Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


dobór sprzętu



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 cze 2006, 14:01 dobór sprzętu  (#1)  

Witam wszystkich. Jestem początkującym tak więc od dłuższego czasu czytam i śledze wiadomości i informacje na temat sprzętu i zakładania akwarium. Informacji i opini jest tyle że nie ma gorszego czy lepszego sprzętu. Tak więc zwracam się o opinie na temat już akcesoriów wybranych do mojego akwa i jego póżniejszą funkcjonalność.
Akwa 112l proste, pokrywa z świetlówkami 3x18w, filtr Fluval 103, grzałka 100w, butla co2 z nanometrami, dyfuzor z licznikiem umieszczony na wężu wychodzącym z filtra, napowietrzacz, podłoże - czarny lub ciemny żwir ( w akwa chce mieć stadko neonów ) roślinność z naturalnego srodowiska neonów.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Paweł Klepacz


20 cze 2006, 14:12   (#2)  

Hymm... a więc zacznę od filtra lepiej wybierz fluoval 105 (seria 5 jest o wiele lepsza od innych modeli). Oświetlenie, grzałka i Co2 jest ok. :) Co do czarnego żwirku polecam czarny żwir bazaltowy sam mam go w akwa :wink: Napowietrzacz jest zbędny ponieważ jeżeli będziesz podawać Co2 to napowietrzacz będzie je wytrącał.Jeżeli zależy Ci na bujnej zieleni polecam kable grzejne, ktore maskuje się w żwirku (usuwają strefy beztlenowe w podłożu i poprawiają cyrkulację wody.)

Gość


20 cze 2006, 17:07   (#3)  

za przewodami będę się musiał rozejżeć, a tak wracając do filtra to już go posiadam więc nie ma odwrotu:) pytanie tylko co najlepiej zastosować za wkład do niego ?

Paweł Klepacz


20 cze 2006, 17:17   (#4)  

http://www.aquashop.com.pl/catalog/inde ... Path=21_24
pod tym linkiem masz mnustwo wkładów musisz sobie poczytać i wybrać powiem Ci że na start zbiornika dobrze jest zastosować węgiel w filtrze i możesz rozsypać lekko po żwirku żeby lepiej i szybciej dojrzało podłoże. :wink:

Gość












Powiązane tematy
  • Dobór nawożenia

    Czołem wróciłem do akwarystyki po ładnych 15 latach przerwy. Coś tam sobie powoli przypominam, coś odświeżam ale mam prośbę o pomoc w doborze czy to linii nawozowej czy to konkretnego produktu do moje...

    Wyświetlenia: 401 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 951 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jaki mineralizator RO? Dobór nawożenia po mineralizacji.

    Cześć, Po kilku dziwnych przygodach z glonami i niepewną kranówką postanowiłem kupić filtr RO. W związku z tym mam masę pytań, ale najpierw opis akwarium: 27l - kostka 30cm Oświetlenie led 5630 12W...

    Wyświetlenia: 3160 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Dobór obsady do kostki roślinnej 60L

    Witam. Od 2 tygodni prowadzę akwarium. Kostka 40x40x40 ok. 60L Zaczynam powoli planować obsade :) Na pewno krewetki bo to z myślą o nich zakładalem baniak , marzyly mi się Caridinal z sulawesi, ...

    Wyświetlenia: 2529 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • [GreenAqua] Dobór ryb do akwarium roślinnego

    https://www.youtube.com/watch?v=0JRa7ocnNEE Zapraszam do obejrzenia. Jeśli interesują Was polskie opisy ryb przeznaczonych do zbiorników roślinnych podejrzycie je w sklepie RA: https://sklep.rosli...

    Wyświetlenia: 1896 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dobór roślin do 45l LT

    Witam wszystkich serdecznie, po ok 10 letniej przerwie wracam do akwarystyki, na razie skromnie bo tylko 45l, ale w planach jest już większy baniak. Będzie to low tech na ziemi ogrodowej, standardowe ...

    Wyświetlenia: 1838 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dobór małych rybek do akwarium.

    Witam, czy warto/mogę wrzucić pare sztuk jakiś małych rybek do akwarium o wymiarach: wysokość 25 cm, długość 37 cm, szerokość 18 cm, jeśli coś można to jakich? Czy tylko same krewetki zostawić?...

    Wyświetlenia: 4021 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • dobór zasilacza i rezystorów

    Koledzy potrzebuję podpowiedzi od osób które faktycznie się znają lub mają jakieś doświadczenie. Buduję lampę na power led i mam dwie sprawy: 1) na 48 diod 1w wybrać zasilacz 60w czy 100w? teoretycz...

    Wyświetlenia: 4368 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Dobór belki do "jamnika"

    Witam. Jestem na etapie planowania i pierwszych zakupów do swojego nowego zbiornika. Szkiełko o dość nietypowej proporcji: dł.55cm, sz.30cm, wys.25cm, czyli nieco ponad 40l. Akwarium na pewno nie high...

    Wyświetlenia: 2783 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Dobór rośliny

    Witam, Posiadam akwarium z biotopem Centralnej Ameryki, wymiary 300x80x60 plus sump połowę z tego. Mam silne ryby wszystkożerne (vieja,macracanthus,meeki) które unicestwiają wszystko co zielone. Chcia...

    Wyświetlenia: 1378 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 297 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.