: i o ile łatwiej żonę byłoby przekonać do następnego akwarium :mrgreen: . Czyli w skrócie takie urządzenie kombi ułatwiające życie akwaryście hobbyście :D
[Matu napisał] Skoro 1szy jeszcze się nie skończył, chciał bym dodać, że dron powinien być naprowadzany wskaźnikiem laserowym. Użytkownik nakierowuje gdzie dron ma kosić przy pomocy wskaźnika, taki mały gadżet odstresowujący :)

Z laserem genialny pomysł :D może się też przydać do oślepiania sąsiadów których nie lubimy , za to oni wręcz uwielbiają uprzykrzać nam życie , aby pamiętali że zawsze o nich myślimy :mrgreen:
Ostatnio edytowano 01 kwi 2016, 22:01 przez Bent423, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Panowie wy się nie nabijajcie z tego drona.
To jest aktualna oferta.
Zaczęto produkcję na wielką skale!!!!
Kto oglądał Teleexpress ten wie że to nie ściema :D

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

dadors napisał(a):Panowie wy się nie nabijajcie z tego drona.
To jest aktualna oferta.
Zaczęto produkcję na wielką skale!!!!
Kto oglądał Teleexpress ten wie że to nie ściema :D

Święta prawda ;-)
Załączniki
Trident.JPG
(62.52 KiB) Pobrane 780 razy

Mikuś
Początkujący

Posty: 31
Dołączył: 25 lis 2015, 11:13
Miasto: Śląsk

To dlaczego nie zrobią wersji bardziej pasującej do akwarium roślinnego i z większymi możliwościami np wbudowaną diodą LED Super Actinic 410/420nm wspomagającą wzrost roślin po przycince ?
trident.jpg
Nieoficjalny przeciek Trident V3
(129.75 KiB) Pobrane 767 razy

A w związku z tym że mamy już drugi dzien kwietnia to prawda jest taka że prędzej
doczekamy się mandatu z drona za pierdnięcie po za domem niż drona akwariowego do pomocy w jego obsłudze :shock: .

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych











Powiązane tematy
  • Temperatura a szybkość wegetacji roślin

    Witam Nie znalazłem nigdzie danych określających wpływ temperatury na szybkość wzrostu roślin akwariowych. Natomiast spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem że to nie takie ważne. Moje obserwacje ...

    Wyświetlenia: 5204 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące końcówki roślin

    Witam 4 dni temu wsadziłem rogatka a młode pędy mają barwę białą. Czego to mogą być niedobory? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 233 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 526 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy takie zmarniale końcówki roślin odciąć?

    Witam, Akwarium 72l ma miesiąc, cykl azotowy zamknięty. Obsada od dziś 4 gupiki i jeden golonojad. Rośliny średnio mi idą. Mam tu takie wodorosty i ich końcówki zbrazowialy, rozpadają się i jakby roz...

    Wyświetlenia: 377 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Plan roślin do 65l

    Cześć, planuję założenie zbiornika typowo roślinnego 65l, 60x30x36. Oświetlenie 2xT5 24W, podłoże i nawóz Tropica + CO2. Woda RO+VIMI. Załączam plan obsadzenia roślin. Prośba o sugestie dotyczące wyb...

    Wyświetlenia: 188 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2636 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Jaki sposób na oczyszczanie nowych roślin?

    Macie jakiś sprawdzony sposób na dezynfekcję kupionych roślin pod kątem ślimaków? Same w sobie nie są trudne do usunięcia, ale problem leży w tym, że to zawsze są jednak jajka, których nie widać, a wi...

    Wyświetlenia: 5375 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Identyfikacja roślin ze zdjęcia

    Witam . Już jakiś czas temu dobrych kilka lat zrobiłem zdjęcie pewnego akwarium w UK w sklepie akwarystycznym rok 2016 . Odnalazłem go po latach i marzy mi się takowa aranżacja . Pomożecie z identyfi...

    Wyświetlenia: 573 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Transport roślin

    Witam szukam porady w sprawie transportu roślin. Więc chciałbym zamówić rosliny in vitro i koszyczkach ,transport zajmie mi kolo tygodnia zanim trafią do akwarium. Jak przygotować rosliny do transport...

    Wyświetlenia: 549 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Kilka ładnych ujęć roślin (George Farmer)

    https://www.youtube.com/watch?v=WIH92RGwOKI Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 354 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.