Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dobra woda

Dyskusje ogólnoakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

26 lis 2010, 19:32 Dobra woda  (#1)  

Chciałbym dodawać sole do 100% wody z filtra RO,bo w kranie to co leci to trudno nawet wodą nazwać.Nigdy tego nie robiłem,więc chciałbym się poradzić.Czy takie rozwiązanie jest dobre???
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtry ... -9068.html
+CaSO4*1/2 H2O bo wapnia trochę mało,a więcej nie rozpuszczę,bo Cl Na jest już sporo
+MgSO4*7H2O ,bo magnezu po mineralizatorze tylko 6ppm
azot potas i fosfor KNO3 + K2HPO4 + połowa dawki Profito
Czy to dobrze jest?
Dodam i jest to ważne,że nie chciałbym lać soli do akwarium (oprócz macro) tylko do podmienianej wody np 40% co 5-7 dni Czy wtedy dawki soli powinienem odpowiednio zwiększyć??? serdeczne DZIĘKI za wszelkie podpowiedzi

gogi509
Aktywny użytkownik

Miasto: Międzyrzecz/Dublin

06 gru 2010, 21:15   (#2)  

Witam,

Nic mi nie mówią nazwy w stylu "Profito" ale odnośnie soli.
Ja leję 100% RO i sole mniej więcej tak:

Na 10l wody RO:

0.6-1g mix MgSO4x7H2O+CaSO4x2H2O (1:1 o ile pamiętam, nie wiem dlaczego zaleca się 1:3)
20ppm K z K2SO4 i KCl
5ppm Cl z KCl

No a potem cała reszta, PO4, czasem NO3 i mikro z CSM+
Wszystko rośnie jak trzeba.

zvirus
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Słona woda a rośliny - proszę o pomoc

Witam Planuje kupić Kolcobrzucha zielonego, który potrzebuje soli w akwarium. Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakaś roślinka która toleruje zasolenie wody. Pozdrawiam

Wyświetlenia: 682 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Mętna woda - pierwotniaki?

Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

Wyświetlenia: 1610 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• 192l - Cicha woda - Rafał Cichacki

Witam wszystkich serdecznie i przedstawiam swój zbiornik. 1a.jpg Akwarium: 90x45x45 192l OW Filtracja: JBL e1501 Oświetlenie: HQI 150W 5450K + Grolux 18W Technika CO2: Zestaw CO2 z termoreakto...

Wyświetlenia: 5995 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

• Rośliny - Dobra obsada?

Witam. W tym tygodniu chcę zamówić rośliny do mojego zbiornika:Aquael Glossy 100 o wymiarach 100*40*63,na spodzie 7,5l Aquabasis plus,na to siatka podtynkowa i żwirek bazaltowy 30kg 1-3 mm,dwa korzeni...

Wyświetlenia: 2433 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Czy taka aranżacja będzie dobra ?

Witam mam pytanie chciałbym stworzyć akwarium roślinne , moje światło to Belka Power Led 36 W o diodach 140-150 lm , podłoże jakie planuję to czarny bazalt 1-3 mm i pod to substrat JBL Aqubasic Plus d...

Wyświetlenia: 632 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Akaruz, cezar d, darosevic, dawidm, FPawlak, MacGyver i 205 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.